Рендето "Borner" ?

  • 6 038
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 244
Рендето си е върхът! Моето е на близо 10 години и няма грешка!
Особено през лятото много го използам за нарязването на краставица: обелваш я без да махаш дръжките и я срязваш на две по средата - да не е дълго парчето. После правя с нож два нареза (на кръгчето все едно) рендосвам няколко пъти, после пак. Не се правят дълбоки, защото се отчупват парчетата. Тараторът става за 2 минути. Не ползвам шапка. Удобно е, защото като го сложиш на купата легнало и пасва на ръбовете (независимо от големината на купата) - има едни вдлъбнатинки. При изтеглянето на зеленчука нагоре - отпускаш хватката, при рендосването надолу - засилваш, но не е нужно да натискаш, а просто колкото да лепне към повърхността на рендето. Лесно е.
За лука ползвам шапка, но като го белиш, му оставяш мустаците и там забождаш шапката. Така накрая остатъка са именно те и ги изхвърляш.
Зелето пък го режа на половинки или четвъртинки (зависи от главата) и рендосващ ту отляво, ту отдясно, ту по средата - сама ще си усетиш. Това, което остава е кочана. Ивичките са перфектни  Laughing
И така, ползвам го още за моркови, картофи на шайби (защото за пържени реже на прекалено тънко) и прочее. Абе улеснява страхотно.
Отскоро имам и блендер - ами лукът примерно не става добре, ако искам на ситно да го нарежа. Скашква се.

# 31
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
phil, погледни и ти видеото, за да видиш как се режат кубчета. Така отпада нуждата да правиш разрези с нож на краставицата. И понеже е дълга, по-лесно става без шапката. Важно е и положението на приставката - трябва да е на позиция 1. Абе погледни, какво съм заобяснявала Crazy

# 32
  • Мнения: 244
Не очаквай да те замени в кухнята и да готви само. Рендето е един инструмент, който може да ти спести време като пералня или миялна /макар че за миялните все още чувам, че не били толкова необходими/.  Един, два разреза с ножа и после мигновено нарязване на малки кубчета. Без ренде ще има да си ги режеш ...
Друг е въпросът, че може да имаш равностоен домакински уред и този да ти е излишен.

[/quote]

Естествено Laughing - все още не е измислена "Пена-готвачката-кибер", та като й заръчам за вечеря тас-кебап - вечерта да ме чака димящата чиния  Laughing Laughing Laughing
Вече се кандърдисах - ще си го купя. И благодаря за поясненията и особено за видеото.
Обичам да имам всевъзможни домакински джаджи. Дори веднъж в годината да ми потрябва нещо - да ми улесни живота. А както виждам всички са единодушни в предимствата на ренденцето.
Между другото - само с нож нарязвам 1 голяма глава лук на съвсем ситно  за около 45 секунди (на тази хватка ме научи мама - Бог да я прости).
Но рендето ще си го купя определено.
Благодарности на всички. Simple Smile
Привет !

Общи условия

Активация на акаунт