Какво ще кажете за обръщение като "мила"?

  • 5 530
  • 88
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 121
На мен ми звучи малко префърцунено особено от не толкова близки хора... От приятели и роднини, да става. а какво ще кажете за Душа камбана  Laughing имам една позната, която употребява този израз и направо ви бърка незнам къде...  Laughing

# 76
  • Бургас
  • Мнения: 5 921
употребявам, използвам, одобрявам.
а на вас какво пък чааак толкова не ви харесва Thinking, "кучко" по-добре ли звучи newsm78 или "парцал" Whistling?

аз пък чудно нещо не мога да приема да ме наричат "госпожо" /бунтува се нещо в мен/, а пък за "лелката / леличката" просто шумно възразявам Crossing Arms

# 77
  • Мнения: 497
За мен това са думи,които мога да ги чувам от любимия ми мъж, чак пък от роднини (пък било то и майка ми). За тях си имам име и токлова. Stop

# 78
Аз   се  дразня  на  обръщения  от  сорта на "коте/нце" , " Зайче" , " мишле" , пиле "   Rolling Eyes Shocked
Бляххх , сякаш Любовта  ни превръща  в животни ( е..не  че не  ни  превръща де tooth Grinning ама поне  да не  го  показваме )

Иначе " мила"  не  е  дразнещо , повече  ме  кефи "мило" Flushed

# 79
  • Мнения: 1 370
Не ми прави впечатление

# 80
  • Мнения: 3 423
Ако е от мъжо, нема лошо. Нема и лабаво.

# 81
  • Мнения: 408
Преди три години бях в дългосрочно командировка по София и в началото това "мила" много ме дразнеше, още повече, че идваше от хора, с които не се познаваме. Ама после взех, че свикнах и сега не ми прави впечатление Whistling

# 82
  • Мнения: 704
"Мила", "Слънце", "Съкровище" и т.н. от роднини, приятели, колеги.
Как се отнасяте вие към такива обръщения?

Не бих приела колеги да се обръщат към мен с горе-цитираните изрази  Sunglasses.

В семейството - "Любима" Heart Eyes.



# 83
  • Мнения: 535
На мен ми звучи много изкуствено и някакси подмазвачески...  Twisted EvilНе го използвам и се дразня, когато някой реши да го употребява.  StopС мъжът ми сме на "Мама" и "Тати" Peace

# 84
  • Мнения: 3 932
В нашата компания сме привърженици на душевността  Mr. Green и затова обичайното ни обръщение един към друг е "душа..." , та не ми енеприятно самото обръщение като такова, както и изброените по-горе, дразни ме смисъла, който се влага и интонацията, с която са произнесени. От едно проточено "милииичкааа..." наистина ми се обръщат червата, както и когато чета тема, започваща с "мили мами"/нищо лично към никого/

# 85
  • Мнения: 213
Аз немам против по принцип, ама онзи ден един сервитьор ме нарече "пиленце" и като се разфучах...

# 86
  • Мнения: 1 546
Мразя го! Sick Обикновено е заредено с много ирония и високомерие...
Е, изключвам случаите когато е казано от любим човек.

# 87
  • Мнения: 262
Н ги обичам и не ги използвам. Има хора, които ги използват за обръщения към всички - тъпо ми звучат.

# 88
  • средноголям град в България
  • Мнения: 145
Преди време работих в колектив, в който шефката ни се обръщаше към нас със "СКЪПИЧКА"   или пък "МАЛКАТА". Не ми допадаха, но ми остана навик понякога да използвам подобни обръщения.
А и зависи тонът с който ще ги кажеш. Понякога звучат мило, но друг път могат да се изтълкуват подигравателно.

Общи условия

Активация на акаунт