Как се стерилизират домашно приготвените пюрета

  • 21 242
  • 39
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 7 640
аз така съм размразявала манджа с картофи от вечерта и беше Sick, защо ? Не съм я кипвала после, а само си я стоплих до готовност.

# 31
  • Мнения: 4 428
Сега направих няколко бурканчета с чушки, тиквички и картофи с ориз. Половината ги стерилизирах с варене, а другите ги сложих директно във фризера. Ако няма разлика във вкусовете ще се спра на варианта с фризера, че това варене ooooh! Пък и така няма да има нужда да дебна какви бурканчета ползвам и дали няма да изгърми някое при варенето

# 32
  • Мнения: 239
Благодаря!  bouquet
И мен ме вълнува тази тема.
Ще се възползвам от съветите ви!

# 33
  • Мнения: 4 428
Мами, тези дни отворих 2 бурканчета с пюре от чушки. Едното бурканче стерилизирано, а другото замразено. Да ви кажа замразеното пюре има същият аромат, като на току-що пасирана чушка, докато в свареното това въобще не е така. Така, че аз се спирам на варианта да замразявам пасирантие зеленчуци. Единственото, което трябва да се направи е да се подгрее доста пюрето след това. Мен понеже ме мързи за кипвам само чушките и оставям да заври цялото пюре.

 Peace

# 34
  • Мнения: 239
Мами, тези дни отворих 2 бурканчета с пюре от чушки. Едното бурканче стерилизирано, а другото замразено. Да ви кажа замразеното пюре има същият аромат, като на току-що пасирана чушка, докато в свареното това въобще не е така. Така, че аз се спирам на варианта да замразявам пасирантие зеленчуци. Единственото, което трябва да се направи е да се подгрее доста пюрето след това. Мен понеже ме мързи за кипвам само чушките и оставям да заври цялото пюре.

 Peace

А чушките преди това сурови ли ги пасираш или печени? И от кои чушки, червените ли? Че мисля да направя и аз от чушки, но се чудя от кои? newsm78

Аз вчера замразих пасирани сурови круши и сварих в бурканчета пасирани сурови плодове/круша, слива, праскова, ябълка/, но не сме ги пробвали още, за да видим какъв е вкуса. Ще споделя, когато го направим.

# 35
  • Мнения: 4 428
Ами аз досега всичко, което съм правила на пюре го варя преди това. Използвах червена капия, защото е по-сладка от зелените чушки. Махаш семките, режеш я на голями парчета и я вариш /най-добре на пара/ о/о 30 мин. След това трябва да обелиш люспата, но тя пада доста лесно. И тогава пасираш Peace

# 36
  • Мнения: 239
Благодаря, veselina_s_p!
Аз щот имам във фризера печени чушки, та се чудех дали от тях да не извадя. После се сетих, че са зелени и от градината на майка ми. А от тях винаги има и леко лютивки и се отказвам. За бебето ще купя червени, видяло се е! Simple Smile

# 37
  • София, център
  • Мнения: 686
Ами аз досега всичко, което съм правила на пюре го варя преди това. Използвах червена капия, защото е по-сладка от зелените чушки. Махаш семките, режеш я на голями парчета и я вариш /най-добре на пара/ о/о 30 мин. След това трябва да обелиш люспата, но тя пада доста лесно. И тогава пасираш Peace


АААА май ще влезеш в час с чушчиците Laughing ( за veselina_s_p  )

 newsm10

# 38
  • София, център
  • Мнения: 686
Исках да ви кажа за изваждането от фризера на готовите пюрета!

Като го извадите аз го слагам 10 мин на размразяваща програма в микровълновата, после го сипвам във висока и широка чаша и минавам 2-3 пъти с пасатора, така всичко е все едно сега съм го правила! ОБЯСНЯВАМ ГО НАЙ-ВЕЧЕ ЗА ТЕЗИ КОИТО СЛАГАТ КАРТОФ  и казват , че после им е като лепило или на бучки.... при мен почти всяко пюре има картоф (за гъстота )!

# 39
  • Мнения: 4 428
[АААА май ще влезеш в час с чушчиците Laughing ( за veselina_s_p  )

 newsm10

Абе аз и преди си бях в час, но донякъде Mr. Green Бях нарязала чушките на твърде малки парченца и познай как и колко време се белят Tired

Общи условия

Активация на акаунт