Мрънкат ли ви мъжете, че ви издържат в период на майчинство?

  • 12 432
  • 502
  •   2
Отговори
  • Мнения: 93
Здравейте!

Накратко, в края на моето майчинство съм. Вече трябваше да съм се върнала по-рано, но поради извънредното положение с коронавируса, не стана. Получи ми се финансова дупка, защото нямам буфер. Знаете колко недостатъчно е майчинството през втората година,затова мъжът ми ми даваше още 400 лв. Но аз, разбира се, имам заеми и родител, на който помагам. Него това не го интересува. Сега постоянно ми мрънка, че ме издържа. Всичко се дели на две. Много приятели и роднини ни се чудят на финансовите взаимоотношения. Много е дълго за обяснение, има и подробности, но вашите мъже мрънкат ли ви и вдигат ли скандали по въпроса?

Отделно, че аз съм човек, който споделя, а той  не е така...

# 1
  • Мнения: 7 923
Прегледай му главата с един тиган.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 113
Ти имаш заем......а, той къде е в цялата схема?
Бебето кой издържа -50/50?

Не тиган, серика му предай.

# 3
  • Мнения: 2 838
Аз ви се чудя как живеете по този дребнав начин. Детето нали и то е негово, рязходите за него на две ли ги делите? А грижите? Той гледа ли го 12часа на денонощие?

# 4
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Моят не мрънкаше.Даже беше доволен,че останах вкъщи да гледам детето.Другият вариант беше да наемем детегледачка.Той не искаше чужди хора вкъщи.

Мъжът ти не е прав.
Да,трябва да те издържа.Това дете е и негово.
Вие не сте съквартиранти,че да делите всяка стотинка.
Аз не бих търпяла такова отношение.

А ти след като си в затруднено положение и нямаш достатъчно за себе си,спираш помощите за родител.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 865
Звучи много странно. Издържаш дете, родител, заеми, а той какво прави? Един вид, плаща ти да гледаш детето. От самото начало ли сте така? Защо се съгласи? На нищо не ми прилича това. Мъжът ми е супер доволен от това, че аз съм в майчинство, а той като мъж издържа семейството. Чудна работа.

# 6
  • Сф
  • Мнения: 10 667
Защо си се навила да влизаш в такива отношения - делене на две?Това е бизнес, не семейство.

# 7
  • Мнения: 661
"Всичко се дели на две"....В дълги взаимоотношения, брак, деца, а и без брак и деца,  финансите стават общи...Цинично е , да ти държи тон , че те бил издържал...Ми, ще те  издържа..Предполагам ти освен, че си гледаш детето, готвиш,переш, чистиш...А, той сигурно и пръста не си мърда за домакинството. Или, като ти хвърли 400 лева вече е изпълнил бащинският и съпружески дълг.....Необяснимо ми е, поведението на такива мъже....Не го играй смирена, а го постави на мястото му..

# 8
  • Мнения: 4 009
До някъде го разбирам -  неговите пари вместо да отиват за теб и детето отиват за заеми и чужди за него хора, нормално е да е изнервен, особено около цялата криза, която се задава с този вирус. Спри с даването на пари на други хора и се разберете кога и как ще се приключи със заема, за да може спокойно и той да си отдъхне.

# 9
  • София
  • Мнения: 38 523
Един памперс ти, един - той, или как?

# 10
  • София
  • Мнения: 35 113
Как да остави родител, ако дотира жизненоважни лекарства, примерно? Ми, не става.
Тоя льольо ще ескалира след някой месец.

# 11
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
и родител, на който помагам
Явно в това е проблема!?

# 12
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ами нека да си вземе той една домашна помощница да му готви,чисти,пере и да гледа детето.
Сметката ще бъде около 1000лв.

# 13
  • Мнения: 60
Че защо сте заедно като парите му са по-скъпи от хората? Неговия акъл ,че го няма факт, ама и на твоя се чудя , че сега чак питаш и то реторични въпроси! А на какви основания се реши дете да му родиш?  Дори заглавието на темата звучи кофти...

# 14
  • Мнения: 93
Момичета, както казах има подробности. Аз вчера и не само вчера му се изрепчих, но той каза, че нямам думата в момента, когато не вадя лев. И апартамента си е негов. Казал, ми е , че не иска жена да му изяжда парите. Постоянно работи, ИТ е, и се занимава с борси, инвестиции и т.н. т.е не иска да си губи парите за ядене, а за "важни" материални неща, които ще ми носят приходи. Разбира се , иска да купи къща , по-скоро да в направи за нас, но аз явно му преча. А що се отнася до парите, пращам всеки месец по 120 лв на баща ми и се чудя как издържа с тях, няма друг доход, но това е друга дълга тема. Там няма начин да спра парите. Икономична съм и практична. Но много тежи това мрънкане. Той ме уважава хора с празна сметка, за него такива са глупави....

Общи условия

Активация на акаунт