ДНЕВНИКЪТ Тема 101 Да отслабнем всички заедно!

  • 32 086
  • 763
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 429
Чудя се,ако смъкна много кг какво ще се случи с бюста ми.Беше малък за фигурата ми,но стегнат.След четири раждания,кърмене(не много), цедене...сещате се какъв е.И не разбирам защо след като имам 30-40 кг отгоре бюста не се увеличи.А сега като почна да смъквам,дали ще си остане или ще се стопи...Но предпочитам хубаво тяло пред голям бюст.

# 46
  • Мнения: 25 870
Ох момичета, опитвам се да сваля едни 5 кг от началото на годината, все пробвам ограничавам се,  накрая ще изпусна края както примерно мин седмица- петък цял шоколад милка орео, в събота готвих нюйоркски чийзкейк за първи път, стана аааааааадски мега вкусен, + това мама ми беше на гости и беше правила и баница и ви казвам мазало петък-събота-неделя.
Сега от Понеделник се ограничавам, като закусвам 2 яйца ( 2 белтъка и 1 жълтък) на  обяд днес беше зелен микс салати с моцарела чери доматки, маслини и ядки. За следобедна имах вчера 2 много  малки портокала хапнах, а днес около 30гр орехи, вечерята ми е салата, като вчера хапнах около половин кръгче камембер, днес ще салата пак зелен микс с чери домати моцарела ядки авокадо.
Греша ли? Така ако я карам ще успея ли до Май да сваля 5кг.
Нямам много време за спорт, но сега да се постопли и ще ходя пеша с детето след ясли. Иначе съм 170 и съм 60кг, като нагоре ръцете ми са по едри ... Sad(
Пия вода около 2л на ден
Ако караш на плодове и салата за вечеря ще свалиш, да. Обаче без баници и чийз кейк.

# 47
  • Мнения: 287
Да, махам ги, от Януари съм ги махнала, обаче в месеца 1-2пъти се изкушавам, но вече няма.
Аз мога на салати, дори плодове не ям толкова, сега няма хубави плодове. Ама мъжа ми почва : аз на салати не мога, трябва да си сготвим аз съм мъж... дъра дъра хахах и като направя нещо вкусно се изкушавам понякога....
А и ако сме навън... да доям на малкото поръчаното ...
Трябва да се стегнаааа

# 48
  • Мнения: 2 275
Не ядеш ли месо?
Ако ядеш готвиш нормално, но ти ядеш мръвката и зеленчуци.
Ако не ядеш -пак взимаш от неговите сготвени зеленчуци и си допълваш с яйца или сирене.
Кой те бие през устата да казваш, че си на режим, че и той трябва да яде като теб и т.н.
Траеш си, готвиш и полека лека клониш към твоя си режим с нещо за него (за да не усети веднага) и готово.
Моят мъж дълго време беше на моя режим, без да знае. Сега е пак, но осъзнато и по негово желание. Естествено,  идеята за сегашното ни хранене е негова (според него), но аз не се боря за слава.
Неговият предишен режим беше от сорта картофи с хляб и 1 литър сладолед пред телевизора.
Сега сме НВВМХ по към палео за него.

# 49
  • Мнения: 25 870
Да, махам ги, от Януари съм ги махнала, обаче в месеца 1-2пъти се изкушавам, но вече няма.
Аз мога на салати, дори плодове не ям толкова, сега няма хубави плодове. Ама мъжа ми почва : аз на салати не мога, трябва да си сготвим аз съм мъж... дъра дъра хахах и като направя нещо вкусно се изкушавам понякога....
А и ако сме навън... да доям на малкото поръчаното ...
Трябва да се стегнаааа
Имам 2 годишно. Нищо не дояждам. Колкото изяде, другото в кофата. Последна хапка Барни да остане, не я изяждам. Лъжици не облизвам.
Мъжа му готвя, няма да го уморя от глад човека. И за него фризера е зареден + сладоледи.
Искаш ли да слабееш, не търси извинения. Действай.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 434
"Естествено,  идеята за сегашното ни хранене е негова (според него).."
Много ме развесели Joy

# 51
  • Мнения: 287
Ами така ще бъде,  ше пробвам него да го вкарам в моя режим. На обяд хапнах зел салата с 2 кюфтетя, е сега корема ми режеее супер гладна,  а имам задачки след работа и по-рано от 19ч няма да се прибера и докато сготвя...ужас:) може да хапна малко ядки...

