Има ли значение храната за пола на детето??

  • 2 015
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 289
 smile3532 Сигурно ще ви се стори смешна тая тема,ама ми омръзна да слишам"Щом ядеш.....ще бъде момиче" или пък "Щом ти се яде повече солено ще бъде момче". smile3515 Не ,че вярвам на тия глупости,но ми е интересно и вие какво мислите?Смятах да пусна тема за болките в корема и контракциите,ама реших да е нещо по-неангажиращо  smile3533   Иначе ако решите и за проблемите през бременноста да пишем. И между другото днес в Асеновград си имаме още един мъжжжжж-братовчедка ми роди-второ момченце. smile3501Ами това е,дано не ви се струва глупава темата??? newsm12

# 1
# 2
  • Мнения: 3 334
Честито на братовчедка ти,а относно темата Naughty Naughty Naughty

# 3
  • Мнения: 271
честито ви мъжленце.нека само радости да носи на мама и тати.
а по темата-това за мен са бабешки истории

# 4
  • Мнения: 1 289
благодаря ви за честитките,и аз мисля че са измишльотини,ама да има  за кво да си лафим Laughing

# 5
  • Мнения: 8 505
Пълни глупости са това.Не зная с какъв акъл са ги мислили.
Честито ти племенник (не съм сигурна дали точно такъв ти се пада)!

# 6
  • София
  • Мнения: 2 164
Естествено, че няма значение.

# 7
  • Мнения: 1 289
Май ми се пада братовчед,ама и аз не знам.Другата ми братовчедка ,която роди момиче ми каза,че съм й леля.Но няма особено голямо значение за мен как ще ми викат децата Party

# 8
  • Мнения: 2 000
Няма значение. През първата ми бременност ми се ядеше повече солено, а през втората наблягах на сладкото, обаче и двете бебета излязоха мъжки.

# 9
  • Мнения: 1 986
  Аз още не съм родила/уж засега казват докторите,че ще е момиче,но ще видим Wink/,но аз пък въобще не си промених вкусовете-ям си както преди-и като вид храна,и като количество;но по темата-не вярвам нито на това,нито на "познаване"на пола  по вида на лицето,корема и др.подобни бабини деветини- няма никакви доказателства в подкрепа на такива изказвания,освен това,има доста мамчета,които ще опровергаят "сигурния" знак,че ще е момче или момиче Laughing

# 10
  • Мнения: 1 999
Няма значение! Laughing

# 11
# 12
  • Мнения: 46 511
Не вярвам на тези неща  Simple Smile
Апетитът ми не се промени по време на бременността, родих момиче  Laughing

# 13
  • Мнения: 31
Ако имаше някакво значение или по- точно ако беше вярно това,че ако ядеш едикакво си ще бъде момче или момиче,то второто ми детенце трабваше да е момиче.Но уви.Пак момче. Grinning

# 14
  • Мнения: 765
 Освен комбинацията от хромозоми нищо не влияе на пола  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 2 672
щом за теб е важна , значи не е глупава Peace
иначе аз не мисля ,че това което ти се яде за момиче - момиче ще дойде или обратното. Wink

# 16
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Пълни глупости. Имам момче и момиче и двата пъти ми се ядеше сладко, соленото не ми е по вкуса.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Честит ти племенник!
И двете ми бременности бяха различни,и през двете ми се ядеше различно, и двете ми деца са различни и пак не вярвам на такива гадания.
Чувала съм и други - остър и разлат корем, съответно момче и момиче.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всичко е гени и хромозоми, невярвам храната, деня на зачеване или разни подобни да имат влияние... Но пък и с джете ми момчета ми се дояждаше подобна храна

# 19
  • Мнения: 949
щом за теб е важна , значи не е глупава Peace
иначе аз не мисля ,че това което ти се яде за момиче - момиче ще дойде или обратното. Wink
newsm10

# 20
# 21
  • Мнения: 330
Аз ядях кисело като ненормална CrazyИ за това всички ми казваха,че ще е момче Rolling Eyes NaughtyДо последно никой не вярваше,че няма да е Крис,а ще е Криси Hug  loveuuuтова с храната за мен са пълни глупости.Относно тези бременски суеверия вярвам само на едно-имаш ли петна по лицето-момиче Grinning,но не-нямаш ли-момче..защото на мен лицето ми беше много чисто и красиво Flutter

