Адренални аденоми на надбъбречните жлези

  • 4 984
  • 36
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 964
Аденомите на надбъбрек се следят само с ядрено-магнитен резонанс.
Така знам аз.
На ехограф не се виждат.

# 31
  • Gotham City
  • Мнения: 219
Здравейте! Темата е стара, но не знам къде другаде да си задам въпроса. Заради доста висок ДХЕАС ми правиха ЯМР на надбъбрек и малък таз. Не се откри нищо. Според вас надеждно изследване ли е ЯМР в този случай? Има ли смисъл да мина и скенер, при положение че тук нищо не се видя?

# 32
  • Мнения: 964
Какво казва ендокринолога от какво може да ви са високи стойности те колко са високи.
Аз зная че аденом на надбъбрек се вижда само на скенер или ядрено магнитен резонанс тоест не се вижда от ехограф.
Аз не съм лекар затова ви съветвам да си посъветвате с ендокринолог те знаят най-добре.

# 33
  • Gotham City
  • Мнения: 219
При няколко ендокринолози бях. Имам ИР. Изследваха ми кортизол, доста хормони, правиха ми блокаж с дексаметазон, гледаха ме на ЯМР. Според ЯМР надбъбреците ми са без забележки. Нямам ПКЯ също така. Обаче ДХЕАС е много висок - 18.87 при референтни 0.96-6,95  ммол/л. Висок ми е и холестеролът, а той бил прекурсор на този хормон.
Докторите ми казват да си пия Глюкофажа за ИР, а за ДХЕАС - нищо. Чудех се, ако надбъбреците и яйчниците са ок, каква може да е причината за толкова висок ДХЕАС. И дали ЯМР е достатъчно добро изследване в този случай. Само да уточня, че диагностикът, който разчете изследванията, се слави като много добър.
На 46 съм в пременопауза и на тази възраст този хормон трябва да е в нищожни количества според това, което чета.

# 34
  • Мнения: 36
Може ли да ми дадете имена на лекари, към които да се обърна за евентуална операция на образувание върху надбъбречната жлеза-дясна, голямо 5 см. От Бургас съм , а тук няма такива специалисти.

# 35
  • Мнения: 924
Може ли да ми дадете имена на лекари, към които да се обърна за евентуална операция на образувание върху надбъбречната жлеза-дясна, голямо 5 см. От Бургас съм , а тук няма такива специалисти.
Чувала съм за доц.Христозов от Варна. Работи е Света Марина, до колкото знам прави и операции. Мисля да отида на консултация при него.

# 36
  • Мнения: 1 589
В София отивай

Общи условия

Активация на акаунт