Еднакви ли са банята и тоалетната ви и как е по-добре да бъде?

  • 6 931
  • 78
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 622
Сори за оффа: някоя от вас почиствала ли е от релефния тип плочки?

Не съм. Но те не са толкова релефни, че да задържат мръсотия. Просто са като на раета, които са лъскави, не ми се вярва почистването да е трудно  Peace

# 46
  • Мнения: 3 323
За лепене върху мозайката - нашите майстори само начукаха с длето тук-таме повърхнастта да не е равна струваше съвсем дребна сума. Те казаха че с новите лепила нямало проблем , но аз настоях. Иначе аз бих си направила в един стил но различни банята и тоалетната. Колкото да фризовете трябва внимателно да изчислиш хоризонтално и вертикално колко ти трябват, и да го начертаеш предварително заради разликата която се получава от фризовете.
Успех!

# 47
  • Мнения: 5 622
За лепене върху мозайката - нашите майстори само начукаха с длето тук-таме повърхнастта да не е равна струваше съвсем дребна сума. Те казаха че с новите лепила нямало проблем , но аз настоях. Иначе аз бих си направила в един стил но различни банята и тоалетната. Колкото да фризовете трябва внимателно да изчислиш хоризонтално и вертикално колко ти трябват, и да го начертаеш предварително заради разликата която се получава от фризовете.
Успех!

Да, но ако не се използват двата вида плочки, а само един, без фриз, тогава ще стане, както е на първия проект, който съм постнала (проектите на Асинка)

# 48
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Нещо такова имах в пред вид, но с различени фризове да са  Simple Smile



Хаха, между другото едните плички, които харесахме бяха точно такива. Има и едни, които са много подобни, но с различен фриз и малко по-светла долна част. Но пусто не искам да е в бежово. От там и мивката(шкафчето за баня), ВЦ-то и всичко трябва да е в тая гама, а не я харесвам нещо  Tired


Аз харесах едни (Ама как да ги покажа сега), дето фриза е цветя. Страшно красиво, а плочките не са от най-стандартните, а са някакви като на релефни райета стоят, като издигнатата част е лъскавата (ако може да си го представите, че няма как да покажа снимка)

Но тези плочки нямат подобни на тях, както тези, които ти си пуснала като пример (примерът ти беше 13 лв квадрата, а тези, дето харесах аз са от 16- само информативно го казвам това)


БУБЕ, не си ме разбрала  Simple Smile, аз не казвам цвета на плочките да е такъв, а имах в пред вид разновидността на цвета в двете помещения, примерно единия светлия в банята, а тъмния в тоалетната /става въпрос за най-долните плочки от картинката/, а горните плочки, които са над фриза да са еднакви и в двете помещения, но с различни фризове /примерно/, а ти си знаеш най-добре  Peace, аз само давам идея  Heart Eyes

Дали ме разбра  Mr. Green, май не обясних както трябва

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 13:16 от doniboni

# 49
Разбира се, че не еднакви!!! Shocked
 Не си правите две стаи абсолютно индентични, нали
Що за глупост тогава да се правят 2 еднакви мокри помещения Joy

Направо съм шокирана колко хора без да им мигне окото казват "еднакви" #Cussing out

# 50
  • Мнения: 5 622

Хаха, между другото едните плички, които харесахме бяха точно такива. Има и едни, които са много подобни, но с различен фриз и малко по-светла долна част. Но пусто не искам да е в бежово. От там и мивката(шкафчето за баня), ВЦ-то и всичко трябва да е в тая гама, а не я харесвам нещо  Tired


Аз харесах едни (Ама как да ги покажа сега), дето фриза е цветя. Страшно красиво, а плочките не са от най-стандартните, а са някакви като на релефни райета стоят, като издигнатата част е лъскавата (ако може да си го представите, че няма как да покажа снимка)

Но тези плочки нямат подобни на тях, както тези, които ти си пуснала като пример (примерът ти беше 13 лв квадрата, а тези, дето харесах аз са от 16- само информативно го казвам това)


БУБЕ, не си ме разбрала  Simple Smile, аз не казвам цвета на плочките да е такъв, а имах в пред вид разновидността на цвета в двете помещения, примерно единия светлия в банята, а тъмния в тоалетната /става въпрос за най-долните плочки от картинката/, а горните плочки, които са над фриза да са еднакви и в двете помещения, но с различни фризове /примерно/, а ти си знаеш най-добре  Peace, аз само давам идея  Heart Eyes

Дали ме разбра  Mr. Green, май не обясних както трябва

[/quote]

