Как си лекувате махмурлука?

  • 5 454
  • 83
  •   1
Отговори
  • Мнения: 260
Вчера бях на зъболекар, което ми е ужасен стрес и винаги ме боли жестоко. Та вечерта седнах да си успокоявам нервичките с едно бяло вино, и както бях позамаяна от болка, лека полека, чашка по чашка се подредих много зле.  Wine Glass Не ми е навик и сега на сутринта не знам на кой свят съм,  добре, че има кой да гледа детето.
Та я кажете, кой как се справя с махмурлука?  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 7 186
Клин- клин избива- с биричка. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 288
Алказетцер!!!
Понякога и една чашка, че поне да ти е замаяно хубаво, да не усещаш махмурлука хихи Laughing

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 795
Клин- клин избива- с биричка. Simple Smile
Peace Peace Peace Mr. Green
Също и с бульонче Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 495
Спокойствие и сън Peace

# 5
  • Мнения: 2 550
Бира би трябвало да помогне  Laughing

# 6
  • Мнения: 260
Бирата май ще я пропусна, Sick по-скоро с малко супичка ще се свра в креватчето да си чета.

# 7
  • Мнения: 1 629
Израствам го Grinning

# 8
  • Мнения: 2 550
Бирата май ще я пропусна, Sick по-скоро с малко супичка ще се свра в креватчето да си чета.

Недей я пропуска.
Настина ще те свести.
Студена такава, вкусна.
Знаеш на колко хора е помогнала в тежки моменти:)

# 9
  • Мнения: 1 243
Кисело мляко или айранче също много помага!  Peace

# 10
  • Мнения: 3 154
Махмурлук не ми се е налагало да лекувам Sunglasses, така че съвет от личен опит не давам. Един приятел след тежка вечер пиеше чаша вода с много лед, в която е изстискал сока от един лимон. Твърдеше, че му помага...

# 11
  • Мнения: 899
Пробвайте с коктейла на Джийвс (от Удхаус), все хубави отзиви са изписани за него.
Аз махморлук нивга не съм имала, дори и след много тежко пиянство. Ама ако ме събудят рано съм недоспала, тъй че спя цял ден и после съм нов човек  Grinning

# 12
  • Мнения: 46 520
Мъжът ми пие "Ибупром", аз лично никога не съм имала махмурлук, въпреки, че пия повече от него  Mr. Green

# 13
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
С контрастни душове и леден сок (айрян). Не че ми се случва често, обикновено след повечко вино.
Но ако имам и най-малки предчувствия за тежка вечер, пия предварително "Махмурлек".

# 14
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Тоник. Много и студен тоник. Наистина помага!

# 15
  • Мнения: 8 505
Различно-с хапове,бира,айрян,шкембе.
Тоник. Много и студен тоник. Наистина помага!
Това наистина помага,също и сок от грейпфрут или на плод (ако съм в достатъчна кондиция да си го обеля Crazy ).

# 16
  • Мнения: 2 550
Мъжът ми пие "Ибупром", аз лично никога не съм имала махмурлук, въпреки, че пия повече от него  Mr. Green

С теб сме от една порода  Laughing

# 17
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
хехе, някой го е ударил на живот.
Нямам махмурлук, но задължително след като употребя алкохол, пия поне две чаши вода, а и подлагам доста вода по време на алкохолопотребяването. Течности трябват

# 18
  • София
  • Мнения: 2 271
Наистина, докато се пие алкохола, особено концентрат, задължително трябва да се "наливате" с вода. Иначе аз след това, ако пия вода става много зле Sick
Един приятел казва, че по-добре да си пиян, от колкото да си махмурлия Joy.......

# 19
  • Мнения: 11 004
Бира веднага след ставане и мноооого вода през деня.
Чувала съм за кафе + аспирин.

# 20
  • Мнения: 5 539
Откакто се научих КАКВО, КОЛКО и КАК да пия, вече не страдам от махмурлук.
Може вечерта да се намотаем като кирки, но на сутринта ми няма нищо. В редки случаи пия по 1 беналгин за главоболие.

А иначе рецептата е "бира и шкембе", тъй знам аз. И зелева чорба през зимата Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 462
Ммммммм.....  ooooh! ммммммммАААаааххххммм.... квооо?    ooooh! ...оооооох... ooooh!

Гадно е да се отровиш с концентрат.
Много гадно е да се отровиш със сладък концентрат (ликьор).
Ужасно е да прекалиш с вино...
Но най-гадно е да препиеш с бира.


Ако успееш да се усетиш веднага след като си се отрязала, вземи изпий чаша-две топла вода.  Вечерта, не сутринта.  Помага много.  Вервай ми, професионален пияница в казармата ми го каза, действа!

"Майко, пияна съм като тиква!"
"Защо като тиква, дъще?"
"Защото освен, че съм пияна, съм пълна със семе..."

# 22
  • Мнения: 1 520
не знам дали е за хвалба или за срам, но до такива състояния не достигам. Просто пийвам една чашка и приключвам.

# 23
  • Мнения: 2 849
Рядко прекалявам ,ама и аз не съм пияч де . CrazyПия повече айрян ,супа ,ако има шкембе още по-добре .Ако имам под ръка един алказалцер . PeaceЕдин хубав сън ,ако е възможно .

# 24
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Не лекувам, защото много рядко пия, но за да нямате махмурлук - НЕ ИЗТРЕЗНЯВАЙТЕ Mr. Green

# 25
  • Мнения: 464
Кока кола, храна и сън!

# 26
  • Мнения: 677
ей така се лекува махмурлук:

ей тва са група лекуващи се...

# 27
  • Мнения: 7 837
Откакто открих чудодейната сила на Red Bull, не употребявам други изтрезвители  Grinning

# 28
  • Мнения: 3 098
Преди да запо4на да пия алохол,си пийвам 4аша мляко с мед.Това е руска рецепта.
Или ако наистина сутринта имам махмурлук,си правя следната смес_изцеждам сока на 3 лимона,слагам малко захар,вода.Пия и след 30 минути все едно ниЩо не е било.

# 29
  • Sofiq
  • Мнения: 192
На мен много рядко ми се случва, но мъж ми само аналгинче го спасява.

# 30
  • Мнения: 5 539
Откакто открих чудодейната сила на Red Bull, не употребявам други изтрезвители  Grinning

Ооо, Редбулът на мен ми действа по един специфичен начин, който прави мъжа ми много щастлив Mr. Green

# 31
  • Мнения: 2 550
А какво всъщност чувствате, когато имате махмурлук?  newsm78

# 32
  • Мнения: 7 837
Откакто открих чудодейната сила на Red Bull, не употребявам други изтрезвители  Grinning

Ооо, Редбулът на мен ми действа по един специфичен начин, който прави мъжа ми много щастлив Mr. Green

Крилца ти порасват, а  Flutter

Тюленита, зле се чувствам и главоболието е най-малкия проблем  Laughing

# 33
  • Мнения: 1 526
Откакто открих чудодейната сила на Red Bull, не употребявам други изтрезвители  Grinning
и аз така  Laughing

# 34
  • Мнения: 46 520
А какво всъщност чувствате, когато имате махмурлук?  newsm78

Дано с теб никога не разберем  Mr. Green

# 35
  • Мнения: 2 550
А какво всъщност чувствате, когато имате махмурлук?  newsm78

Дано с теб никога не разберем  Mr. Green

Ма аз понякога се чувствам игнорирана  Crossing Arms
Когато всички около мен са  Sick и се вайкат, че им е лошо, а аз съм свежа като репичка.... newsm78 И все се чудя, тия хора, що пият като не носят  Joy

# 36
  • Мнения: 677
А какво всъщност чувствате, когато имате махмурлук?  newsm78

Дано с теб никога не разберем  Mr. Green

Ма аз понякога се чувствам игнорирана  Crossing Arms
Когато всички около мен са  Sick и се вайкат, че им е лошо, а аз съм свежа като репичка.... newsm78 И все се чудя, тия хора, що пият като не носят  Joy

и аз съм така...на мен ми е прекрасно на другия ден..криво ми е само ако съм пропуснал голяма веселба!