# 22
  • Мнения: 308
споредз мен това са измислиции няма смисъл да се тъпчеш с каквотои да било.

# 23
  • Мнения: 566
и аз съм чувала подобни неща, но не мога да коментирам. в началото на бременността ми ядях много готвено /включително проядох леща/, но това едва ли има някакво значение. а по отношение на бременеенето питай какво по-точно те интересува

# 24
  • София
  • Мнения: 39 759
Честит ви мъж в семейството Simple Smile
А иначе според мен храната няма никакво значение за пола на бъдещето отроче. Аз ядях всичко, което ми минеше пред погледа, без да избирам сладко или солено.
Моя мъж е решил да ме прати в Сливен кат и когато решим да се заемем с бебеправенето. Там се били раждали повече момчета, заради водата и т.н. Аз му викам дрън-дрън  Joy

# 25
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Аз лично се убедих,че няма нищо!

# 26
  • Мнения: 4 621
Няма значение Naughty
Лека бременност и честито на братовчетка ти Laughing

# 27
  • Мнения: 1 272
Честит нов мъж в семейството   bouquet
Винаги си хапвам предимно сладко, същото се случи и по време на бременността ми.
Това е поредния мит

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
........... Относно тези бременски суеверия вярвам само на едно-имаш ли петна по лицето-момиче Grinning,но не-нямаш ли-момче..защото на мен лицето ми беше много чисто и красиво Flutter

И с двете не съм имала петна по лицето и с двете ми беше по-чисто лицето от обикновено.

# 29
  • Мнения: 6 390
Момче или момиче? Зависи от диетата, спазвана 3 седмици преди зачеването
http://www.novinar.org/main.php?act=news&act1=mnenia&mat … 919d35161c20e5790
[ 2002-03-28 ]
   Френски учени стигнаха до извода, че определен хранителен режим може да повлияе на пола на бъдещото дете. Всичко зависи от продуктите, консумирани от родителите. Специфичната диета трябва да започне минимум 3 седмици преди зачеването. Тогава "поръчката" е гарантирана 80 процента.
   
    За да се радвате на момче
   
    Яжте повече месо, риба, ориз, гъби и грис. Забравете млечните продукти, тестените храни, включващи сирене, извара и кашкавал, раците, калмарите, червения и черния хайвер. Наблягайте на определени зеленчуци - грах, картофи, зрял боб.
    Задраскайте от менюто си зеления фасул, прясното зеле, копъра и марулите.
    Няма забранени плодове (освен орехите), препоръчват се най-вече черешите, кайсиите, прасковите, бананите и фурмите.
    Добре е се пият кафе, чай и газирана минерална вода.
   
    Рецепта за момиче
   
    Позволявайте си по малко риба и месо (но не и колбаси). Не се отказвайте от тестените храни, които не съдържат мая.
    Горещо се препоръчват яйцата и всички млечни продукти, включително сладоледът.
    Разрешени са следните зеленчуци: домати, моркови, цвекло, патладжани, лук, краставици и зелен фасул.
    Много полезни са безсолните орехи.
    Наблягайте усилено на конфитюрите, сладката и меда.
    Забравете картофите и царевицата.

# 30
  • Мнения: 595
не че вярвам само да ви кажа един майтам дето го изцепил на моя мъж един колега
аз бременеех зимата и набивах краставици и таратор като озверяла
та мъжо се оплаквал на работа че го набутвам яко
-Как може тая мойта жена точно краставици посред зима да иска 3 кинта килото разорих се вече #Cussing out
а колегата му казал:
-Бунак! радвай се че това яде!
Аз на моята трябваше да й давам краставици, моркови, банани и щеше да е момче а пък тя цяло лято сливи й се ядяха и роди момиче. Joy hahaha
за протокола - момче е ама щото аз си го исках и на инат си го родих момче Sunglasses

# 31
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Бабини деветини Joy

# 32
  • Мнения: 742
Ами всички около мен твърдяха, че щом ям кисело и люто ще си имам момченце...Е да ми е жива и здрава щерката!
Много голямо значение има храната...ама за килцата rotfImbo

# 33
  • Мнения: 1 117

Много голямо значение има храната...ама за килцата rotfImbo

 Peace

# 34
# 35
  • Мнения: 1 878
Ех ако можех с диета да си докарам момиче  Laughing мисля това си е чиста фантастика..............за съжаление  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт