Сол във водата?!

  • 8 243
  • 171
  •   1
Отговори
# 150
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
И нашата баба си направи устата ама.... Няма да я бъде !   Naughty

# 151
  • Мнения: 46
Напълни мила едно корито вода и сол, и накарай свекърва ти да се изкъпе.Ако каже че се чувства добре:Да отиде на лекар.
Не позволявай на никой да си прави ЕКСПЕРИМЕНТИ с малкото,беззащитно човече.

# 152
Напълни мила едо корито вода и сол, и накарай свекърва ти да се изкъпе.Ако каже че се чувства добре:Да отиде на лекар.
 Joy

Послушай мамите тук и няма да сбъркаш, аз лично успях да убедя свеки и мама да не осоляваме бебка с помощта на статиите от форума. После майка даже ми благодари, че съм ги разубедила, защото внуче на нейна позната цялото се изприщило от една лъжичка сол във ваната #Cussing out Така че по смело, лесно раждане и да се радваш на здраво и хубаво бебче Simple Smile

# 153
  • Мнения: 4 621
Никога не бих допуснала такова нещо Naughty
Не се съобразявай с глупости и някакви малоумни така наречени "традиции", от които ще пострада твоето дете.

# 154
  • Мнения: 1 328
Скоро разбрах за това нещо.. направо нямам нито дори малко логично обяснение - как ще си помислиш че след като осоляваш (системно) бебето, като стане голям човек няма да му мирише потта  #Cussing out  #Cussing out  #Cussing out ???!?!!?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?

# 155
  • Мнения: 1 101
Стига бе, големи, разумни хора сме в 21ви век!  ooooh! Детето е твое и никой не може да прави с него нищо, без твоето разрешение![/color]
Абсолютно съм съгласна с Misty  Peace

# 156
  • Мнения: 8 917
Никаква сол, естествено.

# 157
  • Мнения: 160

ако си жена и майка, а не тъпа и меко душна патка, просто ще им кажеш твърдо НЕ (нищо, че си от северозападния край Wink)


Shocked... това е вече прекалено,не знам защо когато някой,се обърне за помощ и съвет и не влиза в общоприетите норми тук,задължително някой трябва да го обиди! #Crazy
   
Слушай миличка,опитай се да убедиш съпруга си,а не свекърва си, щом като ти мислиш че не е редно,а това наистина не е редно и вредно за това мъниче,което до сега е било в стерилна среда и защитено от всичко до сега,да го излагаш на агресивното влияние на солта,просто го убеди,трябва да можеш,не се страхувай,и дано не се влияе за всичко от майка си защото това е страшно вече!
Казвате "детето е твое и никой не може да ти каже какво да правиш"...Да, обаче детето е и негово!

Между другото и аз съм забелязала че този обичай е разпространен предимно в Пловдивска област,имам познати от там, и редовно се прилага това мъчение-поне за мен!

Пожелавам ти успех,лека и много спокойна бременност! Hug

# 158
  • София
  • Мнения: 3 873
Не им позволявай да правят подобни глупости.
Ти си майката и ти решаваш кое е най-добро за бебето ти.

# 159
  • София
  • Мнения: 726
Мимоза, наистина ти съчувствам за положението в което си и най-вече за страха, който изпитваш и то от най-близкият ти човек - мъжа ти  Hug! Не можете ли да поговорите разумно и спокойно по въпроса?
Все пак света се развива и е нормално нещо, което е практикувано преди 30 години да не се прави вече.
Дай му статии, консултирайте се с някой педиатър, и ако и това не подейства обърни другата страна - скръцни му със зъби и му напомни кой е майката на детето.
Аз на твое място обаче бих се притеснявала от желанието на свекърва ми още от сега да се налага за това как ще се отглежда детето.

Успех и кураж!!!!

# 160
  • Добрич
  • Мнения: 958
Не позволих да го "солим". Никога не съм слагала сол във водата. Помъчиха се да ми кажат, че "трябва", но аз казах  Naughty

# 161
  • Мнения: 2 271
Това са пълни глупости.Като дойде времето ще кажеш,че не искаш да слагате сол във водата и готово!

# 162
  • Мнения: 568
Моята свекърва настояваше да мажем бебето със свинска мас и да носи вълнени дрехи през лятото.
Излишно е да казвам, че не се съгласих.
Бебетата имат незрели бъбреци и солта е много вредна за тях до 1 годинка, докато къпеш бебето може да лапне от солената вода.

# 163
  • Мнения: 3 092
Темата е разисквана вече.Осоляването е опасно и е смешно да се вярва на такива глупости #Cussing out

# 164
  • Мнения: 127
Това са пълни глупости! Не им позволявай! Това ми го е казал лично педиатър: никакви бабини девитини на детето
Желая ти успех в убеждаванетъо им!

Общи условия

Активация на акаунт