Много високи нива на уран при дете

  • 1 791
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Днес ни излезоха резултатите от теста за тежки метали и елементи от косата на сина ми (2,10 г.), който правихме в американска лаборатория. Има завишение 10 пъти над нормата на уран!. Чудя се първо от къде за Бога е дошъл този уран в детето ми,  второ - това чисти ли се по някакъв начин? Много съм шокирана.

# 1
  • Мнения: 8 540
В кой град живеете ? И каква вода консумирате?

# 2
  • Мнения: X
Пловдив. От бутилка. Розова Девин обикновено или друга изворна. С водата от чешмата обаче готвим и се къпем естествено.

# 3
  • Мнения: 1 918
Има в новините от 2017, че имало завишено съдържание на уран в 3 пловдивски села.  А от по-скоро в Хасково и околностите е имало завишено съдържание на уран. За Девинската вода уж пише, че няма уран.

# 4
  • София
  • Мнения: 38 531
Така сме в БГ. Вървим и светим. За съжаление.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 626
Доколкото знам може да е на генетично ниво - и се изследват гените, отговорни  за детоксикацията при дечицата.
Някъде четох, че в София и Пловдив имало бум на дечица с уран и алуминий в косите ама къде беше не мога да си спомня. Ще се разровя и ще пиша.
Аз знам само една много добра генетична лаборатория и съм носила там амниотична проба от амниоцинтезата си и тя е ГЕНИКА ако случайно трябва да се прави някакво генетично изследване бих препоръчала нея.

# 6
  • Мнения: 54 467
А защо е правено изследването?

# 7
  • Мнения: 960
Най-добре да се консултирате с лекаря, назначил изследването. Не ми се вярва на своя глава да сте проверили нивата на урнан, би звучало странно. Със сигурност има начин да се изчисти.

# 8
  • Мнения: X
jsq, това е комплексно изследване, което показва нивата на 40 елемента в тялото. Не се изследва само уран разбира се. Моля, ако не можете да кажете нещо конкретно по темата - не пишете, колкото и странно да ви звучи! Търся съвет от хора, минали по този път.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
И защо да не пишат хора, неминали точно по тоя път?

# 10
  • Мнения: 10 610
За метали се изследват деца с аутизъм, ако не ме мами паметта. Четох едно време темата за аутизма тук във форума. Защо не питаш там?

От къде може да е дошъл урана...? От Хасковски хляб...? Някъде на екскурзия да сте ходили? Бих пуснала едно запитване до РЗИ с копие от резултатите. Също бих направила изследване и на родителите.

# 11
  • София
  • Мнения: 38 531
Вие да не си мислите, че се помайтапих?
В България има много уран и радиация. Говорила съм с хора от БАН. Баба ми е от Сливен, там е имало мина. В София също има на някои места. Затова падам от смях като ми заговорят за чисти плодове и зеленчуци, гледани в БГ.

# 12
  • Мнения: X
За тежки метали не се изследват само деца с аутизъм.  Тежките метали дават разнородни когнитивни оплаквания, вкл. проблеми с поведението, хиперактивност, забавяне на развитието, липса на говор и т.н. Те са много силен дразнител на нервната система. Но като се има предвид, че са предпоставка за рак, а особено урана, който се натрупва главно в костен мозък и бъбреци - за левкемия, май не е лошо по принцип да се изследват.

Линдичка, в Списание 8 си го чела. Там имаше статия за Геника, които правят подобен пакет изследвания по подобие на д-р Ейми Яско, където ние ги пуснахме. Да, посъветваха ни да направим тест за MTHFR мутация.

amy_nka, благодаря. То е ясно, че щом детето е с такива показатели на 2 години само и ние сме яко в киреча. Но е скъпо изследването, за да си го пуснем всички.

Козирогче, за да мога да получа адекватни съвети. Очевидно ако консултацията с лекар ме задоволяваше, нямаше да пиша тук. А коментарите с по едно заблудено подмятане не помагат на никой. За мен въпроса е много сериозен и не е повод за безсмислен мохабет.

# 13
  • Мнения: 2 721
Извинете , бихте ли споделили къде правихте изследването и каква беше сумата?

# 14
  • Мнения: 10 610
Да, какво се плаща в Геника? Може пък някой профилактично да реши.

Ами, аз до колкото четох, уранът може да се е предал и вътреутробно от теб, ако си яла или пила систематично нещо с уран... Той се натрупва в организма. Другия вариант е да си била изложена на замърсяване с уран по време на бременността. Да не би да си била в близост до мина, или някакъв регион...? Помисли... Гледах в Здравей България какво коментира професор токсиколог по въпроса за урана.

Къде точно живеете в Пловдив? Има и карта с находищата на уран в България, където можеш да провериш.

Общи условия

Активация на акаунт