Щитовидна жлеза и диета

  • 3 521
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 12 857
Аз съм на L-тироксин от много години и не пълнея ей така, без сама да съм си го причинила. Наистина тия килограми, качени за кратко, са си сериозен сигнал за проблем! Ще му се невидяло и тоя доктор-непукист.

# 16
  • Мнения: 20 191
Аз съм на L-тироксин от много години и не пълнея ей така, без сама да съм си го причинила. Наистина тия килограми, качени за кратко, са си сериозен сигнал за проблем! Ще му се невидяло и тоя доктор-непукист.
Ти си с хипер и пиеш Тирозол, или не? Не разбирам защо сравняваш двете лекарства, които са коренно различни, проучете малко нещата.
То даже и в страничните ефекти е описано:
Възможно е теглото Ви да се увеличи по време на лечението с Тирозол. Това е нормална реакция на тялото. Тирозол оказва влияние върху тиреоидните Ви хормони, които контролират консумацията на енергия.

Още за ТИРОЗОЛ таблетки 5 мг * 50 (THYROZOL tablets 5 mg * 50), цена и информация от Framar.bg: https://apteka.framar.bg/30034277/%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%BE%D0%B7 … 5-%D0%BC%D0%B3-50

# 17
  • Мнения: 2 819
Аз съм на L-тироксин от много години и не пълнея ей така, без сама да съм си го причинила. Наистина тия килограми, качени за кратко, са си сериозен сигнал за проблем! Ще му се невидяло и тоя доктор-непукист.

 L-тироксин няма нищо общо с Тирозол, който е за лечение на хиперфункция. Вие какво лекувате с L-тироксин, не е хипер, нали?

И аз си мислех, че няма сила, която да ме докара до качване на килограми. Смеех се на хора, които ми обясняваха, че качват от въздуха. Но с тоя Тирозол точно това беше ефектът - качване от нищо. Ето, Lemy е посочила, че и в страничните ефекти на лекарството е описано. Отново отбелязвам, че тренирах редовно, не ядях тесто и захар по време на цялото ми лечение за хипера.
Според мен докторът съвсем правилно не е предприел нищо.  Дори и да имате инсулинова резистентност сега не е моментът за нови хапове. Поне аз така си мисля.
Но движение и спиране на тестото и захарта винаги са добра идея Simple Smile Поне да спрете да качвате или да не качите много.

# 18
  • Мнения: 12
Ужас. Ужас и пак ужас. Вече месец съм ограничила до минимум сладкото и тестените. Безалкохолно и сокове не пия от години. За това се ориентирах към форума. Милиони диети, мнения и се обърках. Не зная към коя да се насоча. Поне разбрах че наистина от Тирозол се пълнее. Но то беше ясно. Преди да започна лечението не качвах така изведнъж. А сега буквално с всеки ден, цифрите на кантара се покачват. Разгледах ВМ-НВ хранене и мисля от понеделник да започна. Утре цял ден съм на работа. В неделя ще мина да напазарувам и започвам. Ако не друго поне ще съм спокойна и с чиста съвест, че каквото зависи от мен ще го направя. Не искам да се примиря, да стоя и да чакам да стана 100 кг.

# 19
  • Мнения: 2 819
Добро решение! Горе главата и това е Simple Smile

# 20
  • Мнения: 12
Благодаря на всички 🤗

# 21
  • Мнения: 209
Първо - не е сероизно в днешно време да не може да бъде разграничена Базедова болест от Хашитоскикоза. Това става чрез изследване на специфични антитела - ТСХ- рецепторни антитела - положителни означава Базедова, отрицателни - Хашимото, което може да минава от хипер в хипофункция и обратно.
Второ - Огтт с трикратен инсулин има меродавност, едва тогава, когато щитовидна функция е компенсирана адекватно.

# 22
  • Мнения: 20 191
Първо - не е сероизно в днешно време да не може да бъде разграничена Базедова болест от Хашитоскикоза..
Напротив, не винаги е толкова ясно колкото си мислиш.
Амик, аз успях да ги сваля качените килограми тогава с нв-вмх, но с много кето и малко калории, и към момента не мисля, че е най-доброто нещо което съм правила.
Ако решиш да започваш, зареди се с много търпение, на мен ми трябваха 4-5 месеца за да започне изобщо някакво раздвижване, и не изпадай в крайности като мен, не си заслужава. Щитовидната жлеза не обича гладуването.
Ако искаш намини при нас в темата за Базеда, и във форумната група за нв-вмх във Фейсбук:
https://m.facebook.com/groups/214621712291938/?ref=group_browse

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 09:25 от Lemy

# 23
  • Мнения: 725
Lemy, а сега вече в оптимални кг ли си?

# 24
  • Мнения: X
Аз съм на "Вие" със ЩЖ и хормоните й, но се замислих... Доказано е, че наднорменото тегло е следствие на хормонално Неравновесие. Когато ЩЖ не работи оптимално, се вкарват отвън хормони, за да се нормализира хормоналния баланс. Това не означава ли, че теглото би трябвало да спада от само себе си, при правилно хранене? А то се получава точно обратното... уж се възстановява хормоналния баланс, а кг растат...

# 25
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз съм на L-тироксин от много години и не пълнея ей така, без сама да съм си го причинила. Наистина тия килограми, качени за кратко, са си сериозен сигнал за проблем! Ще му се невидяло и тоя доктор-непукист.
Л-тироксинът се пие за хипофункция, а авторката има хиперфункция - моля правете разликата! Двете неща са различни, въпреки, че като цяло показват проблем с ЩЖ.
------------------
Амик - килограмите ти може и да не са само от лекарството или от това, че организмът ти започва да работи нормално. Провери захарта, но не обременяване с глюкоза, а профил /взема се кръв сутрин на гладно, после през около 4 чАса, с нормално между пробите хранене за деня/. Провери си и половите хормони, като преди това нека лекар ти назначи кои, обясни му каква е ситуацията, за да се ориентира какво да ти пусне и да ти обясни на кой ден от МЦ да ги направиш.

# 26
  • Мнения: 20 191
При хиперфункцията има повишено производство на щитовидни хормони, така, че, не се внасят отвън още, а обратното, приемат се тиреостатици, които подтискат синтеза им.
Полови хормони едва ли има смисъл да се пускат, така или иначе са разбутани в момента.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 15:56 от Lemy

# 27
  • Мнения: 12
Декември бях последно при ендокринолога .Беше казал че сега е най - важно да успокоим жлезата а после ще видим какво ще следва. Лечение или операция. Резултатите от декември са:
SsTSH-0.004
FT4 - 29.8
FT3 - 21.9
Anti mikroso-anti TPO - 279
Glykovany hemog - 32
 Това е всичко което имам. Всички други изследвания казаха че ще ги изпратят при лекаря защото като ходих още не бяха готови. Това дефактно са вторите изследвания. Май месец отново на кръв и след седмица при него. Така се разбрахме. А килограмите просто растат.
А тези хапчета са ми предписани, всяка сутрин по едно от всичко.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 16:27 от Амик

# 28
  • Мнения: 20 191
При тези резултати само по 1 Тирозол ли ти е изписан, това е много ниска доза.
И чак май месец да се видите .... в началото пусках на 30-40 дена хормони, за да се види как вървят нещата и да се коригира дозата Тирозол. С подобно тсх аз стартирах с 6 тирозола на ден.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 16:48 от Lemy

# 29
  • Мнения: 12
Да. По едно от всичко,всяка сутрин. Нямам нито един познат с хиперфункция на ЩЗ за да мога да направя разлика дали лечението е добре или не, макар и да ми е ясно че при всеки е индивидуално.

Последна редакция: сб, 07 мар 2020, 17:08 от Амик

Общи условия

Активация на акаунт