Колко време след раждането трябва ...

  • 2 219
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 985
Аз все още не съм ходила Embarassed Все се каня , обаче все не ми остава време. А пък и акушерката ми каза, че не е задължително ако нямам проблеми.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 025
Aз отидох 3 месеца след раждането, правиха ми преглед и цитонамазка

# 17
  • София
  • Мнения: 18 679
Като свършат лохиите - отиваш.След първия мензис - цитонамазка.

# 18
  • Мнения: 768
При мен беше на 3 месец след раждането
По-рано нямало смисьл според лекарите тук- чак на третия месец се виждало дали си се вьзстановила.
На деня на изписването от болницата на всички жени им записват преглед при гинеколог от болницата точно 3 месеца след раждането. Този преглед е строго фиксиран от здравната каса и се поема обезателно доколкото знам.
Правят ти цитонамазка и още някакви други изследвания които не помня. Сьщо така се прави преглед за това дали перинеума си е вьзстановил функциите.
Но се оказва че вьв всяка страна е индивидуално.
Е много рано сигурно няма смисьл ако не са спряли лохиите не знам що за преглед ще е Grinning

# 19
  • Близо до гората...
  • Мнения: 496
Два месеца след раждането.Така ми казаха на мен. Rolling Eyes

# 20
  • Мнения: 317
Аз даже днес бях на преглед...т.е моята докторка ми беше казала на 30 ден след операцията , но аз отодох на 35 ден..Simple Smile
И слава богу всичко е наред....Simple Smile

# 21
  • Мнения: 92
Отидох  на  седмата  седмица . doctor

# 22
  • София
  • Мнения: 625
Аз също трябва да отида на преглед, но честно казано все още се ужасявам от това т.к. епизотомията още боли доста неприятно.
Момичета как беше прегледа, боли ли много ако си шит?

# 23
  • Мнения: 1 975
тука при нас се ходи на задължителен профилактичен преглед  точно 6 седмици след раждането

# 24
  • Мнения: 397
И на мен ми казаха след два месеца.

# 25
  • Мнения: 922
Аз отидох на 11 ден, само конците ми махнаха и толкова. После ходих на 1 год и 4мес на преглед за изледвания никой не ми е казал.

# 26
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
На мен мията лекарка ми каза след около месец и половина-два. Да спре кървенето и лохиите и тогава

# 27
  • Мнения: X
Аз отидох на 40-ия ден след раждането.

Общи условия

Активация на акаунт