Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 430
  • 80
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 500
Раждах в Майчин дом - свижданията са разрешени два пъти през деня в определени часове. Посетителя влиза с калцуни, престилка найлонова и шапка. Може да те посети всеки. При мен след два часа дойдоха свекърва ми, брат ми и снаха ми. А мъжа ми и майка ми бяха в стаята докато раждах. Като родих веднага ги извикаха в пред родилна и ме видяха докато ме шиеха и бебето докато го къпеха.
Бебето е при майката. По принцип ги давали два часа след раждането, аз си го поисках веднага. И по принцип вечерта акушерката искаше да го вземе при нея да го гледа, защото родих следобяд, но не го дадох, остана си при мен.
Бащата може да присъства на раждането без допълнително заплащане.

# 61
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
В Ямбол не са позволени свижданията официално. Но ние имахме близки сред персонала и с първото ми дете, когато се наложи малко повече да остана в болницата, съпругът, свекървата и майка ми са ме посещавали. Не виждам пречка най-близките да ме посещават.

# 62
  • Мнения: 577
Аз раждах в Благоевград. Свижданията стават на едно прозорче пред родилното и можеш да си представиш за какво иде реч. Всички родилки на едно прозорче. Ама като се замисля по-добре отколкото с въже да теглиш и подаваш торби. Бебето може да се види веднага след раждането (само ако носиш подобаваща торба с подаръци ), ако не носиш в работните дни има определен часове за свиждане на бебета. Иначе бащи майки и др. не е разрешено да присъстват на раждането. Бебто ти го дават 12 часа след раждането да го кърмиш и да му се радваш около 1 час.  После след 3 часа - пак. И така докато ви изпишат.

# 63
  • Мнения: 7 640
болница без кафене Shocked Shocked Shocked
Жените не могат да излизат- Това не е затвор или инфекциозно отделение, не е истина!
Но горе да ходят разни роднини- против съм.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 252
Аз раждах във Вита и останах повече от доволна. Ако нямаше проблем бебето щеше да е при мен веднага след като излязох от реанимация, т.е. 2 часа след операцията. Таткото беше през цялото време до бебчето докато мен ме свалиха в стаята и дойде при мен да ми покаже снимките, които е направил на бебчето. Нямаше проблем за свиждания. Влиза и излиза, когато си поиска. На входа на родилното имаше калцуни и престилка, с които се применяше и дезинфектант. След като ми дадоха бебето поисках да остава при мен дори и през нощта. Вземаха го само за преобуване и за преглед от неонатолога.
Винаги ми е било чудно защо са тези драконовски мерки и недопускане на роднини при родилката. В някои страни те изписват в деня, в който родиш и няма проблем за бебето да излезе на улицата още през първия ден от живота си. А при нас като влезеш да раждаш си като в концлагер без право на свиждане, докато не те изпишат.
Исках детето да е при мен и да може съпругът ми  да идва при нас, когато пожелае. И държах да съм сама в стая, за да не се съобразявам с друг човек. Това бе причината да избера точно тази болница. И пак бих я избрала, заради човешкото отношение!

# 65
  • Русе
  • Мнения: 659
По принцип не е е разрешено, ако питаш за АГ Русе, но ако познаваш подходящите хора, могат да ти вкарат близки. Час след раждането аз още лежах в родилна зала под наблюдение, санитарката ме изнесе с леглото в коридора с думите: "Изненада" и видях, че майка ми  и мъжа ми са дошли да ме видят. Дори предложиха да им покажат и бебето, но ние отказахме. Сметнахме, че не е нужно да го рамотават по етажите newsm78. От гледна точка на преднаянето на зарази и аз съм Против влизането на външни лица в родилните отделенения

# 66
  • Мнения: 1 858
Раждах в Майчин дом - свижданията са разрешени два пъти през деня в определени часове. Посетителя влиза с калцуни, престилка найлонова и шапка. Може да те посети всеки. При мен след два часа дойдоха свекърва ми, брат ми и снаха ми. А мъжа ми и майка ми бяха в стаята докато раждах. Като родих веднага ги извикаха в пред родилна и ме видяха докато ме шиеха и бебето докато го къпеха.
Бебето е при майката. По принцип ги давали два часа след раждането, аз си го поисках веднага. И по принцип вечерта акушерката искаше да го вземе при нея да го гледа, защото родих следобяд, но не го дадох, остана си при мен.
Бащата може да присъства на раждането без допълнително заплащане.

За Майчин дом в София ли говориш?