Разбрах те. Ти не си ме разбрала мен, обаче  Wink Аз просто казах, че гледахме същите плочки като тези, които си показала и не бяха лоши (но все пак не е това, което търся аз) Казах го просто ей така, без да имам предвид, че си ми ги предложила като вариант. Странно беше  съвпадението  Mr. Green

# 51
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Разбира се, че не еднакви!!! Shocked
 Не си правите две стаи абсолютно индентични, нали
Що за глупост тогава да се правят 2 еднакви мокри помещения Joy

Направо съм шокирана колко хора без да им мигне окото казват "еднакви" #Cussing out


Ти пък, чак да почервеняваш за такова нещо   Stop

Ами хората предлагат еднакви помещения, защото от финансова гледна точка е по изгодно, а и на някой им се вижда по-естетично, не виждам смисъл от постинга ти и то с тоя тон  Shocked, всеки човек има различен вкус и виждане по въпроса.  Wink Карай я по спокойно  Wink

# 52
защо не си правите и стаите еднакви за по-естетично  rotfImao Страшна икономия и супер-естетика! hahaha hahaha

Това е просто масова параноя.  ShockedКато прочетох названието на темата мислех да вляза и да изкажа възмущение, как е възможно въобще подобна мисъл да възниква, а като видях отзивите и ми увисна ченето. Вие всички в ред ли сте
 newsm62 smile3521

# 53
  • Мнения: 1 937
Айде още двама новаци, дето ще са в списъка на низвергнатите!  Grinning

БУБЕ, споко си карай с ремонта....

# 54
  • Мнения: 5 622
защо не си правите и стаите еднакви за по-естетично  rotfImao Страшна икономия и супер-естетика! hahaha hahaha

Това е просто масова параноя.  ShockedКато прочетох названието на темата мислех да вляза и да изкажа възмущение, как е възможно въобще подобна мисъл да възниква, а като видях отзивите и ми увисна ченето. Вие всички в ред ли сте
 newsm62 smile3521


Не си у ред, честно  hahaha

Айде още двама новаци, дето ще са в списъка на низвергнатите!  Grinning

БУБЕ, споко си карай с ремонта....

 Joy

# 55
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
Айде още двама новаци, дето ще са в списъка на низвергнатите!  Grinning



 Joy Joy Joy

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 14:44 от doniboni

# 56
  • Мнения: 3 091
Бубич - при мен е различно, при майка ми  - също! така е много по-интересно, но пък е въпрос на вкус!
Честно да си призная - дизайнерските съвети, които съм получавала - не са ми допадали... И импровизирам сама.
Важното на теб да ти е красиво и уютно! УСПЕХ!

# 57
Цитат
Не си у ред, честно 

Така ли? Ти си по- у ред. Joy
Само дето не ти, а аз съм интериорен дизайнер по призвание и образование от как се помня и за подобни глупости не бях чувала. Joy Joy

Мери си приказките ако обичаш! smile3516

# 58
  • Мнения: 3 091
защо не си правите и стаите еднакви за по-естетично  rotfImao Страшна икономия и супер-естетика! hahaha hahaha

Това е просто масова параноя.  ShockedКато прочетох названието на темата мислех да вляза и да изкажа възмущение, как е възможно въобще подобна мисъл да възниква, а като видях отзивите и ми увисна ченето. Вие всички в ред ли сте
 newsm62 smile3521
Егати интериорния дизайнер! ако така говориш на клиентите си - значи си умряла от глад! А тук отговаряш на авторката на темата, което оставям без коментар! Това е форум - за различни мнения, както сама ще видиш - много често различни от твоето, но това не ти дава право да пишеш по такъв начин. Много лошо първо представяне...
Мнение не се налага, то се предлага! за пореден път ми правиш впечатление на човек, който обича да се чете, но не и да зачита чуждото мнение!
И е много смешно възрастен човек сам да си прави четки, независимо, че никой не му обръща внимание! Какво като си интериорен дизайнер по призвание - това какво общо има с темата! ти ли го реши или си национално призната, че не разбирам...
БУБА - сори за оффа, ама се вбесих!

Последна редакция: пт, 04 авг 2006, 15:07 от Ламята НЕСПАСКА

# 59
  • Мнения: 1 120
При нас е различно. Тоалета ни е в оранжеви  и светоло бежави плочки, банята в 2 цвята синьо.
Мисля, че сама би си избрала кое повече ти допада, отколкото съветите на дизайнер. Въпрос на вкус.
Колкото до плъзгащите врати, всяка една фирма за ПВЦ би ви ги изработила. За баня алуминия ще ви свърши чудесна работа ,  а и е малко по евтино от ПВЦ-то. Могат да бъдат и с релефно стъкло.
Успех с ремонта Hug

Общи условия

Активация на акаунт