Съдомиялна?

  • 8 681
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 417
Аз също ще си направя един подарък - съдомиялна, че мъжа ми ми е обещал от не знам колко време, ама все купува нещо друго. Как мразя да мия чинии...та в Технополис един ден се мотах и имаше едни средни по размер на Аристон, консултанта ми я препоръча. Могат да се мият и тенджери и тигани, може май и на 1/2 програма да работи. Цената и към 500лв. беше, аз нямам място и исках най-малка ама тя не мие тенджери и т.н, така че файда няма да има. Ммм ...нямам търпение, май още този уикенд ще ходим за миялна!

# 31
  • Мнения: 6 243
Цитат на: Шани
Цитат на: sladka hapka
Решила съм за Коледа да си подаря съдомиялна и тази тема много ми хареса. Обаче имам въпрос - колко чинии на практика се събират в т.нар. "малки" съдомиялни - дето ги водят за 5 комплекта. Гледам, че има и за 6 комплекта със същите размери, но с много голяма разлика в цената, та се чудя струва ли си. Намирала съм "Морис" за по-малко от 300 лв. и "Електролукс" за 600 и нещо. Да търся ли реномирана марка? И за какви екстри да гледам.


 Arrow ако трябва почакай до другата НОВА ГОДИНА - не си купувай малка(настолна) съдомиялна!


Трябва да е малка. Ако имаше начин, щях да взема стандартна досега. Обаче кухнята ни е с такова разположение, че на стената, където може да се хване вода, няма място за стандартна, а за малка. А не върви да режа кухнята - правихме я от дива череша (масив) и струва повече от мене. Проблемът е в архитектурата на жилището. Така че - ако ще имам съдомиялна някаква - трябва да е малка. Въпросът е дали да взема от най-евтините в Метро, например, или да се изръся за някоя европейска стока. Разликата е къде два пъти. Щото в Стара Загора няма магазини за стоки с транспортни дефекти.

# 32
  • гр.Варна
  • Мнения: 722
Моята е Зануси /малка/ и съм много доволна. Има и почти същия модел на LG, разликата е в индикатора за сол. Мият идеално,важното е да подреждаш правилно съдовете и да се почиства филтъра.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 219
Цитат на: Milena
Моята е Зануси /малка/ и съм много доволна. Има и почти същия модел на LG, разликата е в индикатора за сол. Мият идеално,важното е да подреждаш правилно съдовете и да се почиства филтъра.


И моята-45 см. И на сестра ми е такава. Супер са си. В битката за всеки сантиметър в малката кухня направо са незаменими. Grinning

# 34
  • Мнения: 463
Моята е Аристон, от най-големите, т.е. за 12 комплекта.Имам я от 2 години и съм много доволна.Слагам вътре почти всичко, защото има 4 темп.на миене - 40, 50, 55, 75 градуса.
От екстрите е най-важно да има функция "половин зареждане".Това е възможност да заредиш само едната кошница ако нямаш достатъчно прибори за цяла.Така имаш и малка, и голяма миялна-според нуждите!
Аз лично все намирам с какво да я напълня цялата - пускам я на 2 дни веднъж, ако нямаме гости.

# 35
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Цитат на: Катя (Сливен)
Замислила съм се скоро да се снабдя с туй чудо на техниката, щото ми омръзна само аз да мия чинии всеки ден Imp  Обаче имам нужда от съвет каква марка да си взема, а и цените как са горе-долу, щото нямам един познат дето да ползва съдомиялна. Тъй че помагайте  Simple Smile


Давай Кате, пък ще кажеш как е, че и аз съм се замислила. Мнооого ме домързява напоследък с тези чинии. Simple Smile)

# 36
Цитат на: AnMary_
ние щяхме да взимаме преди 2 седмици, но имаше само някакви Мидеа (китайски) и съответно и в 2та магазина се опитаха да ги пробутват
Казаха, че в Зората скоро щели да докарат Бош, прочетох един отзив за тях, в събота може и да отлетя за миялна Wink

Не знам да ли си фен на уреди 2-ра употреба, но в "Дружба" има склад разкошен само за бяла техника. Гаранцията им е 2 години и е само немска техника. Ако в момента не ти харесва нищо, можеш да кажеш на персонала какво търсиш, да си оставиш координати и като имат нещо подобно, те ти се обаждат и ти го запазват, докато го видиш! Аз лично имам миялна от там на 5 години, готварска печка за вграждане и пералня на 1.5 години. Страшно съм доволна от това място.
Ако те интересува (или някой друг го интересува) ще ви го обясня по-точно!