# 67
  • Мнения: 1 701
в св софия е позволено, но излизаш извън отделението, в стайте пускат , но само във виповете.....иначе в Шейново знам, че е абсолютно забранено всякакво свиждане...
Аз родих в Шейново, бях във ВИП стая и имах неограничени посещения по цял ден.  Laughing Друг е въпроса, че за стерилност и дума не може да става при този вариант... дори в операционната влязох с джапанките, с които щъпурках преди това из двора на болницата...  #2gunfire Дори половинката го пуснаха в реанимацията да ме види половин час след секциото, а след това са му показали и бебешорката!!! Simple Smile

# 68
  • София
  • Мнения: 5 079
В Шейново след раждането всички момичета от нашата стая си "живеехме" на двора и в кафето  Laughing, заобиколени от приятели и роднини. Качвахме се в стаята само, като ни носеха бебенцата.
Достъпът на външни лица беше строго ограничен, проблем беше татито да види малкия преди изписването - та от мераци прибягнахме до познат лекар, който да изведе бебчо пред неонатологията, където гордия баща да може да го види и снима!
Голяма радост беше! Mr. Green

# 69
  • Мнения: 5 500
Раждах в Майчин дом - свижданията са разрешени два пъти през деня в определени часове. Посетителя влиза с калцуни, престилка найлонова и шапка. Може да те посети всеки. При мен след два часа дойдоха свекърва ми, брат ми и снаха ми. А мъжа ми и майка ми бяха в стаята докато раждах. Като родих веднага ги извикаха в пред родилна и ме видяха докато ме шиеха и бебето докато го къпеха.
Бебето е при майката. По принцип ги давали два часа след раждането, аз си го поисках веднага. И по принцип вечерта акушерката искаше да го вземе при нея да го гледа, защото родих следобяд, но не го дадох, остана си при мен.
Бащата може да присъства на раждането без допълнително заплащане.

За Майчин дом в София ли говориш?
Е, не естествено!
Нали се вижда местожителството ми в профила.

# 70
  • Мнения: 693
Аз живея в Пловдив. Тук в някои от болниците е позволено свиждане в други не - заключват. Наистина мисля че е дорбе да има някакъв надзор за да се предпазят уязвимите ни бебчета от зарази и инфекции но поне на най-близките 3-4 човека трябва да се позволява дори ограничено свиждане не само за да са в течение на нещата - че детето и жената са добре какво е бебчето, но и да занесат нещо на жената ако и потрябва. Затова мисля че трябва да има някакъв среден вариант както в някои болници.

# 71
  • Мнения: 5 500
... Наистина мисля че е дорбе да има някакъв надзор за да се предпазят уязвимите ни бебчета от зарази и инфекции ...
Аз не мисля, че това е начина да се предпазят бебетата, в крайна сметка като излязат пък няма да живеят в стерилна среда. А, в АГ-Варна най-редовно си имат някакви проблеми относно чистотата в отделенията и все има разболени бебета. Племенника ми беше преди години едно от тях. Държаха го 20 дни на антибиотици заради техните си грешки.

# 72
  • Мнения: 1 858
Раждах в Майчин дом - свижданията са разрешени два пъти през деня в определени часове. Посетителя влиза с калцуни, престилка найлонова и шапка. Може да те посети всеки. При мен след два часа дойдоха свекърва ми, брат ми и снаха ми. А мъжа ми и майка ми бяха в стаята докато раждах. Като родих веднага ги извикаха в пред родилна и ме видяха докато ме шиеха и бебето докато го къпеха.
Бебето е при майката. По принцип ги давали два часа след раждането, аз си го поисках веднага. И по принцип вечерта акушерката искаше да го вземе при нея да го гледа, защото родих следобяд, но не го дадох, остана си при мен.
Бащата може да присъства на раждането без допълнително заплащане.

За Майчин дом в София ли говориш?
Е, не естествено!
Нали се вижда местожителството ми в профила.

О, съжалявам не бях погледнала... моя грешка.

# 73
  • Мнения: 2 674

бях в обикновена стая във ВМИ-то - хирургиите, но подчертаните условия са абсолютно същите Peace
Друг път са същите условията... ужасна мизерия, иначе има хладилник и ТВ с монети, обаче стаите са с по 3 легла, а баните са много мръсни... Лежах на Пещерско в 5-я месец заради бъбречна криза и хич не останах очарована, особено от докторите... Аз си имах уговорка с лекар от Весела и съм много доволна от него, заради него отидох там, заслужаваше си.


 Shocked не коментирай думите ми извадени от контекста!
Писах че условията на пещерско - като чиста баня, тв, хладилник, - са същите като подчертаните / за Весела/. Защото е така! Все пак лежах там 5 дни и 5 нощи.
И стаите са с 2 легла.
Може би описваш Весела - и кочината / това от мнението на жена раждала в нея/ там Grinning

# 74
  • Мнения: 3 042
Два пъти съм раждала във Враца. И двата пъти бебето беше при мен след като ме настаниха в стаята. Свижданията и двата пъти бяха разрешени по всяко време. Но.........Първият път родилното беше отделно от Патологична бременност и Гинекологията т.е. в средата м/у тях имаше един голям коридор и свижданията се правеха там. В самото родилното влизането беше забранено, но не и в другите две отделения, където близките влизаха на свиждане в самите стаи по всяко време.
Когато родих вторият път бяха намалили стайте в отделенията и ги бяха свили всичките 3 в предишното родилно. Та влизаш в Гинекологията /няколко стай/, след това без някаква преграда почва Патологията и накрая е Родилното. Е в него вече си се влиза през врата, на която пише "Влизането забранено". Свижданията дефакто се правят по всяко време насред Патологията, щото е по-близо до Родилното. Възможно е и да се влезе и в самото родилно, но осавям без коментар.
Самите стай в Родилното не са нищо особено . Единствената промяна от едно време , е че сега има кабелна телевизия, за която се пускат монети.

Общи условия

Активация на акаунт