Да преброим "бебешорите" за ясла

  • 6 253
  • 164
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И на нас ни искаха здравна карта - не е цял картон, а само корицата  Laughing Вътре педиатърът пише имунизациите и резултатите от изследванията, както и ако детето има заболявания или алергии.

# 46
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Фелипе-1 г 4 м - 01-09 тръгна на ясла до Нептун. Вече хич не съм уверена, че искам да тръгва на ясла  Cry Cry

# 47
  • Мнения: 580
И моята Дея тръгва от Септември на ясла.Вече пуснахме изследванията за яслата.Само, че доктора на мен ми даде две шишенца за ако, а не едно и скоч лепенката.По спомени от тръгването на Димитър на ясла, отидох и занесох "материала" в ХЕИ /преди само там ги правеха тези изследвания/.Обаче се оказа, че ХЕИ вече не работи със здравната каса и се наложи да платя...Сега трябва да правя таки изследвания отново на Димитър та се чудя в коя лаборатория ги правят тези изследвания чрез здравната каса newsm78.Някой да има идея?

# 48
  • Мнения: 1 722
И Митето ще е от 18-09 на ясла ... толкова ме е страх. Вижда ми се мъничък, освен това и си ми е кърмаче, как ще заспива без мен  Cry. Но пък работата ми не може да чака повече, а освен това съм убедена, че за него е добре да е сред други деца. Колко време преди датата на постъпване трябва да се направят въпросните изследвания? Аз чух, че имали давност 1 месец?

# 49
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
И моята Дея тръгва от Септември на ясла.Вече пуснахме изследванията за яслата.Само, че доктора на мен ми даде две шишенца за ако, а не едно и скоч лепенката.По спомени от тръгването на Димитър на ясла, отидох и занесох "материала" в ХЕИ /преди само там ги правеха тези изследвания/.Обаче се оказа, че ХЕИ вече не работи със здравната каса и се наложи да платя...Сега трябва да правя таки изследвания отново на Димитър та се чудя в коя лаборатория ги правят тези изследвания чрез здравната каса newsm78.Някой да има идея?
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

Изследванията ги правихме предната седмица, преди да тръгне на ясла, и занесохме резултатите първия ден.

# 50
  • Мнения: 580
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

И в Цибалаб и в Кандиларов не работят със здравната каса по тези изследвания /т.е. всички изследвания за микробиология и паразитология се заплащат/
На вас взеха ли ви пари?

# 51
  • Мнения: 2 768
По план-график и София ще е на ясла септември. Но как ще е....само времето ще покаже. Аз малко се съмнявам, че ще успее да се отдели от мен. Смятам да пробвам без да насилвам нещата, ако не стане - здраве!
Яслата е в ОДЗ 5, "Славейче"

ако кажа, че не ми е мъчно, ще излъжа.........

# 52
  • Мнения: 2 755
Хайде бройте го и моят палавник. През септември го пускам на ясла. Не съм убедена, че е достатъчно подготвен, но работим по въпроса. С памперса, мисля, че ще се справим о време, но със самостоятелното хранене....не знам.. Thinking Много по удобно му е някой друг да го храни. Когато му връча лъжицата и го накарам да се храни сам, започват буйни протести, които при отпор от моя страна, водят до отказ за хранене. Иначе не е злояд. Надявам се, че когато види в яслата, как останалите деца се хранят сами и той да започне. Контактен е и сигурно бързо, ще намери приятелчета. Поне така си мисля, а как ще бъде в действителност..... Thinking
Относно медицинските изследвания, трябва да представя - здравна карта, имунизационна карта ( с всички задължителни ваксини до този момент ), резултати от урина, ПКК и изследване за паразити. Също така, бележка от личния лекар, че детето не е в контакт със заразно болни. От родителите се иска само Васерман.

# 53
  • Мнения: 3 537
Да ви питам още нещо.Днес сутринта залепих на дупето и тиксото,което ми дадоха от ХЕИ,но не можах да я накарам да ака. SadДо вечерта сигурно ще се изака и утре рано ще занеса стъкълцето с тиксото и шишенцата,но утре сутринта трябва май да скъсам от моето тиксо и пак да и взема проба от дупето,защото тази проба ,която и взех днес,сигурно ще е невалидна,нали? Rolling EyesДали тяхното тиксо е обикновенно или е някакво специално? newsm78Стъкълцето ще  го измия и ще залепя другото тиксо.Дали ще усетят,че е друго? newsm78

# 54
  • Мнения: 303
...Вивияна ще тръгва на 04.09 в яслата на 56 ОДЗ в Младост3...
ОФФ  Blush
Наистина ли ТАм реши да я запишеш?
Шани,...по неволя Confused...Административно са ни отписали от 76та, защото 56та ни била по-близо. Като правели слисъците директорките се чували и отписвали от едното място, тези, които са подали молби в повече от 1 ясла. Такава е ситуацията засега. Във ваканция са и няма дори с кой да се разправям. Към края на август ще се пробвам да се свържа с Янкова. Случайно да й имаш GSM?

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Моят младеж тръгва на 21 август. Дано да са готови чревните изследвания до тогава. Днес купих раница и лигавници, така че в Понеделник с бодра крачка се отправяме към яслата  Confused

# 56
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Ние правихме изследванията в Цибалаб. Обаче там пък казаха, че им било малко акото в шишенцата и искаха 3 дни подред ако в по-големи чашки  Shocked

И в Цибалаб и в Кандиларов не работят със здравната каса по тези изследвания /т.е. всички изследвания за микробиология и паразитология се заплащат/
На вас взеха ли ви пари?
Да, около 40 лв беше всичко  Confused

krasi 76, на мен тиксото ми изглеждаше най-обикновено. И аз не можех да я накарам обаче сутрин да ака, затова през деня й взимах акото, слагах в шишенцето и бам в хладилника до следващата сутрин Laughing

# 57
  • Мнения: 3 537
Аз за шишето знам,но тиксото и го лепнах   тази сутрин в 8 часа. В хладилника е,но не знам!Вижда ми се че много време ще е минало. newsm78Ще го занеса утре към 9 сутринта. Rolling EyesЗатова се чудя,дали сутринта да не и лепна от моето тиксо . newsm78

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 927
Добре де, защо са ви дали тиксото вие да си го лепите?  newsm78 Ние отидохме и занесохме акото в една кутийка и там на място му взеха т.нар перинателен отпечатък.

# 59
  • Мнения: 3 537
Добре де, защо са ви дали тиксото вие да си го лепите?  newsm78 Ние отидохме и занесохме акото в една кутийка и там на място му взеха т.нар перинателен отпечатък.
ами тук явно не искат да си цапат ръцете. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт