Свиждането в АГ, беше ли позволена във вашия град?

  • 8 410
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 7 640
..............Винаги ми е било чудно защо са тези драконовски мерки и недопускане на роднини при родилката. В някои страни те изписват в деня, в който родиш и няма проблем за бебето да излезе на улицата още през първия ден от живота си. А при нас като влезеш да раждаш си като в концлагер без право на свиждане, докато не те изпишат.

Раждала си в частно заведение и си била сама в стая, все пак.
Не си имала удоволствието да си разголиш гърдите да се цедиш или кърмиш и нечий ухилен съпруг да нахълта, нали Mr. Green
Да не говорим нечистоплътни роднини на момичето до теб, примерно.

А за изписването- като си вземеш детето у вас, си го правиш каквото прецениш, без да пречиш на никого и за здравето му носиш отговорност персонално. Макар често да се обвиняват родилните отделения за разни инфекции.

# 76
  • Мнения: 532
Аз раждах във Вита и останах повече от доволна. Ако нямаше проблем бебето щеше да е при мен веднага след като излязох от реанимация, т.е. 2 часа след операцията. Таткото беше през цялото време до бебчето докато мен ме свалиха в стаята и дойде при мен да ми покаже снимките, които е направил на бебчето. Нямаше проблем за свиждания. Влиза и излиза, когато си поиска. На входа на родилното имаше калцуни и престилка, с които се применяше и дезинфектант. След като ми дадоха бебето поисках да остава при мен дори и през нощта. Вземаха го само за преобуване и за преглед от неонатолога.
Винаги ми е било чудно защо са тези драконовски мерки и недопускане на роднини при родилката. В някои страни те изписват в деня, в който родиш и няма проблем за бебето да излезе на улицата още през първия ден от живота си. А при нас като влезеш да раждаш си като в концлагер без право на свиждане, докато не те изпишат.
Исках детето да е при мен и да може съпругът ми  да идва при нас, когато пожелае. И държах да съм сама в стая, за да не се съобразявам с друг човек. Това бе причината да избера точно тази болница. И пак бих я избрала, заради човешкото отношение!
Абсолютно подкрепям
Не искам да обидя никой,но малко ме озадачава какви двойни стандарти имат хората от типа"Аз по принцип съм против,но мъжът ми дойде да ме види и мама също..."

# 77
  • Мнения: 118
Аз родих в "Света София" и бях във  вип стая, на която випа и се изразяваше в това че бяхме две , но трябва да се съобразяваш след операция с малкото време за почивка и наи- вече с кърменето , което не трябва да бъде прекъсвано , така че се развбрахме с мацката да се виждаме с роднините навън...

# 78
  • Мнения: 1 233
Аз родих в Г.Оряховица. Бях във Вип сектора и при мен посещенията бяха неограничени.

# 79
  • София
  • Мнения: 44 120
в св софия е позволено, но излизаш извън отделението, в стайте пускат , но само във виповете.....иначе в Шейново знам, че е абсолютно забранено всякакво свиждане...
Аз родих в Шейново, бях във ВИП стая и имах неограничени посещения по цял ден.  Laughing Друг е въпроса, че за стерилност и дума не може да става при този вариант... дори в операционната влязох с джапанките, с които щъпурках преди това из двора на болницата...  #2gunfire Дори половинката го пуснаха в реанимацията да ме види половин час след секциото, а след това са му показали и бебешорката!!! Simple Smile

e да де виповете и в св.софия са с неограничен достъп вътре в тях, а обикновенните с часове за посещения отвън пред отделението, но може да излизаш реално когато поискаш

# 80
  • Мнения: 156
Родих  в Стара  Загора  и не бе позволено свиждане.

Общи условия

Активация на акаунт