Фолиева киселина

  • 7 009
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Скрит текст:
Здравейте,бременна съм в 6 г.с,предписаха ми 2 различни марки фолиева киселина,а по принцип всички мои познати са пиели само по едно хапче на ден,въпроса ми е,дали не е опасно,и дали няма да предозирам?

Последна редакция: ср, 25 мар 2020, 19:13 от Не се сърди, човече

# 1
  • Мнения: 381
Едното е витамини за бременни, които съдържат фолиева киселина. Щом лекар ти е предписал, няма да предозираш, спокойно.
Аз лично до третия месец пиех само Неофолик мета фолиева киселина, а след  това само витамини за бременни, пак с фолиева киселина.
Фолиевата киселина не е лекарство и не се предозира.

# 2
  • Мнения: 462
На мен също ми бяха изписали тези витамини и отделно само фолиева киселина. Витамините ги пиех, докато не влязох да раждам, а фолиевата доста след 3-тия месец я спрях, не помня точно. Пий си ги, не се притеснявай

# 3
  • Мнения: 158
Аз също съм в 6г.с и ми предписаха по 2. Също ми се видя странно

# 4
  • Мнения: 410
Аз не съм била на доктор още, в 5г.с и взимам Folio Forte. Някой да е чувал добри / лоши отзиви? Поздрави на всички бъдещи мами!

# 5
  • Мнения: 47
По време на бременността, аз пиех Абофолик мета-пак метилирана фолиева, но с добавени и витаминиB1, B2, B3, B5, B6, B7 и В12, които знам, че са важни за нервната система. Пиех по една таблетка дневно.

# 6
  • Мнения: 188
Здравейте момичета, и на мен след трансфер ми изписаха някакви комбинирани витамини, в които има обикновена фолиева.... Но, на мен тя не ми върши работа,а  нали е важна за ембриона... От днес 3 ден след трансфер реших на своя глава да си пия метилираната форма, имам генна мутация... Обаче фолата ми е  на горна граница - буквално, дори беше над, но спрях за месец мета-фолиевата... Смъкна се под горна граница...
та сега се притеснявам да взимам фолиева една доза с комбинираните витамини и отделно фолиева мета, но за да я усвоявам, като важна за плода... Та, какво мислите по този въпрос?! Как бихте постъпили?
Да спра витамините, не изглеждат лоши, но... И само метата или и двете?!

Казват, че предозирането е токсично за ембрито...

Последна редакция: сб, 24 окт 2020, 23:45 от Deona

# 7
  • Мнения: 67
Здравейте,момичета ! Четох ,че мъжете също е добре да пият фолиева киселина по време на опитите за бебе ? Дали вашите партньори да пили ,и ако да каква ?

# 8
  • Мнения: 47
Да, фолиевата киселина е всъщност витамин В9 и влияе на качеството на спермата, затова е хубаво да се набавя. Преди години имахме проблеми със зачеването и мъжа ми пи метилирана фолиева. Абофолик Мета се казва  и е сдобавени и всички други витамини от група В. Не знам дали това повлия при нас, но не след дълго -забременях. Хубаво е тримесеца преди зачеване да се взима. Мъжете също трябва да са отговорни, а не само ние жените да пием витамини и всякакви добавки, нали:)

# 9
  • Мнения: 15
Здравейте, аз съм бременна и пия неофолик мета, а ми изписаха и витами, в които има обикновена фолиева киселина. Според вас проблем ли е да се смесва двата различни модела фолиева? Някой бил ли е в такава ситуация? Thinking

# 10
  • Мнения: 1 333
Здравейте, аз съм бременна и пия неофолик мета, а ми изписаха и витами, в които има обикновена фолиева киселина. Според вас проблем ли е да се смесва двата различни модела фолиева? Някой бил ли е в такава ситуация? Thinking
Не - аз също пия Неофолик мета и витамини, в които също има фолиева киселина. Следя нивата на ФК през около 2 месеца.

# 11
  • Мнения: 6 764
Здравейте, аз съм бременна и пия неофолик мета, а ми изписаха и витами, в които има обикновена фолиева киселина. Според вас проблем ли е да се смесва двата различни модела фолиева? Някой бил ли е в такава ситуация? Thinking
Не, ако има излишък, просто ще го изпишкате. Фолиевата киселина е водно разтворим витамин, няма опасност. Лека бременност.

# 12
  • Мнения: 15
Благодаря ви много за бързите отговори. Сега ще съм по спокойна.😉

# 13
  • Мнения: 154
Здравейте момичета!Искаме да си направим още едно бебче,но ми се наложи да сменя гинеколога.Първия ми каза да си взема Фемибион преди да забременея ,а втория каза да започна с неофолик като видя двете чертички.Обърках се много,защото имало и неофолик мета каква е разликата и според вас кой да послушам

# 14
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте момичета!Искаме да си направим още едно бебче,но ми се наложи да сменя гинеколога.Първия ми каза да си взема Фемибион преди да забременея ,а втория каза да започна с неофолик като видя двете чертички.Обърках се много,защото имало и неофолик мета каква е разликата и според вас кой да послушам
Фемибиона има и други витамини + йод и какво беше още, освен ФК, която мисля не беше метилирана. Има фемибион 1, 2 и 3, започва се с 1 до края на трети месец, после 2 и 3, разгледай сайта им. Разликата между неофолик и неофолик мета, е че при второто ФК е метилирана формула, предназначена за жени, които не могат да усвояват другата формула, но не пречи да се взима дори и да не си правила изследване (установява се с кръвен тест) иначе и неофолик и неофолик мета си е само фолиева киселина.

Общи условия

Активация на акаунт