ще ставам самотна майка а ме е страх от хорското мнение

  • 5 071
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 732
Ами какво да ти кажа...
Хич не е приятно усещането. Аз бях предупредила гинеколога си и тя беше достатъчно тактична в това отношение. Но другите...
Лежах два месеца в болница за задържане и там нямаше как да не се види, че татко НЯМА. Досадни въпроси, сълзи в очите, притеснения.
Ама да ти кажа честно, никога не съм страдала заради хорските приказки.
Болеше ме за мен самата.
Нямаше цветя. Нямаше щастлив татко на изписването. Нямаше споделена емоция.
Ей за това ме болеше!  Sad

# 31
  • Мнения: X
Болеше ме за мен самата.
Нямаше цветя. Нямаше щастлив татко на изписването. Нямаше споделена емоция.
Ей за това ме болеше!  Sad

Ееееее, сега! Нямало цветя... баби и дядовци щастливи нямаше ли? Леля и свако? Приятелки? Колеги? То става както си го направиш...
Моя близка колежка роди на 44 като "свободна майка". На изписването беше цялата и рода, половината махала и поне 10 човека колеги. Имаше камари с цветя, играчки и подаръци, за сълзи и споделени емоции да не говорим! Нямаше щастлив татко, но нямаше и начумерен, пиян или нещастен такъв  Wink Надявам се и на моето изписване да е така /живот и здраве/  Praynig

# 32
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Хайде пак ще се включвам - по повод последните мнения  Peace
Аз раждах в София, таткото си беше в Ботевград, чувахме се по телефона, той искаше да дойде, ама аз не исках  Mr. Green за да не ме насмита повече!
Лежах 10 тина дена за задръжане, накрая предизвикаха раждането, после още 5 дена и накрая на изписването една мацка с която лежахме заедно ме пита - "Абе, ами сега ти с рейса ли ще си ходиш?" В смисъл никой не дойде да те види, май си нямаш мъж ...  Shocked
Така че народа е прост и любопитен, ама то Господ връща  Praynig
А по темата - Witchie го е казала перфектно Нямаше щастлив татко, но нямаше и начумерен, пиян или нещастен такъв!!!  Hug

# 33
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Witch Hug,
не е в това въпросът. Когато не е там този, който искаш, ако ще половин София (примерно) да се изсипе на изписването, пак ще си сама в цялата тая тълпа Confused. Да не говорим, че аз какъвто съм си чешит, бих се и издразнила на един такъв митинг.

# 34
  • Мнения: 581
АЗ СЪМ ЕДНА ГОРДА И ЩАСТЛИВА САМОТНА МАЙКА.  Grinning

АКО СИ РЕШИЛА ДА СИ РОДИШ ДЕТЕТО ЗАЩО ИЗПИТВАШ СТРАХ?
НИМА НЕЩО ТИ ЗАВИСИ ОТ ЧУЖДОТО МНЕНИЕ?
ВАЖНОТО Е ТИ ДА ЗНАЕШ КАКВО ИСКАШ И АКО ГО ИСКАШ СЪС СЪРЦЕТО СИ ТО НЕИЗБЕЖНО ЩЕ СТАНЕ РЕАЛНОСТ.

БЪДИ ЩАСТЛИВА!  bouquet

# 35
  • Мнения: 209
Мила,гледай си живота и спокойствието! Мисли за хубавите неща,а именно за бебока,който ще расте пред очите ти и ще те дари с най-чистата обич.За хорското мнение да не ти пука изобщо.
При мен хаосът е пълен и почти не ми останаха живи баби клюкарки в блока.Разведена съм с дете,после се появи момък,после изчезна.След време се появи бебе,а след няма и месец след бебето 3-ти мъж.Виждат ме на разходка с бебето и с 3-та мъже и сън не ги хваща от кого е????Една даже и ме попита кой е бащата-отговорих,че още има щъркели за тази цел.
От доста време не ме интересува какво говорят за мен.Нали знаеш приказката,че е по-добре на хората в устата,а не в краката?
Помни,че хората и тяхното мнение не са тези,които ще ти подадат ръка в труден момент,за тази цел има приятели и близки хора,а те 100% ще са до теб и ще те подкрепят каквото и да направиш. Peace

# 36
здравейте на всички!
След по малко то два месеца очаквам първото си бебче.Таткото не ще и да знае за нас. Всички мои приятели до сега ме подкрепят. Но това което ме претиснява е тогава когато се срешна с нови хора. Например в таксито като ме попита шофьора "таткото радва ли се" аз автоматично отговарям "да, много". Като ходя на контролни прегледи и доктора каже - "другият път ако искаш доведи и половинката да види наследника" аз казвам "непременно".
Чудя се като отида да раждам как ще се преборя с тъпите си комплекси. Възможно ли е заради това че нямаме татко да се държат с мен по по различен начин в болницата. Споделете опит моля ви.
А това че е тъпо да имам такива разсъждения и реакции го знам много добре. Ако трябваше да давам съвети на приятелка която е на мое място щях да съм много убедителна, но за себе си не успявам да намеря аргументи и да се справя психически със ситуацията.

Най-важното е здравето - на бебчето и твоето. Не дължиш обяснения на никого, така че казвай, каквото си искаш на хора, които надали ще видиш повече. А, за да избегнеш неудобни ситуации, обясни на докторите. Ако някой се държи различно в болницата, защото нямате татко, веднага сменяш доктора. Хората са всякакви, има и свестни и не толкова свестни. И въобще не е тахна работа твоето решение. Бъди повече над нещата. И се радвай на бременността си.

# 37
  • Мнения: 597
Хората винаги ще си намерят за какво да те одумват,но най-важното е да не ти пука и живот и здраве да възпиташ и детето ти на това.
Аз съм разведена,но не страдам от тези скрупули,а съм готова да извадя очите на някой ако си позволи да ме зачекне на тази тема.
Преди време в градината на сина ми се опитаха нещо "доброжелателните" госпожи да намекнат и ги изядох с парцалите!!!
Хората като видят,че не им се връзваш на долните клюки и ги хваща още повече яд.
По добре на хората в устата,отколкото в краката!!!

# 38
  • Мнения: 2 109
хе хе
тази тема аз съм я пускала. тогава така ме беше треснал холмона че направо щях да откача.
вече си имам прекрасно бебче и хорсокото мнение ми е последна грижа.
благодаря ви момичета за подкрепата тогава   bouquet  bouquet  bouquetнаистина ми помогнахте да се съвзема Hug

на 8 месеца е вече бебето

# 39
  • Мнения: 130
Жена, който се решава да има дете е героиня. Всичко друго е нищожно. Да сте жива и здрава, а бебчето с такава мама ще е гордо...

# 40
  • Мнения: 1 425
Жена, който се решава да има дете е героиня...
По тая логика във Филиповци/Факултето/Столипиново ... са най-героичните жени в България.  newsm78

# 41
  • Мнения: 515
Погали малкото човече през корема си и смело гледай нагоре.Ти не си самотна майка ,а смела майка,няма да ти казвам че е трудно ,ти сам ще го видиш и човешката простотия около теб ще е много,но всеки път в който погледнеш малкото човече до себе си ще разбираш ,че си е струвало.Защото:всеки идва на този свят за да прегърне едно детеЖивей смело и ти и детето ти защтото няма по красиво нещо от 1 детска усмивка за мама newsm51Пожелавам ти целия късмет на света!!!!!

Общи условия

Активация на акаунт