Тъмно кафяво течение преди цикъл

  • 2 383
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте! Имаше подобни теми в групата, но реших да пиша по-конкретно за моя случай, та се надявам някой да се отзове. От една година цикълът ми е доста редовен - макс 3-4 дена да ми закъснее, като за мен това е редовно..
В края на декември ми махнаха апандисита, като имаше леко спукване и седях 6 дена на антибиотик. Следващия месец ми дойде (20тина дена след операцията). След като ми свърши направих инфекция на трахеята и смених 2 антибиотика, като единия го пих 2 пъти, че не подейства веднага. И за капак преживях супер много стрес и от други неща. Този месец ми зацапа кафяво към 7 дена преди предполагаемия цикъл (и 7 дена след полов контакт), и някъде към 8 дена си имах тъмно кафяво течение, на моменти почти черно, гъсто, на парцали (имаше нужда от превръзка). 15 дена след акта и 3 дена след датата, в която трябваше да ми дойде си направих тест и беше отрицателен... 2 дена по-късно отидох на генеколог и всичко ми е наред, даже каза, че в края на месеца пак трябва да ми дойде, но каза и че няма как да се знае дали не е бременност все още...... Почвам вече всякакви симптоми да си внушавам и да се паникьосвам, защото не му е времето сега.. Утре пак ще направя тест (19 ден след акта).. Постът стана много дълъг, но се надявам ако някой има подобен опит да ми помогне, дали е възможно да е от стрес или антибиотици? Sad

# 1
  • Мнения: 46 518
Звучи като хормонален проблем. Но дали идва от полови хормони или щитовидна може да се каже само след кръвни изследвания.

# 2
  • Мнения: 4
Съжалявам за невежеството ми, но една генеколожка преди ми беше казала, че в ранна бременност, с вагинален ехограф може да се обърка бременността с цикъл. Възможно ли е?

# 3
  • Мнения: 2 352
Направете си още един тест на или след датата на цикъла. Ако е отрицателен вероятно не сте бременна. Но е добре да изследвате прогестерон и тсх. Аз бях доста време със зацапване преди цикъла по 7-10 дена. Оказа се че тсх ми е завишено. А според мен въпреки стойността на прогестерона ми, който в месеца с изследването си беше в норма, и той вероятно е бил занижен. Редовно, през два три цикъла правех кисти от задържан фоликул. Доста време не успявах да забременея. Накрая когато забременях имах киста от задържан фоликул.

# 4
  • Мнения: 688
Просто отиди при друг гИнеколог, който ще те прегледа по-обстойно и ще ти назначи адекватни изследвания след като си обясниш проблема и те прегледа.  Ние тук можем само да гадаем. Може да е на хормонална основа, може да е овулация, може всичко да е. А като не му е времето сега за деца - в аптеките има презервативи.

# 5
  • Мнения: 4
Направих си тази сутрин тест и пак беше отрицателен. 19 дена след като сме правили С и поне 5 дена след закъснението. Ще си пусна кръвни изследвания.. Не ме разбирайте погрешно, наясно съм за презервативите и не ми помага това да продължавам да си втълпявам вина. Имам връзка от 7 години и искаме деца, просто моментът е малко неподходящ. Благодаря за отговорите!

# 6
  • Мнения: 46 518
Няма нужда от кръвен. След няколко отрицателни теста и преглед с ехограф е очедивно, че не си бременна.
Намери читав гинеколог, за да открие причината и лекувай проблема преди да се задълбочи.

Общи условия

Активация на акаунт