Съдомиялна?

  • 8 691
  • 101
  •   1
Отговори
# 45
Цитат на: KateS
В момента мога само да обясня как се стига до него, а по-късно ще изровя гаранционни карти на уредите за точен адрес и телефон.
От бул. Цариградско шосе като се спуснеш към Дружба (от разклона за аерогарата) на първия сфетофар се продължава направо и след това е Т-образно кръстовище- там се завива надясно. Кара се само по този път - той малко криволичи - и така докато се стигне една бензиностанция на Петрол. Там пак е нещо като Т-образно - завива се наляво (от лявата страна остава магазин на Office1) и след 100м има сфетофар. Продължава се направо, от дясно е една безкрайна ограда с много входове, след около 200 м в ляво има една стара сграда може би е била синя и е май на топлофикация - срещу нея е входа за борсата. Там имаше реклами на тази борса, но са малко невзрачни,но  миналата година имаше склад на Diel там (с по-големи реклами).
Успех!


copy/paste, принтвам и отиваме!

Много ви благодаря!

# 46
Цитат на: Лили
Мия само с прах, който съдържа всички тези неща. От най-евтиния, и в най-големите разфасофки.


По повод на праха - не си купувайте ARO отвратителен е. Веднъж сбърках и си купих - е, още го подмятаме в къщи. Първо надра някои чаши и отделно излизаха с полепен неразтворен прах.

# 47
  • Мнения: 3 569
Грешка - нашата Сименс.

# 48
Нашата е Whirpool, а на майка ми е Elektrolux. Има ме ги вече доста години и така сме свикна ли с тях, че не мога и да си помисля да я нямам. Много е удобно, а и за сега не съм имала проблеми с това, че не изплаквам съдовете предварително.

# 49
  • Мнения: 2 000
Разходихме се днес до Стара Загора и си взехме Elektrolux. Малка, за 489 лв. Сега остава мъжо да я свърже и да я пробвам Simple Smile
Обаче сега пък се чудя с какво се мият съдовете. Гледах в магазина продават прах, таблетки и разни течности и направо се ошашавих. Та кое ще ми върши работа?

# 50
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Честито! Да ми се връща и на мен  newsm62  newsm62 ! Почвам да врънкам и аз. Обаче нещо много странно ме изгледаха като споменах Simple Smile

# 51
  • Мнения: 2 839
Цитат на: Катя (Сливен)
Разходихме се днес до Стара Загора и си взехме Elektrolux. Малка, за 489 лв. Сега остава мъжо да я свърже и да я пробвам Simple Smile
Обаче сега пък се чудя с какво се мият съдовете. Гледах в магазина продават прах, таблетки и разни течности и направо се ошашавих. Та кое ще ми върши работа?


Чети инструкцията. Винаги трябва да има сол в машината. ТЯ е специялна за съдомиялни, виж къде ти е отделението за нея. Тя не се слага всеки път, сипва се повече, машината сама ще ти светне като свърши. А иначе дали прах ще слагаш или хапчета си е твой избора. По принцип праха излиза по-евтино.

# 52
  • Мнения: 272
Моята е BOSH / както се кава марките са две - BOSH или ЛОШ - това е в кръга на майтапа Wink/
Средният модел 45сантиметровата, с 3 програми за около 700лв. Всеки ден я пускам -дори за 2 чинии с 2 чаши и 2 вилици с 2 ножа. "Пера" всичко вътре- чинии и чаши и вилици и ножове /тези са ясни/ тенджери, тигани, тави, буркани.... Но най-хубаво мие Иенските съдове!!!
Simple Smile
Значи ако имаш място си купи среден модел. Голямата като пералня е много хубава, но големичка. А малката е 60/60см мисля, че беше, е мнооого малка. Имам приятелка е с малка и се оплаква, че не и стига и я пуска по 2 пъти един след друг!!
Избора е твой. Но най-добрия избор е "златната среда" така да се каже!!!
Simple Smile

# 53
По повод евтиния прах за миялната.
Имам Bosh  от малките, под мивката я сложихме. 5г я ползвахме и се развали, причината била прахта. Всичките били менте. А хапчетата трудно ги копирали. Наистина по-скъпи са, но аз ги чупя на две или на 4 и пак излиза същото. Мислех си за голяма миялна, но много съдове и прибори трябва да има човек вкъщи. иначе бързо свършват. Аз я пускам до 2, 3 пъти на ден и съм страшно доволна.

# 54
  • Мнения: 1 533
Цитат на: Катя (Сливен)
Разходихме се днес до Стара Загора и си взехме Elektrolux. Малка, за 489 лв. Сега остава мъжо да я свърже и да я пробвам Simple Smile
Обаче сега пък се чудя с какво се мият съдовете. Гледах в магазина продават прах, таблетки и разни течности и направо се ошашавих. Та кое ще ми върши работа?


