Отговори
# 705
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Добре дошли на новите момичета Simple Smile
Ако искате да се присъедините към фб групата ни, моля пишете ми на лично имейлите ви и ще ви добавя Simple Smile

Честито на всички с покупките днес Simple Smile
Elica, кои легла взехте и на кои матраци се спря в крайна сметка?
 Аз ходих да видя този на Пиер Карден, хареса ми,ама ни е малък. Много станен размер е нашето легло днес никакъв матрак не видях с такива размери и ще търся още.

Днес и аз не останах по-назад с бебешкия пазар, ама купих само дрешки, одеалца и взех едни от  пелените на Лорели, но сега като ги отворих в къщи искам да ви кажа,че грам не ми е ясно за какво се използват тия парчета плат. Grinning Няколко размера са,едното е много малко, другото е много голямо, едното е като тензух, другото пък е по-плътно...Въобще голям майтап с тия пелени. Grinning Гледам ги като полезно изкопаемо Grinning Май не взех каквото трябва, ама карай...

Искам, ако може някой да ми поясни за тези контракции какво точно са като усещане. Аз преди месец няколко пъти усетих едно като стягане на корема, но след това откакто АГ ми изписа магнерот  не съм изпитвала същото. Сега обаче, по няколко пъти на ден корема ми под пъпа се втвърдява и дори ми се подува едно такова,все едно някаква топка, не мога да го обясня. Не мога и да преценя, това бебето ли е или са контракции. Неприятно усещане е... Някакво болезнено втвърдяване, но не на целият корем,ами само като топка под пъпа.

# 706
  • София
  • Мнения: 2 438
Ох, и да се оплача. Чакам новия модел на количката, която съм харесала. Обаче те са обявили пускане Spring 2020. Надявам се пролет за тях да е 20 март, а не 21 юни...

# 707
  • Мнения: 921
Лемонс дам. Точно такова втвърдяване, дето ти става на топка или твърд участък се водят бракстън хикс контракции. Тъпча се с магнерот и съм все така. Побърквам се, а др. Сигридов попринцип отрича магнезия - предизвиквал аутизъм 😐

# 708
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Мерси, Дриймче Wink
 ахаааа.... Значи и аз го имам това, че и по няколко пъти на ден Flushed При мен е за секунди това втърдяване. За 10-15 сек. да речем.
Знаем ли от какво се получват тези контракции?
Пия магнерот 2х1. Трябва да отворя книгата пак да прочета за тях. Аз го четох, ама беше още в началото и не си спомням кво точно пишеше Simple Smile

# 709
  • Мнения: 727
Christiana, жената в лабораторията ми каза да минат поне 2-3 дни. Аз мислех вторник или сряда да отида, но може и да го оставя за другата събота. Чувала съм, че натоварва организма това обременяване, но не знам как точно.

# 710
  • Мнения: 3 154
Добре дошли на новите момичета!
Ели, Иринка, браво за покупките! (Ако още някой се е похвалил, извинявам се, че не съм запомнила, ама много пишете! 🤪).
Мина ми феталната днес. Черно на бяло нямам нищо написано като мерки 😶 Разбрах само, че едното бебе е 561 гр.... Другото явно и то е там някъде, но колко точно не знам. Важното е, че вървят добре за г.с. Разбрах и че кръвотока ми вляво не е ок. Колко не е ок, също не знам. 😒 Да следя кръвно... Помолих да премерим шийката. Както и предполагах се е скъсила. Вече е 2.38. Писах на АГ-то, каза да не се притеснявам, защото имам серклаж... Но аз си се притеснявам. И нещото, което ме втрещи - според док на ФМ и двете бебета са момичета 😲 А аз на прегледа преди серклажа ясно видях мъжките атрибути на едното. Къде изчезнаха сега не знам 😂 Като отида на ЖК ще искам пак да разследваме 🧐.

# 711
  • Мнения: 419
Сънчи,
При кой ходи на ФМ?Питам,защото ми е странно и не само от теб разбирам,че има случаи,в които след ФМ доктора не е издал лист от прегледа.Това са важни неща,особено пък този преглед и е редно да има черно на бяло как точно е протекъл и какво е установено.Да не говорим за това колко струва и все 2 листа А4 би могъл да влезе в цената...
Относно контракциите-може би и аз имам от време на време,но не съм сигурна.За сега не пия  магнезий,ще се радвам и за напред да остане така.
Кръста си ме цепи яко,особено ако съм била повече от 1 час права.Онази вечер пък за първи път разбрах какво са киселини.Легнах си вечерта и някакво огнено кълбо ме заля почти до гърлото,чак ми стана лошо и болезнено,направо щях да ревна от безпомощност😥😫 ММ стана и ми направи сода,той има доста опит с киселините.
Вече ми става зле като тръгна да си лягам,преди ми беше любим момент,сега ме втриса-болки в кръста,болки в тазобедрените стави,опъване в корема докато се наместя,после някоя ръка изтръпва....а сега и новата екстра-киселини😁
Не знам за вас,ама аз вече и чорапите едвам си обувам.😁
Е,оплаках се,с покупки не мога да се похваля,нищо не съм купувала,има време и за това.