# 37
  • Мнения: 2 000
Благодаря на всички за отговорите. Вече се ориентирах и утре с мъжо ще отскочим до Стара Загора и там ще си изберем някаква, но малка ще е, щото няма място за голяма  Cry

# 38
  • Мнения: 612
И нашата е "Бош"- вградена, 45 см. много съм доволна, на майка ми е Аристон голяма , не е лоша , но Бош-а е по- как да кажа , по-солиден , железен  Mr. Green  341uu

Последна редакция: нд, 05 фев 2006, 17:06 от Биляна*

# 39
  • Мнения: 1 426
Цитат на: Milian
Сега пък имало модели,които преценявали сами коя програма да пуснат...за силно или слабо замърсени съдове-с някакви сензори......ама сигурно са свят пари. Crossing Arms


над 1000лв, ама това е пълна глупост, маркетингов трик. Прекарах се като си купих такава.

# 40
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: KateS
Цитат на: AnMary_
ние щяхме да взимаме преди 2 седмици, но имаше само някакви Мидеа (китайски) и съответно и в 2та магазина се опитаха да ги пробутват
Казаха, че в Зората скоро щели да докарат Бош, прочетох един отзив за тях, в събота може и да отлетя за миялна Wink

Не знам да ли си фен на уреди 2-ра употреба, но в "Дружба" има склад разкошен само за бяла техника. Гаранцията им е 2 години и е само немска техника. Ако в момента не ти харесва нищо, можеш да кажеш на персонала какво търсиш, да си оставиш координати и като имат нещо подобно, те ти се обаждат и ти го запазват, докато го видиш! Аз лично имам миялна от там на 5 години, готварска печка за вграждане и пералня на 1.5 години. Страшно съм доволна от това място.
Ако те интересува (или някой друг го интересува) ще ви го обясня по-точно!


И аз потвърждавам за склада-супер е, пералнята, хладилника и печката за вграждане са ми от там и 3-те струваха точно колкото съдомиялната ми, която е единственото "не втора" употреба нещо в нас:)

# 41
Аз се интересувам от този склад в Дружба. Може ли да ми обясните как да стигна до него?
Най-вероятно ще отидем до там с колата.

Благодаря предварително!

# 42
  • Sofia
  • Мнения: 277
Цитат на: TopCat
Аз се интересувам от този склад в Дружба. Може ли да ми обясните как да стигна до него?
Най-вероятно ще отидем до там с колата.

Благодаря предварително!


Нека другото Кате обясни, че аз май няма да се справя, все с колата ходим, ама нали мъжо кара, честно казано не помня:-(

# 43
В момента мога само да обясня как се стига до него, а по-късно ще изровя гаранционни карти на уредите за точен адрес и телефон.
От бул. Цариградско шосе като се спуснеш към Дружба (от разклона за аерогарата) на първия сфетофар се продължава направо и след това е Т-образно кръстовище- там се завива надясно. Кара се само по този път - той малко криволичи - и така докато се стигне една бензиностанция на Петрол. Там пак е нещо като Т-образно - завива се наляво (от лявата страна остава магазин на Office1) и след 100м има сфетофар. Продължава се направо, от дясно е една безкрайна ограда с много входове, след около 200 м в ляво има една стара сграда може би е била синя и е май на топлофикация - срещу нея е входа за борсата. Там имаше реклами на тази борса, но са малко невзрачни,но  миналата година имаше склад на Diel там (с по-големи реклами).
Успех!

# 44
  • Мнения: 365
Размерите са 30 на 30; 45 и 60 см.
За мене специално 60 см. е най-добрият вариант, защото:
1. Като пари излиза най на сметка (разликата с по-малките е м/у 50-100 лв.)
2. Събира и много и малко-повечето вече имат екстра 1/2 зареждане
3. Събира и тенжери и тави и тигани и всякакви по-обемни неща, които малките не събират.

Ние сме с 45 см, защото нямаше място за по-голяма - жестоко съжалявам. Двама души сме и я пускам абсолютно всеки ден. Като имаме гости според зависи 2-3 пъти. С по-голямата щеше да е само веднъж.

Пускам всякакви неща, вкл. пластмаса, кристал и др. Никога не съм ги плакнела предварително (освен силно загорели тенджери или тави). И никога не съм извадила нещо повредено или надраскано. Не слагам сол, гланц или калгон - в София няма смисъл. Водата тук е много мека. Всичките реклами специално за София са за печалба на вносителите и за нищо друго. Никога досега не съм извадила нещо не добре измито или на петна(предвид това че не ползвам добавки като гланц и сол). Мия само с прах, който съдържа всички тези неща. От най-евтиния, и в най-големите разфасофки.
Знам, че водата в София е много мека, защото когато си купувахме пералня в кашона имаше тестер. Освен това съдомиалната ни е на почти 10 години. Ако наистина не можеше без калгон (както гласят всички реклами) до сега да сме я изхвърлили отдавна и да е останал само спомена за нея. За всички останали неща говоря от личен опит.

Общи условия

Активация на акаунт