Операция на варикоцеле

  • 3 850
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте, на кратко искам да обясня нашият случай. Преди една седмица направихме операция на варикоцеле при Д-р Милен Кацаров, всичко мина добре, но от два дни се усеща неприятен мириз около разреза болки от време на време което е нормално, но този мириз вече взима да ни притеснява. Ако някой знае нещо по темата ще се радвам да сподели Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 1 073
Защо не се свържете с д-р Кацаров, обадете се или пишете имейл. Консултациите през следващата една година са безплатни, отговаря сравнително бързо. ММ също се е оперирал при него и сме доволни.

# 2
  • Мнения: 4
Ние също сме доволни, просто ни притеснява този мириз,не мога да се свържа с него, днес все пак е сряда. Вие кога се оперирахте и имате ли този мириз който е при нас🙂

# 3
  • Мнения: 1 073
Да, нали сряда са операциите, опитайте днес.
ММ не е имал миризма, единственото, от което има оплаквания, от време на време, е придърпване. Операцията му беше преди  5 месеца. Правихме контролна СГ ( в Адела), която излезе нормозооспермия, а първата беше олигоастенозооспермия (правена в Щерев)... Разликата е нереално огромна, имаме съмнения, за умишлено понижени резултати на първата СГ или (моля се да не е така) повишаване за втората... нооо истината е някъде там, за сега ще се радваме на последните резултати, ако нямаме успех,ще се направи и трето изследване.
Успех!

# 4
  • Мнения: 7 898
Ако има някакъв силен и нетипичен мирис, твърде вероятно е да има инфекция.
Отидете при ГП-то да го види, или при хирурга, който е правил операцията.

# 5
  • Мнения: 4
Свързахме се с сестрата която оперира заедно с Д-р Кацаров, каза че е нормално да има мириз, съмнява ме дали може да е от конците който се разлагат

# 6
  • Мнения: 7 898
На ваше място бих отишла на място да видят какъв е този мирис. Просто отидете при ГП-то.

# 7
  • Мнения: 4
Да, нали сряда са операциите, опитайте днес.
ММ не е имал миризма, единственото, от което има оплаквания, от време на време, е придърпване. Операцията му беше преди  5 месеца. Правихме контролна СГ ( в Адела), която излезе нормозооспермия, а първата беше олигоастенозооспермия (правена в Щерев)... Разликата е нереално огромна, имаме съмнения, за умишлено понижени резултати на първата СГ или (моля се да не е така) повишаване за втората... нооо истината е някъде там, за сега ще се радваме на последните резултати, ако нямаме успех,ще се направи и трето изследване.
Успех!
Здравейте,бихте ли споделили повече инфо относно операцията,и как са нещата към днешна дата?Даде ли очаквания резултат?

# 8
  • Мнения: 143
Аз мога да споделя.
Мъжът ми беше опериран от варикоцеле уж 2-ра степен. След операцията получи усложнения- тестисът стои по-ниско и е по-голям, тъй като задържа вода. Ходихме на контролен преглед и д-р Кацаров му каза "ти не си виждал голям!", нищо му нямало. Преди контролния по мейл каза, че до месец от операцията ще мине, след контролния каза, че до 6 месеца ще мине.
Мина година и половина и на всички ни е ясно, че няма да мине.
Спермограмата си остана същата.
Междувременно направихме консултация с друг уролог, който ни показа водата на ехограф и каза, че така ще си остане. Стои по-ниско заради размера и това, че е има увредени нервчета при разреза и един вид мускулчето, което прибира тестиса на горе няма инервация.
Корекция е възможна с нова операция, но той не препоръчва, тъй като тези усложнения няма да влошат спермограмата.

И не на последно място! Нещо, за което се мълчи по форумите, а е практика. След операцията д-р Кацаров праща сестрата си да ти вземе парите на ръка. Поисках да платя на касата, не можело. Така било по-скъпо. С мъжът ми се спогледахме и бяхме напът да вдигнем скандал, защото е ясно, че тези пари са един вид подкуп. Ще питате защо не го направихме? Защото ме беше страх, че това е операция и след нея, ако има проблем с раната или нещо друго всеки ще ми каже да си идем при този, който е оперирал.
Сега съжалявам. Поне да предпазя някой.

# 9
  • Мнения: 4
б
Аз мога да споделя.
Мъжът ми беше опериран от варикоцеле уж 2-ра степен. След операцията получи усложнения- тестисът стои по-ниско и е по-голям, тъй като задържа вода. Ходихме на контролен преглед и д-р Кацаров му каза "ти не си виждал голям!", нищо му нямало. Преди контролния по мейл каза, че до месец от операцията ще мине, след контролния каза, че до 6 месеца ще мине.
Мина година и половина и на всички ни е ясно, че няма да мине.
Спермограмата си остана същата.
Междувременно направихме консултация с друг уролог, който ни показа водата на ехограф и каза, че така ще си остане. Стои по-ниско заради размера и това, че е има увредени нервчета при разреза и един вид мускулчето, което прибира тестиса на горе няма инервация.
Корекция е възможна с нова операция, но той не препоръчва, тъй като тези усложнения няма да влошат спермограмата.

И не на последно място! Нещо, за което се мълчи по форумите, а е практика. След операцията д-р Кацаров праща сестрата си да ти вземе парите на ръка. Поисках да платя на касата, не можело. Така било по-скъпо. С мъжът ми се спогледахме и бяхме напът да вдигнем скандал, защото е ясно, че тези пари са един вид подкуп. Ще питате защо не го направихме? Защото ме беше страх, че това е операция и след нея, ако има проблем с раната или нещо друго всеки ще ми каже да си идем при този, който е оперирал.
Сега съжалявам. Поне да предпазя някой.
Благодаря,дано всичко да се нареди!

# 10
  • Насам-натам
  • Мнения: 36
Малко да подбутна темата Simple Smile

Ние правихме операция преди 4 месеца при Д-р Кацаров и всичко мина като по учебник. Сега не знам обаче кога да очаквам резултати реално, въпреки написаното от доктора 6 -12 месеца, нещо съм се отчаяла... Sad

Моля някой с повече опит да сподели дали/кога е имало успешно, естествено забременяване след операция на варикоцеле.

Благодаря ви!

# 11
  • Русе
  • Мнения: 385
Малко да подбутна темата Simple Smile

Ние правихме операция преди 4 месеца при Д-р Кацаров и всичко мина като по учебник. Сега не знам обаче кога да очаквам резултати реално, въпреки написаното от доктора 6 -12 месеца, нещо съм се отчаяла... Sad

Моля някой с повече опит да сподели дали/кога е имало успешно, естествено забременяване след операция на варикоцеле.

Благодаря ви!

Здравейте!
От това, което са ми разказвали и съм чел е сравнително индивидуално и някакъв положителен резултат се очаква след поне 6 месеца. Според мен зависи от степента на варикоцелето, от това на каква възраст е мъжът ви, от това как се храни и тн.
Това са общи приказки, аз нямам опит, но се надявам все пак малко да съм помогнал. Това, което е казал докторът ми звучи правдоподобно.
Аз ще споделя и моята история.
От поне година знам, че имам варикоцеле, но ме беше страх да посетя лекар. Промених целия си живот и започнах да спазвам всички здравословни норми (хранене, спорт), но варикоцелето се влоши и започна да ме боли. Стана двустранно. А съм на 22 години!
Отидох на доктор и ми каза, че съм в последен стадий и се налага операция. Направих си и сперматограма, която всъщност се оказа много добра. Имам 72% подвижност. Което мисля е толкова добре колкото и на напълно здрав активен мъж. Все пак резултатите ми са добри вероятно заради факта, че съм млад и спортувам и ям много риба, ядки, цитруси…
Освен това се къпя с хладка вода да се охлажда мястото и тн. Но операцията си е неизбежна и аз самия я желая.
Исках да ви попитам как преминава възстановяването? Боли ли много? Самата болка колко силна е? Говоря за следоперативното възстановяване.
Също какво означава поява на отоци? Не мога да си представя оток на тестисите си!…
Малко ме е страх от неизвестното.
Самия факт, че нещо не е наред с мъжеството ти е много стресиращ за един мъж. За жените е странно, но за нас мъжете пениса и тестисите са ни символ за самочувствие и мъжественост и такива неща носят доста мисли и стрес!
Надявам се да имате успех! Вярвам в това! Simple Smile

# 12
  • Мнения: 223
Някой имал ли е положителна промяна в спермограмата след операция на варикоцеле 2-ра степен? Повечето коментари,които изчетох казват, че не се повлиява,даже става по-лоша 🙄🙄🙄
При нас това е единствената логична причина за лошата морфология.Всички изследвания са в норма.
И още нещо - какви са вариантите , ако се стигне до асистирана репродукция?

# 13
  • Мнения: 1 073
Здравейте, не съм влизала в темата и съм изпуснала въпросите към мен. Към днешна дата имаме здраво детенце на 6 месец. Спермограмата на ММ стана “нормозооспермия”.
Искам да вметна, че аз също претърпях 2 операции, тъй като аз също имах проблеми. Но забременях естествено, не се стигна до ин витро.
Анна, при ММ беше 3-та степен.
Николай, ММ се оперира с пълна упойка, траеше 10 -20 минутки, после момчетата бяха като пияни, имаше доста шеги и изглеждаха доста добре. ММ не се оплаквал много след това, има придърпвания от шевовете, разреза е много мъничък. Отток има, не е голям, не си представяй нещо гигантско. Известно време не трябва да вдигаш тежко, ММ е спортист и си направи почивка, но честно нямам спомен колко. Сега, факт е, че всеки организъм в различен и може или по-добре да бъдеш или не, но определено не е тежка операция, от която да имаш сериозни неразположености.

Последна редакция: сб, 22 яну 2022, 21:07 от Лиилоо

# 14
  • Русе
  • Мнения: 385
Здравейте, не съм влизала в темата и съм изпуснала въпросите към мен. Към днешна дата имаме здраво детенце на 6 месец. Спермограмата на ММ стана “нормозооспермия”.
Искам да вметна, че аз също претърпях 2 операции, тъй като аз също имах проблеми. Но забременях естествено, не се стигна до ин витро.
Анна, при ММ беше 3-та степен.
Николай, ММ се оперира с пълна упойка, траеше 10 -20 минутки, после момчетата бяха като пияни, имаше доста шеги и изглеждаха доста добре. ММ не се оплаквал много след това, има придърпвания от шевовете, разреза е много мъничък. Отток има, не е голям, не си представяй нещо гигантско. Известно време не трябва да вдигаш тежко, ММ е спортист и си направи почивка, но честно нямам спомен колко. Сега, факт е, че всеки организъм в различен и може или по-добре да бъдеш или не, но определено не е тежка операция, от която да имаш сериозни неразположености.
Благодаря много. Точно навреме идва отговорът ви, защото само след няколко дни ще ме приемат!
Бъдете здрави!

Общи условия

Активация на акаунт