# 37
  • Мнения: 46 520
Мъжът ми каза, че такива като нас само съсипват "материала"  Joy

# 38
  • Мнения: 7 837
Естети сте вие, ние прасетата се оливаме понякога  Mr. Green

# 39
  • Мнения: 2 550
Мъжът ми каза, че такива като нас само съсипват "материала"  Joy

Ххахаха, нека завижда  smile3534

# 40
  • Мнения: 1 629
Естети сте вие, ние прасетата се оливаме понякога  Mr. Green

Благодаря, че го каза, почувствах се свински самотно Grinning

# 41
  • Мнения: 677
благодаря и от мен!вече знам че не съм сам...

# 42
  • Мнения: 2 550
Прасетаааа, прасетааа...всичките прасета на мезета  Blush

грух

# 43
  • Мнения: 1 629
Марчей, дай и бира, бе!

# 44
  • Мнения: 2 550
Веднага!

Айде наздравеееееееееееееееее!

# 45
  • Мнения: 677
бе нали бира на сутринта бееееее..дай твърдо!и пусни музиката!айдеееееееее...

# 46
  • Мнения: 5 539
Ами таз салата, дет съм я нарязала, кво ще я правим сега? newsm78

# 47
  • Мнения: 1 629
Наздраве, Лилит, сливовата е за предпочитане Grinning

# 48
  • Въпрос на гледна точка...
  • Мнения: 877
На 1 грам алкохол са необходими 9 гр вода, т.е. колкото алкохол си поел трябва да изпиеш същото количество вода х 9.

# 49
  • Мнения: 7 837
Темата е за това как се лекува, а не как се докарва махмурлук  Laughing На кръчма го обърнахте  Joy

# 50
  • Мнения: 1 526
На 1 грам алкохол са необходими 9 гр вода, т.е. колкото алкохол си поел трябва да изпиеш същото количество вода х 9.

Naughty ееееееееетолкова вода не мога да изпия и за седмица  Joy

# 51
  • Мнения: 5 622

 Ъм..много рядко ми се е случвало и след това се заричам, че няма да пия никга повече..до след два дена..Е, аз най-често пия бира, която не ме напива все пак..с концентраите внимавам. Има май някакви хапчета, ама аз лично никога не съм пила   Thinking

# 52
  • Мнения: 2 550
Темата е за това как се лекува, а не как се докарва махмурлук  Laughing На кръчма го обърнахте  Joy

Пропаднали жени сме ние  Blush

# 53
# 54
  • Мнения: 260
Ухаааа, вие сериозно сте се разписали Simple Smile
Аз прибегнах до огромна купа студен таратор и доста помогна. Принципно и аз не страдам от махмурлук, защото ми се доспива преди да изпия достатъчно Twisted Evil Но вчера комбинацията от упойка, аналгини и доста вино явно ме е натровила доста, а и не се наспах, защото чадото не го интересува кой колко е пил, в 8 часа си иска попарата и това е!
Сега вече всичко е наред, нямам усещания за бушуващо море в главата, но алкохол няма да близна поне седмица!

# 55
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Кисело мляко, упсаринче сутринта - така практикувам аз след тежка нощ. Биричката също помага. Чат-пат ми се случва. Embarassed

# 56
  • Мнения: 7 837
Четвърта бира пия и не мога да изтрезнея  Joy

# 57
  • Мнения: 5 539
Наздраве, Лилит, сливовата е за предпочитане Grinning
Почерпи по 1 "Havana Club", пък да видим докъде ще я докараме  Blush

# 58
  • Мнения: 677
тюлен,музика нема ли тая вечер?!е как да пием на тихо??

# 59
  • Мнения: 2 550
тюлен,музика нема ли тая вечер?!е как да пием на тихо??

мне, намързява ме
а и се изчерпах от към български класики  Mr. Green

# 60
  • Мнения: 3 569
Махмурлук не съм имал от има няма 10 години поради простата причина, че не пия.


Бира & Шкембе е истината.

# 61
  • Мнения: 7 837
Ай нещо класическо  Mr. Green

Цитат
Беленькая пpобочка, C2H5 в воде.
   Кто не знает водочкy? Водкy знают все!
   Мальчики на пpазднике собеpyтся в кpyг...
   Ах, как пьется водочка-а-а!
 
   Либо сидя, либо стоя.
   Либо либо, любовь.
 
   Кpyжится головyшка, чеpтики везде.
   Все глядят на водочкy, pадyются все.
   Hо если с этой водочкой вы пpидете в дом,
   Там мы этy водочкy...
 
   Либо лежа, либо сидя,
   Hо не стоя допьем!
 
   Cоленые огypчики, сало на столе.
   Кто не хочет водочкy? Водкy хочyт все.
   Cлyчается что мальчики бывают очень тpезвыми,
   Hо ведь как полyчится...
 
   Либо много, либо мало.
   Либо либо... Еще!

# 62
  • Мнения: 677
тюлен,музика нема ли тая вечер?!е как да пием на тихо??

мне, намързява ме
а и се изчерпах от към български класики  Mr. Green
мффф..бе ти ако знаеш аз ква песен чух..само в теб ми е надеждата..пееше се нещо от сорта на: "твоите гърдички-като лозови сърмички..."е тва е края..ае

# 63
  • Мнения: 2 550
Сопрано, надценяваш ме  Mr. Green
Радка пиратака и селската баня, иди дойде, тях кой не ги знае  Mr. Green
Но това, което ми написа е извън възможностите ми  Laughing

Btw, айде наздраве!
Аз почнах бирата....снощи се напих с бира, затова днес съм скромна - половин кенче  Laughing

# 64
  • Мнения: 5 539
Ти нали кърмиш, бре? Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 5 622
Сопрано, надценяваш ме  Mr. Green
Радка пиратака и селската баня, иди дойде, тях кой не ги знае  Mr. Green
Но това, което ми написа е извън възможностите ми  Laughing

Btw, айде наздраве!
Аз почнах бирата....снощи се напих с бира, затова днес съм скромна - половин кенче  Laughing

Аз днес не съм на бира. Затова пък ям царевица  Joy

# 66
  • Мнения: 2 550

аз?  newsm78
не, просто съм бременна
от хормони ли от що ли, ме лови от две бири  Laughing

# 67
  • Мнения: 5 622

Аха кърми...зер....някой зноен батко може и да кърми, да  Crazy

# 68
  • Мнения: 2 550

Аха кърми...зер....някой зноен батко може и да кърми, да  Crazy

хахаха  Joy
снощи ме се отвори тази възможност, между другото
баткото не се впечатли от корема ми
но аз съм жена с морал и принципи  Mr. Green още само да месеца де Simple Smile)

# 69
  • Мнения: 5 622

аз?  newsm78
не, просто съм бременна
от хормони ли от що ли, ме лови от две бири  Laughing

Горката  Joy

# 70
  • Мнения: 5 622

Аха кърми...зер....някой зноен батко може и да кърми, да  Crazy

хахаха  Joy
снощи ме се отвори тази възможност, между другото
баткото не се впечатли от корема ми
но аз съм жена с морал и принципи  Mr. Green още само да месеца де Simple Smile)

Да бе...то да не съм аз.....

# 71
  • Мнения: 5 539
Аз помислих, че вече си родила Embarassed Embarassed Embarassed Гледам, че няма лентичка и така се обърках Rolling Eyes

# 72
  • Мнения: 273
кафе + аспирин

# 73
  • Мнения: 288
Вчера бях малко навънка... общо 2 големи водки съм пила... и днеска ме цепи така яко главата, че не е истина... ама дали от водките или от друго - не знам....  Защото 2 големи са си малко.... не може да съм се напила така зверски.. а и не бях... Пък и последните дни само ме боли глава - я след ставане, я малко по-късничко... ужас...
И сега пих 1 асперин и пия нес кафе (силничко да е) ... че да видим дали ще ми мине.. без да искам съм Ви уцелила рецептата за махмурлук..

# 74
  • Мнения: 1 462
От хубава водка глава не боли.  Какво пи?  Яж сладко - паднала ти е кръвната захар.

# 75
  • Мнения: 5 622
От хубава водка глава не боли.  Какво пи?  Яж сладко - паднала ти е кръвната захар.

Може да не боли, ама се повръща така яко, че....  Sick

Веднъж ми се е случвало и повече не повторих  Stop

# 76
  • Мнения: 288
От хубава водка глава не боли.  Какво пи?  Яж сладко - паднала ти е кръвната захар.


Пих Савой... знам, че е мега спиртна... ама нямаха друга българска.. иначе си пия Мери Джейн.. от нея съм ОК... от другите ми става зле малко...
Кафето го пия с много захар... то замества вафлички и т.н. Ако пия кафе без захар, после ми се яде вафла, шоколад или нещо друго.. а ако го пия със захар - не ми се дояжда сладко... Едното замества другото... имам нужда от ежедневна доза захар... иначе ми е малко кофти...
Иначе най-добре съм от Джим Бийма и Джак Даниелд'с с количка... ама сега няма финансии за тях.. от тези уискита никога не съм се напивала зверски, никога не ми се е гадило, никога съм нямала махмурлук... когато имам пари само тях.. поне знаеш, че е качествено...и че ще си ок на др. ден, пък, било то да съм изпила 5 големи...

# 77
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Никак, защото не пия алкохол
 Hug

# 78
  • Мнения: 193
 Имам опит в тез неща и ти казвам да вземеш 2 аспирина и да пиеш нещо студено! Водата с лимон е добра препоръка, на мен ми помага кола или тоник! Като се посъвземеш хапни нещо, малко, но да е хранително. Успех Peace

# 79
  • Мнения: 494
бе нали бира на сутринта бееееее..дай твърдо!и пусни музиката!айдеееееееее...

Въх май изтървах купона .Що не свиркате бе хора . DrunkОставета малко пиячка и за мен. smile3559

# 80
  • Мнения: 1 462
... кенефът е твой.

# 81
  • Мнения: 288
Да, ама не беше...  Wink
С извинение, ама както се шегувахме преди време ще кажа...: Аз съм кораво копеле  Laughing  Пък и две големи... все пак не са много...
Развалиха водките... Преди Селекта беше добре, сега - ужас...Флирта беше екстра, сега е 'боза' ...  Само май от Мери Джейна съм Ок...

# 82
  • между град и село
  • Мнения: 212
   В последните години нямам, но преди на сутринта един аспирин и газирана вода. Peace

# 83
  • Мнения: 1 187
Нямам махмурлук, но задължително след като употребя алкохол, пия поне две чаши вода, а и подлагам доста вода по време на алкохолопотребяването. Течности трябват

Ако се изпият сутринта 1-2 чаши вода,много вероятно е отново да му стане гадно на човек.  Stop Водата е за утоляване на жаждата(която при махмурлук е доста голяма)Аз като една  бивша любителка на градусите ще кажа,че единственото нещо,което ме вдига на крака е кафе с няколко капки лимонов сок!Направо прави чудеса!

п.п.от както родих обаче,повече от 50 гр.не мога да изпия,да взема да родя още веднъж,може и бирата да откажа... Joy

Общи условия

Активация на акаунт