Торта някаква - свежа, без печене, бърза

  • 12 066
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 257
Бъдете снизходителни, моля, към моята ягодово-малиново-боровинково бърканица-цапаница Embarassed Laughing:


     



Благодаря от сърце на всички отзовали се, лека полека може да изпробвам всичките рецепти. Crazy

# 16
  • Мнения: 1 116
G&J, чудесно плодово изкушение си сътворила.

Съжалявам че чак сега виждам темата, късно е вече, но ето идеи за още Trifles и въобще какво е Trifle , това е точно когато искаш да направиш нещо вкусно, набързо, с налични продукти.


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=82736.40

# 17
  • Мнения: 2 257
Благодаря ти, Tannita и за тази, и за една друга рецепта с аспержи, която ми беше написала преди тук.
Ще експериментирам и с твоето предложение, още повече, че забърканото снощи беше някаква компилация от трите предложени най-напред рецепти Crazy и стана екстра на вкус. Тъй че всяко едно предложение идва добре дошло за бъдещи опити. Grinning Снимките на тези Trifles изглеждат омайно!

# 18
  • Мнения: 616
Днес успях да се добера до к-ра. SadДавам рецептата за шарлотата;
Продукти-1л.прясно мляко,4 с.л. брашно, 7 яйца,1 1/2ч.ч. захар,2 ванилии,1-2с.л. какао,1 1/2ч.ч.смлени орехи,2 с. л. желатин, 1ч.л. кориандър.
Приготвяне: Брашното,жълтъците,захарта и желатина/разтворен/се разбиват до побеляване. Тази смес се сипва в горещото мляко и се сгъстява като крем.Оставя се да изстине.Разбиват се на сняг белтъците и се прибавят към крема.Разделя се на три части в ената слагаш ванилия, в др.орехи  и кориандър а в третата какаото.Във форма се редуват трите крема, по желание на дъното на формата може да се сложат иплодове от компот.Да вие сладко  chef

# 19
  • София
  • Мнения: 4 575
Здравейте. И аз днес виждам темата и реших да ви напиша моята рецепта за шарлота:
Продукти:
1 пакет гръцки бишкоти,
1 малка кут. заквасена сметана,/във Фр слагат Крем-фреш, но тук не мога да намеря такова нещо, затова сметана/,
100 гр. захар,
200 гр. ягоди/малини/,.
Разбърквам сметаната със захарта и нарязаните плодове. Сиропирам бишкотите в сок, компот, сироп, пр. мляко, вода/кой каквото иска-аз в мляко/.редя бишкоти, слагам плодова смеш, пак бишкоти, пак смес. Оставям за няколко часа в хладилник и нападаме. П.С. Значи....имам една форма за шарлота на Тапър Уеър, точно за тази торта. Но може и в друга форма или тавичка.
Дано ви хареса.

# 20
  • Мнения: 1 393
Бъдете снизходителни, моля, към моята ягодово-малиново-боровинково бърканица-цапаница Embarassed Laughing:


     



Благодаря от сърце на всички отзовали се, лека полека може да изпробвам всичките рецепти. Crazy

Изглежда супер, браво на майсторката!   chef
А това по края какво е по- точно (червеното)?

# 21
"Моята" торта с бисквити и кисело мляко - обикновени бисквити, кисело мляко и пакетче Танг по избор. Обикновено я правя с повече бисквити и 2 кисели млека, в които разтварям Танг /разтворимата напитка с различни плодове - ягоди, праскови, комбинация с банани, само портокал не съм пробвала, но не ми върви с киселото мляко/. Ред бисквити, ред мляко. Танг е сладък, след 1 час всичко е готово, а за по-нетърпеливите 30мин. Може и плодове, и ядки да сложиш.

# 22
  • Мнения: 2 257
rosito78, да, много лесна изглежда тази торта, но аз си изпълних плана за близките месеци с тортите hahaha, ще я направя някой ден, благодаря!
MrsG, това червеното е  icing от тубичка.

# 23
  • Мнения: 7 430
Бъдете снизходителни, моля, към моята ягодово-малиново-боровинково бърканица-цапаница Embarassed Laughing:

     


Страхотно изглежда  Wink и на мен ми се дояде - добре, че не съм бременна Mr. Green

Морена, страхотен майстор си - искам и аз като теб да умея Peace

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 21 627
 CrazyG&J, страхотно ти е произведението....,  каква ти снизходителност Rolling Eyes
 HugДидка, умееш ти умееееш, знам си аз ....  благодаря !  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт