Дали всяка къща има собствена миризма?

  • 6 157
  • 74
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 153
Да има си миризма всяка къща,за съжаленеи не всички са ми приятни  Confused

# 31
  • Мнения: 2 674
има такова нещо Thinking
най-гадно мирише, ако има куче - при едни приятели така, иначе мадамата се скъсва да чисти, но уви - мирише си едно такова специфично Thinking

# 32
  • Мнения: 261
Абсолютно вярно!Всяка къща си има миризма,а всяко ухание носи спомени,затова предизвиква асоциации и ви напомня за нещо.Всички знаем как мирише на море,на Коледа ,на ''баба'',на ''мама'',на ''бебе''.А едва ли някой е забравил и няма да различи миризмата на детската градина.Когато за първи път влязох в детската градина да запиша сина ми моментално ми нахлуха детските спомени.
Всички в къщи обожаваме миризмата на нашия дом.И други хора като влязат казавт''Ей ,как си мирише на у вас и на вас!''Даже ме питат какви ароматизатори ползвам,перат със същите омекотители и пак не го докарват.Миризмата на дома е съвкупност от много неща-от начина на живот,от миризмата на хората,които живеят вътре,от навиците им и т.н.Човека си маркирва територията също като животните-е,не със същите методи де Wink!Това са вродени първични истинкти на човека и у някой са по -развити,като при нас например.Ние обожаваме да се душкаме и много ни харесва уханието на другия.Ако ми завържат очите и ме накарат да позная моя мъж по уханието-100 процента ще си го открия и ще се заровя в прегръдката му с голямо удоволствие!И децата като ги гушна обожавам да им душкам муцунките и вратленцата и всичко.Баща им ги душка по главите.И миризмата на спалнята ни много ни харесва.На мен лично ми мирише на любов !

# 33
  • Мнения: 1 047
   Верно си е. Зависи от най-различни неща, а и с времето всичко в къщата започва да добива мирис като поглъща всички носещи се миризми, което всъщност дава т.нар. миризма на къщата.
Peace
Има къщи,където не усещам да имат някаква миризма,но може да миришат на нашата. newsm78
Имам една позната,която от 3 години вече няма куче,но миризмата у тях си остана.
Където живеят стари хора,например мирише както казват "на старо".
Имаше един момент,когато в къщи влизаше миризма от съседите и беше много неприятно.
Най-мило ми става като си спомня как миришеше в прабаба ми на село:на яхнийка.А сме сме ходили у тях само на гости за по няколко часа.И до ден днешен като ми замирише на яхнийка си спомням за тях.
Миризмата на бебе винаги ми мирише на чисто.
По-нагоре имаше изказване,че се усеща,ако някой е бил вкъщи,което ме озадачи. Shocked,но като се замисля напълно възможно е.Като в приказките за змейове и лами:"Жена,тук има човек.Мирише ми на месо.Казвай къде си го скрила!" rotfImbo

# 34
  • Мнения: 8 505
Случвало ми се е да усемам някаква миризма,но не винаги.

# 35
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Наистина всяка къща си има миризма. Когато миналото лято се наложи да сменяме квартирата, една седмица преди да се нанесем, беше едно мазане с латекс, почистване на всички мебели и когато се нанесохме първия месец като се прибирах в нас имах чувството, че влизам не в моята къща. Докато го "обживеем" апартамента си мина време. После вече си замириса на нас и на нашата къща.

# 36
  • Мнения: 2 674

 как миришеше в прабаба ми на село:на яхнийка.

и при моята - яхния с картофки и пиле Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 047

 как миришеше в прабаба ми на село:на яхнийка.

и при моята - яхния с картофки и пиле Simple Smile
Сори за спама.  bouquet
Да не би да имаме една и съща баба?

# 38
  • Мнения: 4 668
Това отдавна съм го забелязала  Laughing
Аз лично се успокоявам в нашият апартамент , при нашата си миризма - на бебе , на ванилия , в баните на любимият сапун на мъжът ми - лимонена трева ... Hug мирише си на в къщи !
В баба ми си мирише на къщата на баба ,  в майка ми  си е " къщата на нашите "  Laughing
Аз съм много чувствителна на миризми и понякога си вадя заключения за даден дом и от миризмата му , за съжаление често има и неприятни такива  Close

# 39
  • София
  • Мнения: 15 485
Стига да не ми мирише на котки всичко е наред! Embarassed Много ги харесвам животинчетата, но всеки дом където се отглеждат такива притежава специфична миризма, която хич не ме кефи...Съжалявам ако обиждам някого... ooooh!

 newsm10 newsm10 newsm10  Е сигурно у нас на другите им мирише на кучета,  въпреки ,че непрекъснато мия с Доместос и Аякс, но аз съм свикнала.

# 40
  • София
  • Мнения: 15 485
Даже ме питат какви ароматизатори ползвам,перат със същите омекотители и пак не го докарват.
Ако си забелязала един и същ парфюм мирише различно на различните хора.

# 41
  • Мнения: 5 476
Да. Отдавна съм го забелязала, направило ми е впечатление от дете. Аз съм супер чувствителна по отношение на миризми.

 Peace и аз така,понякога съм като куче!  Mr. Green

# 42
  • Мнения: 730
И аз си мисля,че всяка къща си има собствена миризма  Peace
Забелязвала съм,усещала съм я.Е,понякога е приятна,а понякога не.

 Peace

# 43
# 44
  • Мнения: 7 914
И аз си мисля,че всяка къща си има собствена миризма  Peace
Забелязвала съм,усещала съм я.Е,понякога е приятна,а понякога не.

 Peace

От ароматизаторите  получавам главоболие... така, че предпочитам собствения мирис на къщата.... Crazy

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт