Има ли значение храната за пола на детето??

  • 2 016
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 672
щом за теб е важна , значи не е глупава Peace
иначе аз не мисля ,че това което ти се яде за момиче - момиче ще дойде или обратното. Wink

# 16
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Пълни глупости. Имам момче и момиче и двата пъти ми се ядеше сладко, соленото не ми е по вкуса.

# 17
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Честит ти племенник!
И двете ми бременности бяха различни,и през двете ми се ядеше различно, и двете ми деца са различни и пак не вярвам на такива гадания.
Чувала съм и други - остър и разлат корем, съответно момче и момиче.

# 18
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 382
Всичко е гени и хромозоми, невярвам храната, деня на зачеване или разни подобни да имат влияние... Но пък и с джете ми момчета ми се дояждаше подобна храна

# 19
  • Мнения: 949
щом за теб е важна , значи не е глупава Peace
иначе аз не мисля ,че това което ти се яде за момиче - момиче ще дойде или обратното. Wink
newsm10

# 20
# 21
  • Мнения: 330
Аз ядях кисело като ненормална CrazyИ за това всички ми казваха,че ще е момче Rolling Eyes NaughtyДо последно никой не вярваше,че няма да е Крис,а ще е Криси Hug  loveuuuтова с храната за мен са пълни глупости.Относно тези бременски суеверия вярвам само на едно-имаш ли петна по лицето-момиче Grinning,но не-нямаш ли-момче..защото на мен лицето ми беше много чисто и красиво Flutter

# 22
  • Мнения: 308
споредз мен това са измислиции няма смисъл да се тъпчеш с каквотои да било.

# 23
  • Мнения: 566
и аз съм чувала подобни неща, но не мога да коментирам. в началото на бременността ми ядях много готвено /включително проядох леща/, но това едва ли има някакво значение. а по отношение на бременеенето питай какво по-точно те интересува

# 24
  • София
  • Мнения: 39 761
Честит ви мъж в семейството Simple Smile
А иначе според мен храната няма никакво значение за пола на бъдещето отроче. Аз ядях всичко, което ми минеше пред погледа, без да избирам сладко или солено.
Моя мъж е решил да ме прати в Сливен кат и когато решим да се заемем с бебеправенето. Там се били раждали повече момчета, заради водата и т.н. Аз му викам дрън-дрън  Joy

# 25
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Аз лично се убедих,че няма нищо!

# 26
  • Мнения: 4 621
Няма значение Naughty
Лека бременност и честито на братовчетка ти Laughing

# 27
  • Мнения: 1 272
Честит нов мъж в семейството   bouquet
Винаги си хапвам предимно сладко, същото се случи и по време на бременността ми.
Това е поредния мит

# 28
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
........... Относно тези бременски суеверия вярвам само на едно-имаш ли петна по лицето-момиче Grinning,но не-нямаш ли-момче..защото на мен лицето ми беше много чисто и красиво Flutter

И с двете не съм имала петна по лицето и с двете ми беше по-чисто лицето от обикновено.

# 29
  • Мнения: 6 390
Момче или момиче? Зависи от диетата, спазвана 3 седмици преди зачеването
http://www.novinar.org/main.php?act=news&act1=mnenia&mat … 919d35161c20e5790
[ 2002-03-28 ]
   Френски учени стигнаха до извода, че определен хранителен режим може да повлияе на пола на бъдещото дете. Всичко зависи от продуктите, консумирани от родителите. Специфичната диета трябва да започне минимум 3 седмици преди зачеването. Тогава "поръчката" е гарантирана 80 процента.
   
    За да се радвате на момче
   
    Яжте повече месо, риба, ориз, гъби и грис. Забравете млечните продукти, тестените храни, включващи сирене, извара и кашкавал, раците, калмарите, червения и черния хайвер. Наблягайте на определени зеленчуци - грах, картофи, зрял боб.
    Задраскайте от менюто си зеления фасул, прясното зеле, копъра и марулите.
    Няма забранени плодове (освен орехите), препоръчват се най-вече черешите, кайсиите, прасковите, бананите и фурмите.
    Добре е се пият кафе, чай и газирана минерална вода.
   
    Рецепта за момиче
   
    Позволявайте си по малко риба и месо (но не и колбаси). Не се отказвайте от тестените храни, които не съдържат мая.
    Горещо се препоръчват яйцата и всички млечни продукти, включително сладоледът.
    Разрешени са следните зеленчуци: домати, моркови, цвекло, патладжани, лук, краставици и зелен фасул.
    Много полезни са безсолните орехи.
    Наблягайте усилено на конфитюрите, сладката и меда.
    Забравете картофите и царевицата.

Общи условия

Активация на акаунт