Мами в Италия 18

  • 12 722
  • 282
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 049
момичета лек ден   bouquet тази сутрин съм у дома и черпя

да ви е сладко  Peace

и малко снимки
http://s72.photobucket.com/albums/i168/zai4e/?sc=3&start=20

# 271
  • Мнения: 2 804
 Two HeartsЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на Кяра ! Two Hearts
 Желая и от все сърце здраве и радост и весели игри !
Италина , мерси за почерпката живи и здрави да са ти дечицата да ви радват с лудориите си . newsm51

Краси , не мисля че е от възраста та ти си още много млада за безсънни нощи !
Дай Боже като минат жегите да ти се възвърне нормалният ти режим на спане .

# 272
  • Мнения: 3 388
Зайче, много са ти хубави снимките  Peace

А малкото дребосъче е голям сладурко, пупупу    Stuck Out Tongue

Кученцето твое ли е?

# 273
  • Мнения: 1 049
Кученцето твое ли е?
да от как съм тук си е мое  Peace Hug
ето снимки и от ваканцията  bouquet
http://s72.photobucket.com/albums/i168/zai4e/zai4e/?start=0

# 274
  • Мнения: 3 388
супер е, много е сладко  Peace

сега ще хвърля поглед и на ваканционните фотоси   grinning039

# 275
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
      Да е жива и здрава малката Киара и бързо да расте!
      Нинкооо,ти да не си слънчасала,мама,че говориш за възраст,аааа?!?!?! Naughty

# 276
  • Мнения: 3 388
Зайче, доста места сте успели да посетите и очевидно сте имали много хубава ваканция  Heart Eyes

Твоят съпруг сигурно вече е посетил повечето от хубавите места в България ...

# 277
  • Мнения: 3 388
Точно направих едно Budino на Cameo  и гледам, че то произведено в Desenzano del Garda, откъдето е нашата Bimba  Heart Eyes

# 278
  • Мнения: 191
Хайде, и аз да ви пожелая приятно изкарване на почивката, а на който си остава в къщи "Buon Ferragosto".

На Киара 4естит имен ден.    bouquet   

Последна редакция: пт, 11 авг 2006, 13:43 от Mama x 3 (Vesna)

# 279
  • София
  • Мнения: 6 798
Честит имен ден на Киара!
Много да слушка мама, тати и бати!   bouquet

# 280
  • Мнения: 2 804
Зайченце , прекрасни снимки сте направили !
Много ти е хубаво момченцето !-Пу-пу-пу да не са му уроки .

# 281
  • Мнения: 5 475
Добът ден от мен!

Наминавам само да поздравя всички и да пожелая весело настроение!

Зайче ,супер снимки!  Heart Eyes Hug

Честит имен ден на Киара!  Hug   bouquet

  Rolling Eyes ще ме уморите с тези документи  ooooh! ..откакто България е подписала спогодбата от Хага за апостила,няма нужда от други заверки...и това е валидно от 2001 година.

ето ви текста на конвенцията


ОБЩИ РАЗЯСНЕНИЯ ОТНОСНО ЛЕГАЛИЗАЦИЯТА НА ДОКУМЕНТИ, ПРЕДНАЗНАЧЕНИ ДА ПРОИЗВЕДАТ ДЕЙСТВИЕТО СИ В БЪЛГАРИЯ ИЛИ ДРУГИ СТРАНИ ПО ХАГСКАТА КОНВЕНЦИЯ
 
На 30 април 2001 г. влезе в сила за Република България Конвенцията за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове, съставена в Хага на 5 октомври 1961 г.

Конвенцията предвижда унифициран способ за легализация на документи, произхождащи от една от страните-членки (в т.ч. Италия) и предназначени за ползване в друга страна или страни по конвенцията (в т.ч. България). Такива документи са публичните актове (например документи, издадени от държ. институции . съдебни решения, актове по гражданско състояние и пр., в т.ч. и частни документи, които се смятат за публични, след като са били нотариално заверени - пълномощни, декларации и пр., предназначени за ползване в чужбина).

Заверката става чрез поставяне върху самия документ или в приложение към него на специално удостоверение (apostille). Заверката с апостил. представлява легализиране на документа от компетентния орган в държавата, където той е издаден. Специфичното е това, че снабдените с оригинален апостил документи се освобождават от всякакви следващи форми на заверка и легализация от други, вишестоящи местни органи в страната на издаване, както и от дипломатическото или консулско представителство на държавата-страна по конвенцията, на чиято територия трябва да се представят. Снабдените с  апостил документи имат пълна правна сила в България или в страните от конвенцията без никакви други заверки.
Документите,снабдени с апостил, не се легализират от българските посолства в страните -членки на конвенцията. Те се признават от българските органи, когато върху тях или в приложение към тях има поставен в оригинална форма  апостил.



Естествено,че от ит посолството ще си правят углушки,за да вземат пари...за нещо,което изобщо не е необходимо!  Shocked

  Thinking  Не знам Сонче,ти на какво некомпетентни си попаднала в общината,но на мен нищо не са ми искали...в крайна сметка важна е нула остата от Посолството. PeaceТя ги интересува,защото съдържа всички данни!Във всеки случай щом и за гражданство признават документи с апостил,не виждам за какво трябва да се плаща на амбашатата...
  
   Ама както си решите.. Crossing Arms

Весна,приятно изкарване на почивката!По една целувка на мъниците!  Heart Eyes  bouquet

# 282
  • Мнения: 5 475
Хайде скачайте в новата темичка!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт