За какво най-много съжалявате? Какво бихте променили?

  • 5 508
  • 74
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 808
Съжалявам ли ?Да съжалявам,за целия си проспан живот!Проспах си живота в буквалният смисъл.Съжалявам,че бях лоша ученичка,че не учих-разчитах на пищови и мишкуване.Сега осъзнавам колко неграмотна съм,което ме подтиска още повече,колко невежа съм.Съжалявам,за всяка грешка,защото не си научавам урока и не извличам поуката от грешката.Съжалявам,за хората които съм наранила ,волно или неволно.Често се питам,защо изобщо съм се родила с това нищожно съществуване?Каква ми е била мисията?Съжалявам,че не срещнах липсващата половинка.Съжалявам,че така и не намерих работата,която да ми доставя радост!Не си открих призванието.Съжалявам ,че си изплаках живота и не от радостни сълзи.Съжалявам,че се превърнах в студен и затворен човек,не допускащ хора до себе си!Съжалявам,че съм толкова комплексирана и страхлива !Съжалявам,че в най-хубавите ми години ,не се забавлявах и нямах приятели!Съжалявам,че не пътувам.Съжалявам,че съм една глупачка!Даали, ако мога да върна времето назад,ще бъда друг човек-не знам!Иска ми се да вярвам,че ще си изживея живота по друг начин,но не мога !Съжалявам,че не живея,а се нося по течението ден след ден!Съжалявам,че не съм амбициозна... СъжАлявам си се сама,колко съм смотана !
Това е много тъжно! На колко години сте? Навярно някои неща още са поправими и не е късно, както вече са ви написали по–нагоре.

# 46
  • Мнения: 54 898
В един момент бях склонна да съжалявам, че послушах майка ми и не кандидатствах медицина, защото това ми беше на сърце. Но с годините постигнах добра финансова независимост и вече не ми е важно.

# 47
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
За нищо не съжалявам. Грешките които съм допуснала, са ме довели на местото на което съм искала да бъда, с половинката с която съм искала да бъда.
Всяка грешка е научен урок, добре, че правих грешки на около 20г, за да имам време, сили и инат да поправям всичко и да взема после правилни решения.
В много отношения съм късметлийка, точно, защото не ме е било страх да се хвърлям с рогата напред. Сега на годините на които съм, никога не бих рискувала както преди 20г.
Имам още да работя над себе си, да не съм наивна и да не се ядосвам за дребни неща, постепенно и това ще постигна. Иначе съм в пълна хармония със себе си.

# 48
  • Мнения: 30 802
Иначе конкретно съжалявам, че не си купих/изкопах навреме биткойни, а знаех доста отдавна, че ги има - ама се занимавах с други глупости.

# 49
  • Мнения: X
Съжалявам, че не дадох достатъчно кураж на мама в борбата с рака. Съжалявам, че не разпознавах суицидните мисли на един от най-близките ми приятели.

За съжаление всяко действие, което правим в настоящия момент, е продиктувано от миналото ни, и колкото и да мислим, че правим избор, всъщност той вече е предрешен, защото не можем да променим миналото и съответно не можем да вземем друго решение, освен това, което взимаме в настоящето, а то определя бъдещето ни.