Разгледай инструкциите от книжката, но предполагам че за всички е едно и също. Прах /или таблетка/ се слага всеки път. Сол се сипва в един специален контейнер и свършва бавно, т.е. не се зарежда всеки път. Долива се отвреме навреме една течност в друго специално отделение, т. нар. rinse aid, с тази течност съдовете не остават на бели петна като изсъхне водата.

Общо три препарата са.

# 55
  • Мнения: 470
Аз пък нямам нужда от такова нещо - мъжът ми обича да мие чинии и се справя много по-бързо от всякакви машини!  Simple Smile
Нашата е Индезит, но сме я ползвали не повече от 3-4 пъти досега.

# 56
  • Мнения: 2 000
Цитат на: _kalina_k

Разгледай инструкциите от книжката, но предполагам че за всички е едно и също. Прах /или таблетка/ се слага всеки път. Сол се сипва в един специален контейнер и свършва бавно, т.е. не се зарежда всеки път. Долива се отвреме навреме една течност в друго специално отделение, т. нар. rinse aid, с тази течност съдовете не остават на бели петна като изсъхне водата.
Общо три препарата са.


Ами като няма книжка на разбираем език Imp  Турили ми 2 - на немски и на чешки, а ми дадоха само една притурка на български, от която нищо не схванах. Аааааа, взех да се нервя вече. Гледам я тази съдомиялна като теле в железница и се чудя какво да я правя.  Абе каква сол се слага, морска ли, или специална някаква. А пък отделение за течност не виждам нийде  ooooh!

# 57
  • Мнения: 256
Цитат на: Катя (Сливен)

Ами като няма книжка на разбираем език Imp  Турили ми 2 - на немски и на чешки, а ми дадоха само една притурка на български, от която нищо не схванах. Аааааа, взех да се нервя вече. Гледам я тази съдомиялна като теле в железница и се чудя какво да я правя.  Абе каква сол се слага, морска ли, или специална някаква. А пък отделение за течност не виждам нийде  ooooh!


Кате, значи солта е специална и е само за съдомиялни.  Sign Exclamation Напр. "Calgonit". От сервиза ми казаха че е най-добрият, но е и най-скъпият. Има и други марки, не знам какво ще намериш по магазините в Сливен, но попитай за "сол за съдомиялни".  Обикновено отделението за сол е на дъното на машината и като го отвориш може да излезе вода, ако си я пускала. Това да не те притеснява. А мястото за таблетките/прах или гел обикновено е на врата на съдомиялната. На дъното на машината трябва да е и филтъра, който трябва да се почиства. Това е. Само внимавай с дозировката на миещия препарат. Виж, ако има нещо в инструкциите, но ако няма за мека вода се слага 1/2 или 1/3 таблетка. Ако е гел или прах/пак за мека вода/ - 1/2 или 1 чаена лъжичка. При твърда вода количеството се увеличава.
Но би трябвало да пише нещо.  
Мисля, че при вас водата не би трябвало да е мека, но си провери Bulb

П.П. Честит ви нов домашен помощник! Laughing

# 58
  • Мнения: 256
Уффф, забравих - тези дози за миещия препарат са за среден размер машина т.е. 45 см ширина. Не зная точно какво имаш предвид под "малка", затова допълвам - да не ми теглиш някоя после!  Laughing

# 59
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Цитат на: Katrin_77
Ние имаме Siemens малка, ако имах място бих си купила голяма, но пък и малката си има предимство-пускам я всеки ден, а за голямата ще трябва да събирам минимум 2 дена посуда.Мога да ви кажа, че ако някой се е ориентирал към Сименс или Бош(те са абсолютно еднакви), можете да проверите в представителството им, което е на булеварда на София ленд...има промоции и цените са им малко по-ниски от тези в Техномаркет, Технолукс и пр.
А сега да дам и един съвет за препаратите, съветвах се специално с един търговски директор на хипер маркет...та най-доброто е, никакви таблети(в които има всичко на куп) ами:
по отделно зареждаш:
Калгон - сол
Калгон - ГЕЛ за измиване(с никакви таблетки не мога да го сравня)-страхотен е
Калгон -течност за изплакване
и един път в месеца пускам да се измие съдомиялната пак на Калгон с една специална тубичка.
Може би защото не съм привърженик на продукти от рода на 2в1, или 3в1, но откакто ползвам тази комбинация съдовете ми блестят.Никога ама никога няма прах останала, или петънца, а солта свършва бавно ли бавно, явно тук в София Водата не е и много варовита.
Сори ако съм се отплеснала Grinning

Взела си ми думите от устата-това все едно аз съм го писала. Само ще добавя, че и аз съм много доволна от малката, но иначе "голяма" Siemens Grinning И само калгон Wink

Общи условия

Активация на акаунт