# 712
  • Мнения: 921
Лемонс това са подготвителни контракции. Матката явно при нас започва от рано да се готви за истинските такива... не са опасни стига да не ти скъсява шийката и да не предизвиква разширения ама моите вечер много зачестяват.
Въпреки че бях при АГ и ми изписаха магнерот, то той не ми помага и се ядосвам, че не знам дали нещата са окей, а и не мога да се разхождам, защото ме стяга и ме наболва и кръста

# 713
  • Мнения: 3 154
Пеперудена, аз лист имам, но на него няма една конкретна цифра. Това в норма, онова в норма. Намален кръвоток вляво, риск от прееклампсия. Това е. Очаквах малко по-конкретна информация.
Дрийм, магнерота е с натрупване. Имаш време да подейства. Не че на мен ми действа (нито с първата бременност, нито сега), ама си го пия чинно 3х2.

# 714
  • Варна
  • Мнения: 1 214
Дрийм, сега така като те чета, наистина май и аз ги получавам по-чести, когато се разхождам и съм дълго време някъде седнала примерно на неудобен стол (те вече почти всички столове са ми неудобни 😂)
За магнезия не знаех, че такива митове се носят за аутизъм и така нататъка 🤔, ама явно при мен също няма ефект от него щом си ги получавам.

# 715
  • Мнения: 921
Сънчи пия го вече 1 седмица и никакъв ефект.
Може да поискаш от АГ да ти обясни по-подробно и да си поискаш лист с конкретните показатели. Това си е в твое право!

Лемонс мани и мен ме тревожи какво др. Сигридов казва, защото той го бил наблюдавал и изучавал, че има по-голяма вероятност да доведе до такива неприятности.
Но аз с моите болежки не мога да го спра. Те не ми дадоха и ношпа да пия и вече се чудя хаха
Няма спокойствие еййй

# 716
  • Мнения: 252
Много съм разочарована и леко тъжна.. днес беше часът ми за ФМ, в 21 седмица съм и доктора <не искам да казвам името му> ми каза, че е много рано за такъв преглед, много сме били малки и някакви такива... и да отидем пак, когато съм в 24 седмица??? Аз веднага реагирах- не е ли късно, нали ФМ е 19-23 седмица. А той ми отговори да не чета и да не гледам, че казват 19-23 седм., че всички доктори го правели за пари, а в 24-25 седм можело да се даде по-голяма информация. Странното е, че пак ми направи преглед, а не ми взе пари... На друга случвало ли се е да я викат на фетална в 24 седмица????  Иначе каза да не се притеснявам, че момиченцето е добре, всичко е нормално...

# 717
  • Мнения: 3 154
Дими, като те гледам от къде си ми се струва, че днес сме били при един и същи лекар. Не знам до колко е прав в случая. При мен феталната беше в 23+2 по дата на пункция.
На повечето момичета тук им правят феталните по-рано.

# 718
  • София
  • Мнения: 2 438
Лелеее, Пеперудена! Май ще трябва да стягаме редиците 🤣🤣🤣

Идвам с идея за страхотно вкусно и полезно смути за хората с проблем със захарта. 1 домат, спанак, 1/3 авокадо, малко магданоз, сол и червн пипер. Това всичкото в блендер/нутрибулет и после му натрошавате доста сирене на едро. Много е вкусно! Доматът го беля аз, че не обичам обелки.
Става нещо между гаспачо, смути и смляна шопска салата, хахах. Но е разнообразие.

Аз може би нямам контракции, защото си пия магнезий. Ама аз си го пия от преди да забременея и не стм го спирала, само малко го намалих. Ще прочета пак и може още да го намаля. Но пък с тромбофилията не бива да пия но-шпа. Хм.

И на моите листове от първите ФМ няма размер или тегло на плода. Има неща, които са им важни на тях, не на нас. Гледам, че който ги пигледне след това, реагира адекватно, явно са си им ясни.

За столовете - имах на стола на бюрото вкъщи облегалка за гръб, една такава лекичка, която се нахлузва. Взех си я от там и я преместих в колата. От тогава на бюрото не съм седнала, обаче в колата положението стана направо удобно. Обмисчям да си купя още една и да си я местя с мен из къщата.

Дими, не се притеснявай. Нали си я видяла и всичко е наред. Ако е дребничка (госпожица е все пак) може да е наистина по-добре по-късно. И ще си я видиш пак подробно след 3 седмици 🌞

Едит. Добавям снимка на облегалката, от този тип е:

# 719
  • Мнения: 252
Дими, като те гледам от къде си ми се струва, че днес сме били при един и същи лекар. Не знам до колко е прав в случая. При мен феталната беше в 23+2 по дата на пункция.
На повечето момичета тук им правят феталните по-рано.
Не, прегледът ми не беше във ВТ

Общи условия

Активация на акаунт