# 50
  • Мнения: 45
Съжалявам ли ?Да съжалявам,за целия си проспан живот!Проспах си живота в буквалният смисъл.Съжалявам,че бях лоша ученичка,че не учих-разчитах на пищови и мишкуване.Сега осъзнавам колко неграмотна съм,което ме подтиска още повече,колко невежа съм.Съжалявам,за всяка грешка,защото не си научавам урока и не извличам поуката от грешката.Съжалявам,за хората които съм наранила ,волно или неволно.Често се питам,защо изобщо съм се родила с това нищожно съществуване?Каква ми е била мисията?Съжалявам,че не срещнах липсващата половинка.Съжалявам,че така и не намерих работата,която да ми доставя радост!Не си открих призванието.Съжалявам ,че си изплаках живота и не от радостни сълзи.Съжалявам,че се превърнах в студен и затворен човек,не допускащ хора до себе си!Съжалявам,че съм толкова комплексирана и страхлива !Съжалявам,че в най-хубавите ми години ,не се забавлявах и нямах приятели!Съжалявам,че не пътувам.Съжалявам,че съм една глупачка!Даали, ако мога да върна времето назад,ще бъда друг човек-не знам!Иска ми се да вярвам,че ще си изживея живота по друг начин,но не мога !Съжалявам,че не живея,а се нося по течението ден след ден!Съжалявам,че не съм амбициозна... СъжАлявам си се сама,колко съм смотана !
Това е много тъжно! На колко години сте? Навярно някои неща още са поправими и не е късно, както вече са ви написали по–нагоре.
Израснах в токсична среда ,която доста ми повлия,за да се стече така живота ми.В семейство от двама човека,които не виждат по далеч от носовете си, които не се обичат изобщо,но не се и разделиха толкова години.До ден днешен се чудя ,защо са се оженили тия хора.Най-вероятно е забременяла майка ми и затова.Яд ме е на тях ,ако трябва да бъда честна!И техните животи и хубави години си пропиляха в скандали и раздори.Хем упреквам майка ми,хем е съжалявам,за всичкия тормоз, който търпи и до днес.Това ме направи слаба психически,не сигурна,комплексирана.Агресията от дома е прехвърлях в училище.Някак си хората се отдалечаваха от мен,щом разбираха кои са ми родителите.Всичко това травмира и се трупа,поради слабият ми характер,не ме амбицира,а напротив смачка ме.Не желая да създавам семейство-няма на какво да науча децата си.Няма как да им разкажа и една история за дядо им и баба им или да разчитам на тях да ги гледат.Няма как да им дам любов и топлина-не съм научена на това.Ако се разделя с баща им,няма да има кой да ми помогне.До скоро отричах ,че децата приличат на родителите си,но е така.Откривам в себе си доста от майка ми.Не желая да създавам живот,който ще страда в бъдеще.Не желая да имат моето детство.Не желая да отраснат в подигравки и скандали.Страх ме е ... от приказката,че каквото не искаш това това ти идва до главата.Най-вероятно има хора с много по-жестока съдба от моята,но всяка една история оставя отпечатък в съзнанието на човек.Тази рана не зараства.Мен ме превърна в мазохист.Не одобряващ случващото се около себе си,но не желаещ да избяга и да се откъсне от страх ли ,какво е ,не знам.Може би е страх от провал,че няма да се справя сама.Лош човек ли съм,че отчасти ме е срам от хората които са ме създали?И този грях ли трябва да изплащам?Не мога да кажа,че ги мразя.Напротив въпрекки всичко ги обичам,ноо по някакъв специфичен ,странен начин.Боли ме ,че се стече по този начин живота ни.Боли ме понеже всеки рано или късно прави паралел за теб от това кои са ти родителите ти.Хората съдят според семето,да ама никое дете няма вина,че се ражда в семейство с проблеми.Явно за да избера тях е трябвало да науча някой урок или да изплатя някой грях от друг живот.А може и в предишният ми живот да съм била принцеса,а в този е трябвало да усетя болката и нищетата.Не знам!Само едно съм искала:щастливо,сплотено и хармонично семейство,но уви нито една мечта не ми се е реализирала.Често се питам кой ме е проклел и чий грях изплащам?Обичайте хората до вас,това е най-важното.Обожавайте децата си!Бъдете здрави!

# 51
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
Много тъжно е всичко което си написала. И аз съм израснала в нещастно семейство, с баща алкохолик. На 18 вече бях независима, на 20 се изнесох на бегом от тази токсична среда. Само че не престанах да търся щастието си. То не идва само, трябва и труд. Защото дори и случайно да го откриеш, трябва да се потрудиш, за да го запазиш.
И не е вярно, че семейният модел винаги се повтаря - напротив - правиш всичко възможно да не повториш грешките на своите родители.
Успех!

# 52
  • Мнения: 5 262
за да може човек да пише подобни изповеди по форуми според мен значи че вече си е заковал идеите . темата все пак е какво бихте променили

# 53
  • Мнения: 3 439
Това каква е темата понякога няма никаккво значение. Понякога, тоест винаги, е хубаво да си съпричастен, ако можеш да кажеш добра дума. Да дадеш вяра. Джеки,  мисля, че е хубаво да започнеш с простички неща. Семейството ще дойде, когато малко или много си готова за него. Започни от себе си - отдели се при първа възможност от отровни хора. Чети много, пътувай, прави любими занимания - пеене, танци, готвене, каквото ти е кеф на душата и ти носи радост. Гали кученца, ходи в планината, помирисвай цветята подаващи из оградата на нечий двор, бери си плодове от дърветата, мачкай сухите листа през есента, а сега и снежен човек можеш да си направиш 🙂 Така де, ръката която ще ти помогне да се почувстваш истински значим и пълноценен човек, е на твоето рамо. Учи, работи, запълвай ума си и раздвижвай тялото. Когато обикнеш човека в огледалото, ще дойде и зелената вълна на радости в живота ти. Перпетуум мобиле на позитивна нагласа си създай и тя ще те води към усмивки 🤗

# 54
  • Мнения: X
Спри да искаш, защото само искаш, но не правиш нищо.
Спри да искаш внимание, започни да даваш внимание. Започни да забелязваш хубавите неща около теб.

Един ден бях в планината, в средата на нищото, сам.
Срещнах цигани боровинкаджии. Спрях се, поздрявих ги и ги попитах как е реколтата тази година.
Единия от берачите се похвали, че е много добре. Даде ми две шепи сочни боровинки. И с комбайн е трудно да се берат.
Имаше три деца, а аз имах три вафли в мен. Извадих ги и им ги дадох, молейки се да не изкочи от някъде четвърто чаве и да не остане без вафла.
В замяна имах три мургави фенчена и като бонус разбрах как се сортират боровинки, плюс един плик допълнително с боровинки.
Всичко това само защото се поинтерисувах от берачите.
Надявам се, че схвана идеята на разказа ми.
Започни да променяш светогледа си. Позволи си да бъдеш каквато искаш.
Не е трудно, но процеса е дълъг. Заслужава си!

# 55
  • Мнения: 45
Да,темата не е за лични изповеди.Съжалявам,за споделеното изведнъж така го почувствах,просто с никой не съм споделя и говорила на тази тема от срам,все крия.Слабото място ми е ,а не искам хората да го разбират и да се възползват от това.Не искам да се "разголвам",заблуждавайки себе си,че никой не знае ми е по-добре.Изведнъж ми се развърза езика.Не търся съчувствие и съжаление,нито искам тази история да обременява някой.Моментно състояние провокирано от заглавието.Все пак се раждаме с някаква начертана съдба и цял живот вървим по тази линия.Надявам се рано или късно и на тази улица да има светлинка.

# 56
  • Down south
  • Мнения: 7 811
Хубава тема.
 Идеи, мечти, реалност. Равносметки.
В резюме - съжалявам, че съм се държала недобре с мащехата ми, отразявало се е на баща ми, без да съм го разбирала по онова време. Обичам ги и двамата и дано ми стигне времето да го показвам.
Омъжих се млада, скоро след завършване на университета. Със сегашното мислене, бих изчакала година-две, че и повече. Бих се омъжила за същият мъж. От друга страна, сега съм "млада" майка на пораснала дъщеря/новоизлюпена студентка.
Познати и приятели с деца на тази възраст са на около 50+
Преместихме се в САЩ с бебе на годинка, не знаех на кой свят се намирам. Е, нямах избор. Или се вписвам в "картинката" или го правя!
 Не съжалявам, начинанието се оказа успешно. Всички си намерихме пътищата и се вписахме в американската действителност. 19 години.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 13:41 от Daylily

# 57
  • Мнения: 6 492
Djeki9, потърси професионална помощ. От това няма да се измъкнеш сама.
А и..примиренческия ти изказ-съдба, наказание- всъщност не знам дали искаш да се измъкваш..

# 58
  • Мнения: 1
Съжалявам ,че съм се родила съжалявам ,че се старая да бъда добра ,но не е оценено

# 59
  • Мнения: 9 936
Наистина ли?? За последното мнение


Аз мисля, че съвсем като млада двойка, трябваше да наложа някакви правила на ММ. Ама, вече няма връщане назад, пък и като го познавам, кой знае дали щеше да се съобрази. Проблемът е, че много работи, твърде много.

Някои близки ми казват, че било голяма грешка от моя страна, че не съм знаела и не съм си лекувала епилепсията. Аз не мисля така. Сега като знам за детето ми, как треперя над него. Ако знаех за себе си, дали щях да родя цели три пъти?? Сигурно щях да се самосъжалявам, като по-млада. Сега не го правя, защото знам че някак се справям.

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 08:24 от rumka833

Общи условия

Активация на акаунт