Чисто бяла коса след химиотерапия - как да я оцветя?

  • 3 475
  • 24
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте, скъпи дами! Както ви става ясно от заглавието на темата, след като проведох химиотерапия, моята коса, която преди това беше прошарена в предната част на темето, но отзад си беше изцяло моя цвят, сега, след като започна да расте отново, се оказа чисто бяла! Всички около мен казват, че много ми отива, но аз се интересувам главно от мнението на съпруга ми. А той здраво е заседнал в представите си за мен в оная АЗ, която преди 36 години беше с тъмноруса коса. И не иска да променям нищо във външния си вид, дори прическата. А иначе аз бих експериментирала с един син оцветител, да речем. Струва ми се интересно. За боите за коса докторите казват, че съдържат канцерогенни съставки, и тъкмо след операцията от рак не намирам смелост да започна отново да се боядисвам с тях. Що се отнася до къната, не ми се рискува с нея, защото тя на чисто бяла коса дава странни резултати: черната къна върху бяла коса излиза тъмносиня, червената става едно такова пембено, кафявата пък - някакъв гаден бозав цвят... Не ми остават кой знае колко възможности. Надеждата ми е в оцветителите, но там нямам никакъв опит, и затова пускам тази тема - да науча нещо ново, да прочета споделен опит, пък кой знае, може някоя от вас да ми даде решението на моя проблем!

Последна редакция: пт, 07 фев 2020, 22:38 от detelistna.4etirilinka

# 1
  • Мнения: 12 857
Би трябвало бялата коса доста добре да се оцветява, така поне ми казваше моят фризьор. Една позната ползваше оцветители и наистина изглеждаше отлично.
Тук в БГ мама би трябвало да има доста такива теми, все някъде ще има написани и марки и кой доколко е доволен. Пусни в търсачката.
Ето една такава тема, сигурно има още доста.
https://www.bg-mamma.com/?topic=228046.15

# 2
  • София
  • Мнения: 2 092
Да, погледнах темата, но там пишат дами с естествен цвят на косата. На мен все пак ми се ще да чуя какво могат да ми кажат дами с моя проблем, успели да се преборят по някакъв начин.

# 3
  • Мнения: 2 114
Никакви бои и оцветители не си струва да ползвате.

Къната не е ясно какъв цвят ще даде, н имайте предвид, че какъвто и да даде, с времето и с наслагванията цветът ще се променя.

Баба ми се "боядисваше" с варена шума от орехи ( нежен син цвят). Не на всеки отива и резултатът трудно става равномерен.

Без боя няма как да постигнете стария си цвят.
Има надежда, че след време ще се върне Вашият цвят ако сте по-млада.

Каквото и да стане: по-важното е, че сте здрава и с желание за красота !

# 4
  • София
  • Мнения: 2 092
Ех, де да бях наистина по-млада. Но не съм, на 58 съм. А за здравето, надявам се. Но наистина имам желанието да се поддържам, или както се шегувам с други съфорумки, даже да се наложи да мра, ще мра като жена, не като плюнка!

# 5
  • Мнения: 36 034
оцветител върху бяла коса не хваща
имам сериозен проблем да постигна дори с обикновена боя тъмно кафяв към черен цвят върху бяла коса

# 6
  • София
  • Мнения: 2 092
bubanka, някак си ми се ще да не е с обикновена боя... То, не че досега съм живяла особено здравословен живот, но след заболяването искам да се потрудя за здравето си и да избягвам рисковите храни, козметика и начин на живот.

# 7
  • София
  • Мнения: 16 106
Аз бях с побеляла коса, не бях се боядисвала близо 15 год. Нещо не ми понасяха боите  и се отказах. Миналата година по това време бях в ДМ, купувах разни бръснарски неща за Скъпия. Не знам какво ме осени, но си взех шампоан-оцветител на Виктория, кафяв като косата ми на младо време. Първия път стана нещо тъмно червено, с всяко измиване придобиваше все по-огнен цвят. След 4 седмици пак се боядисах, вече кафявото беше по-нормално. И от тогава на всеки 4 седмици се мажа с шампоан-оцветител в кафяво, косата ми си стана с нормален цвят, получи се с натрупване. Може да провериш дали във въпросното шампоанче има от нежеланите в боята съставки и да пробваш.
Скъпия нямаше претенции с каква коса и прическа съм, както си реша. Но пък не искам на снимките с внучо да бъда белокоса.

# 8
  • Мнения: 6 622
Аз бях с побеляла коса, не бях се боядисвала близо 15 год. Нещо не ми понасяха боите  и се отказах. Миналата година по това време бях в ДМ, купувах разни бръснарски неща за Скъпия. Не знам какво ме осени, но си взех шампоан-оцветител на Виктория, кафяв като косата ми на младо време. Първия път стана нещо тъмно червено, с всяко измиване придобиваше все по-огнен цвят. След 4 седмици пак се боядисах, вече кафявото беше по-нормално. И от тогава на всеки 4 седмици се мажа с шампоан-оцветител в кафяво, косата ми си стана с нормален цвят, получи се с натрупване. Може да провериш дали във въпросното шампоанче има от нежеланите в боята съставки и да пробваш.
Скъпия нямаше претенции с каква коса и прическа съм, както си реша. Но пък не искам на снимките с внучо да бъда белокоса.
Може ли снимка на този оцветител? Изсушава ли косата?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 092
Ооо, благодаря много! Ще пробвам задължително! Всъщност, точно такъв съвет очаквах.

# 10
  • София
  • Мнения: 16 106
https://zachoveka.com/shampoan-otsvetitel-keratin-victoria-beauty   
Не съм забелязала изсушаване на косата.
Но то коси и скалпове различни.

# 11
  • Мнения: 60
Погледнете тази боя  за коса Color & Soin - френска безамонячна, много щадяща. Аз имам силна алергия от бои за коса и само тя спасява положението. Продава се в аптеката на Парк центъра /ако сте от София/. Иначе може да я поръчате онлайн.

# 12
  • София
  • Мнения: 2 092
Благодаря, ще потърся информация.

# 13
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Бих пропоръчала моята нова любов, безамонячната на inebraya.

Проверете дали има нежелани съставки.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 092
Разгледях я, но за съжаление съдържа окислител, което означава, че съставките са вредни за мен. Но, благодаря за доброто желание да ми помогнете!

Общи условия

Активация на акаунт