# 52
  • София
  • Мнения: 11 723
И аз готвя отделно, няма как, той яде задължително тестени на закуска, които аз правя, защото не яде глутен и повечето млечни. И вечер често ядем различна храна, абсурд да се наяде със салата или нещо леко.

# 53
  • Мнения: 823
Sunshine,и моето момче е малко.Аз също нищо не дояждам след него.То ако трябва и след сина и мъжа да дояждам...ще почна да се търкалям.И тримата се храним различно .

# 54
  • Мнения: 1 429
И аз така все дояждам,обаче скоро си казах, ами то винаги ще има за дояждане(три от децата ми са малки и все някоя хапка от филийката, попарата и т.н. остава).Не ми е хубаво,но и аз почнах да изхвърлям остатъците храна.При моят режим е хубаво,че плодовете и зеленчуците не ми носят точки,т.е.мога да си хапвам доста от тях (с изключение на някои плодове,но аз и без друго не обичам).Проблем ми е алкохола с мезетата.Сега като го няма ММ е лесно.Обаче като си е в къщи за 4 седмици и като седне вечер трудно се сдържам да не му правя компания.

# 55
  • Мнения: 10 941
ММ ме скастри преди малко, че не съм купила нищо сладко от магазина Grinning Вика ми, ти може да не ядеш сега боклуци, ама аз си ям Grinning

# 56
  • Мнения: 15
Мъжът ми също покрай мен спазва полудневна диета, но никой не го пита - вкъщи се яде, каквото на мен ми се хапва, който готви, определя правилата.
Не се внасят изкушения, само детето си има свои запаси, от които яде след позволение.
Аз тези дни само смъквам. Разболявам се, та може и да е от липса на апетит.

# 57
  • Мнения: 2 275
Малко извън темата, но полезно.
В едни времена преди ....десет години, гледах деца (тук във Фр), които се усетиха , че могат да ме манипулитат в храната, за другите неща бях строга. Не им харесваше храната, оставена от майка им и аз тичах да купувам каквото им харесва.
Така 2-3 пъти и накрая баща им отсече: Не се прави така. Казвате "това е менюто" и точка. Ако са гладни ще ядат, ако не няма и чак на следващото хранене.
Ей, това било супер и го прилагам и в къщи.
А може ли?- Не, това е менюто.
....
Моят половин килограмов минус след деня с палачинките е траен. Това е добрата страна. Лошата е, че някакво дяволче се опитва да ми шепне "ето и с палачинки се отслабва, не са за пренебрегване и т.н.". Ще видим след 2-3 седмици.

# 58
  • Мнения: X
Малко извън темата, но полезно.
В едни времена преди ....десет години, гледах деца (тук във Фр), които се усетиха , че могат да ме манипулитат в храната, за другите неща бях строга. Не им харесваше храната, оставена от майка им и аз тичах да купувам каквото им харесва.
Така 2-3 пъти и накрая баща им отсече: Не се прави така. Казвате "това е менюто" и точка. Ако са гладни ще ядат, ако не няма и чак на следващото хранене.
Ей, това било супер и го прилагам и в къщи.
А може ли?- Не, това е менюто.
.
Скрит текст:
...
Моят половин килограмов минус след деня с палачинките е траен. Това е добрата страна. Лошата е, че някакво дяволче се опитва да ми шепне "ето и с палачинки се отслабва, не са за пренебрегване и т.н.". Ще видим след 2-3 седмици.
Наистина е супер, аз от личен опит....  Smiley  големия ми син беше злояд, години го гоних с лъжицата да яде.Е, не се научи.Ама дотолкова ми беше писнало, че като се роди малкия, се заклех, че такава грешка втори път-НЕ.Ако ще да яде...давам храната, като огладнее, ако иска-яде.Ако не , прибирам и не давам НИЩО до следващото хранене.Няма бисквитки, плодчета, сокчета, нищо.Е, научи се, имах най-ящното и добро дете на масата.   Smiley
Що нямаше и за първото някой да ме тресне по тиквата да не търча след него, а трябваше да се мъча години....  Smiling Imp

# 59
  • Мнения: 2 275
Така е, но тънкия момент е да не се изпада в обяснителен режим: нямах време, това имаше, пред заплата сме, аз съм на режим и т.н. Като отсечеш "това е менюто" излиза нещо обмислено, подготвено, съобразено.
Последния етап е : ако не ти харесва, заеми се ти или се редуваме: един ден ти, един ден аз. Но тогава има голям риск да стане като във вица: един ден се пие, един ден се яде.

Общи условия

Активация на акаунт