Идеи за организация на багаж при местене в нов дом

  • 1 207
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 109
Здравейте! Малко нестандартен въпрос, но как организирате багажа при местене в нов дом?
Искам да подчертая, че сме много подредени хора, особено на мен ми е мания да организирам неща, ноооо стане ли дума за местене не ми се получава организацията. Grinning Нещата винаги завършват с найлонови торбички и чанти.... Все си викам ще съберем всичко в големи чанти и куфари, ама накрая минимум още 20 найлонки. И като гледам съседи и изобщо дрыги хора как как се местят виждам че не сме единствените Joy
Споделете как организирате багажа, в какво, всякакви идеи ще са ми интересни. Искам само да избегна този грозен елемент с чантичките и всичко, което от 100 км "издава" хората, че се местят, пълна бъркотия...
Установила съм за себе си, че понякога дори и дребни на пръв поглед неща се правьт по различен начин от различните хора и винаги може да научиш някоя нова хитринка. Благодаря предварително на отзовалите се! Flowers Cherry Blossom

# 1
  • София
  • Мнения: 13 545
Местили сме багаж няколко пъти. Винаги намираме кашони. Обикновено в малките квартални магазинчета винаги имат и не отказват да ги дадат. Слагам всичко по кашони, облепям, надписвам и после ми е много лесно при подреждането. Така и на хамалите им е по-лесно и няма опасност нещо да се изсипе от торбите. Чанти и куфари при местене не обичам да ползвам за местене. Тях също сгъвам и опаковам. Чупливите неща отделно увивам във вестници и пак в кашони.

# 2
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 070
Хм,досега с ММ сме се местили 3 пъти.Първият път бе лесно-влязохме в празен апартамент с по 1 сак багаж.Вторият също не бе много трудно-влязохме в обзаведен апартамент,като свекъра ни докара само малко техника.Обаче третия бе точно тъй-с поне 20 чувала багаж.Даже бях бременна в 4 месец,ама добре че местенето беше от един в друг съседен блок.Сега ако тръгнем да се изнасяме изобщо не ми се мисли.Това е мястото,където живеем малко повече от 12 години,взехме апартамента полу-празен и дето се вика го превърнахме в дом,ама ако утре хазяина реши,че иска да живее в София на идея си нямам дали,как и къде ще намерим апартамент,който да е празен и да се отдава поне за 10 години под наем.Закупуване не ни е опция,т.к.си имаме други две жилища в други градове...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 696
Няколко пъти сме се местили и ние и за мен най- лесно е също в кашони и чували, колкото и куфара да имаме не могат да ни съберат нещата. В кашони (обичам тези от банани, много са здрави и имат дръжки отстрани) - разпределям по малко книги и малко чупливо (в хартия). В чували сгъвам всичко останало. Слагам надпис и готово, да му мислят носачите Grinning

# 4
  • Мнения: 370
Ако имаш възможност пренасяй поетапно. Започваш със сезонните дрехи и обувки и нещата, който най-рядко ползваш. Така ще може да си пренасяш основно с куфари и чанти и да минимизираш пликовете. Отделно е доста удобно и за подреждане.
Иначе за дрехите може да ползваш и от онези вакуумиращите пликове, за да спестиш място. Всичко останало по кашони - техника, книги, посуда. Личните вещи - всякакви дребни неща, също са удобни в кутии за съхранение или кашони. В интернет и в магазините за левче има на доста ниски цени кашони и кутии, така че няма да натежат на бюджета ако нямаш под ръка.
Не забравяй, че сега е идеалният момент да изхвърлиш всичко, което не ползваш и само ви заема пространство Laughing като трябва да се местиш и доста лесно изникват такива вещи.

# 5
  • Мнения: 1 350
Наскоро се преместихме от доста малко помещение, в което живяхме 5 години. Когато се нанасяхме имаше само легло и гардероб.
Всичко в кашони, чували, куфари и торби. С един бус под наем и така, за 2 дни се пренесохме.

Когато стоварихме всичко в новия ни дом, се чудех къде сме били побрали всичко това в 30кв.м.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 844
Миналата година се преместих в нов дом. Имам пресен, пресен опит. За жалост няма как да организираш всичко идеално.
Аз слагах всичко в кашони, които надписвах отгоре какво съдържат - книги, чинии и т.н. Най-трудно се оказа с дрехите, защото тези, които успях, вакуумирах. Другите на закачалки си ги пренесох директно. По-малките неща слагах в кутии или малки кашони. Чупливите неща завих във пукащо се фолио като отиде много, много скоч. Общо взето приятели ти стават скоча, фолиото и хартията. Използвах големи торби от Джъмбо или от Икея също за пренасяне на по-леките неща.

# 7
  • Мнения: 7 430
При нас се продават кашони за преместване. Всичко слагам там. Изхвърлям нещата, които не ползвам. Викаме фирма, тя разглобява мебелите, увива ги, пренася всичко на новото място, сглобява отново мебелите и така. Трудоемка работа, ама няма как.

# 8
  • Мнения: 539
И според мен е най-добре да започнеш малко по-малко пренасянето. Септември се изнасяхме от квартира с ММ и бяхме започнали още от края на зимата да местим зимни дрехи и по-дебели завивки. Най-трудно беше с книгите, понеже имахме много учебници, които тежат страшно много + липса на асансьор Grinning  Следя и аз за някой полезен съвет, защото този септември ми предстои да се изнасям от общежитието, но вече съм разкарала зимните дрехи и съм приготвила част от посудата в кашони.

# 9
  • Мнения: 108
В кашони. Много удобни са и вакуумните пликове за дрехи, побират доста.

# 10
  • Мнения: X
Местим се често. Събиране багажи в пластмасови  големи контейнери, кашони,  черни торби и в палети.

# 11
  • Майничка
  • Мнения: 12 640
Стреч фолиото е идеално за чупливите неща.

# 12
  • Мнения: 3 096
Ох, и ние сме на такъв етап и е доста тегаво... Най-вече заради бебето. Не разполагам с необходимото време да сортирам, филтритам, изхвърлям, подреждам както ми се иска. В момента сме пренесли сезонните дрехи, обувки, разни одеала и чаршафи, умалели бебешки дрехи. Остана да монтират вратите и тогава вече ще почнем по-сериозното пренасяне, че имаме още доста. Каквото сме пренесли е в чували, на които лепнах по един надписан етикет

Общи условия

Активация на акаунт