Давате ли на чужди деца да играят с вашите играчки?

  • 2 667
  • 61
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 474
Бях потресена днес от една баба и затова пускам тема да видя в чий телевизор е повредата. newsm78
 Та ситуацията следната -пясъчник и детете на около 3г. си играе с лопатки, приближава друго на 1.5 г. и посяга към лопатките на детето на 3г. , при което бабата, която стои отстрани вдига скандал   #Cussing out на малкото дете (и майка му по-точно) да не му пипат лопатките #Crazy #Crazy #Crazy Направо онемях , можеше просто да каже,че не и е приятно да пипат играчките или друго , но любезно объяснение, но да вика за две лопати  Shocked Освен това няма дете, което дори и при наличие на собственни играчки да не посегне към чуждите. А и не е ли по-правилно да се учи детето да споделя вещите си? newsm78 Вие какво ще кажете?

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Е това не ми се беше случвало, и слава Богу. Аз давам - както да си играят с нашите така и на сина ми да си играе с чужди, ако детето на което са играчките няма нищо против, ако не иска да ги дава, не позволявам на сина си да ги пипа.

# 2
  • Мнения: 2 125
Аналогичен случай и в нашия квартал, само че бабата тича да прибира лопати и кофи като види някое дете да се насочва към тях. Не ги разбирам такива хора Thinking
С нашите играчки играят всички, а ние, ако ни разрешат.

# 3
  • Мнения: 442
според мен, играчките на децата ми са си техни и те си решават дали да ги дадат на други деца или не. т.е., ако моите деца дават играчките си, не съм аз човекът, който ще ходи да ги дърпа от ръцете на другите деца. както и обратното - ако моите деца не си дават играчките, не съм аз човекът, който ще ги дърпа от ръцете им, за да ги дам на други деца. понякога, ако положението отиде към ситуация, се намесвам с предложение за трампа.

# 4
  • Мнения: 2 550
Луда баба.

# 5
  • Мнения: 356
според мен, играчките на децата ми са си техни и те си решават дали да ги дадат на други деца или не.
      Абсолютно съм съгласна. Но ако моето дете не си дава играчката /пресен пример - става дума за едно багерче /, а чуждото плаче за нея, опитвам се да обясня на моето да си даде багерчето, а пък аз нося в раничката му друга интересна вещ /книжка, друга количка и т.н./.  Изхождам от идеята, че моето също плаче за чужди играчки / те са най-хубави  Naughty / и ако иска да взима, трябва и да дава.

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Давам да си играят ама моите  като се запънат понякога  Laughing  не дават нищо

# 7
  • Мнения: 46 515
Като изнесем играчки- всичко става общо, София също няма нищо против (поне за сега) Laughing

# 8
  • Мнения: 9 990
Бабата е серт.
Играчките са си на нейното Унуче, но не е нужно така войнствено да ги брани.Странни хора-обикновено децата винаги харесват чуждото, още повече по-малко детенце, вместо да го приобщят към играта....горкото внуче с такава баба-утре тя може да гони приятелчетата му така.

# 9
  • Мнения: 525
Напоследък хората са много изнервени, но това не е причина да учиш детето си така да се държи с другите деца.
Ние когато излизаме на площатката изсипвам играчките в пясъчника и всички деца играят с тях, е разбира се всяко дете е донесло играчка и именно това е хубавото, децата да се учат да споделят вещите си и да се разбират и помагат.

# 10
  • Мнения: 14 654
миналата година точно една такава бабичка изстръгна лопатката от ръцете на сина ми и се разкрещя , че чужди играчки не се пипат. е, повече не е посмяла да идва на нашата площадка, където играчките се пипат от всички деца

# 11
  • Мнения: 8 505
Винаги давам.А вече малко неща по площадките могат да ме учудят Confused

# 12
  • Мнения: 194
Повредата не е в твоя телевизор,ми май бабината"Опера" е бая разхлопана Mr. GreenЕстествено,че чуждите играчки винаги са по-интересни....Синът ми вечно налита за чуждите топки и колички,добре,че досега не съм налетяла на таквоз чудо като тая бабка Crazy...

# 13
  • Мнения: 2 237
Бабешка му работа !
 Ама не всички са такива,тия дни на площадката една баба извика Калина и и даде всичките играчки на внучето си.Аз се притесних и казах "Госпожо,ама не е нужно,тя си има свои" а бабата каза "Няма нищо де,нека си поиграе и с тези,нищо няма да им стане"
По принцип ние си даваме играчките.Казвам "ние" защото и двете с Калина ги даваме.По принцип като пристигнем в парка,всички майки изсипваме де що имаме и дечурлигата да се оправят.После си ги събираме обратно.И така.Мир да има.
Мога само да ти пожелая другия път да попаднеш на по-свястна баба Peace

# 14
  • Мнения: 6 206
До съвсем скоро се хабях да уча да споделя и почти го правеше.
Вече нямам нерви, оставям го, като му вземе някой нещо, да се спасява, обикновено надава някакъв сърцераздирателен вик и се оглежда за настойника на дразнителя му. Винаги му се връзват и някоя засрамена мама/баба тича да го спасява.
Чужди почти не взима той. Засега.

# 15
  • Мнения: 2 910

Марти си играе с чужди играчки, трудно се навива да си даде своите, но в крайна сметка става размяната. В повечето случаи я оставям сама да се разбере с детето.

# 16
  • Мнения: 934
Давам разбира се! И често играем с чужди. Ако си ги поискат, ги връщаме.
Виждала съм няколко пъти дете да си играе на пясъка, и като се приближи друго, си обира всичките играчки и ги носи при майка си или баба си. Прави ми много лошо впечатление, честно казано. Нали идеята е да си поиграят децата заедно!

Такива баби съм срещала, за щастие не прекалено често. Ужасни са!

# 17
  • Мнения: 22 879
Напоследък хората са много изнервени, но това не е причина да учиш детето си така да се държи с другите деца.
Ние когато излизаме на площатката изсипвам играчките в пясъчника и всички деца играят с тях, е разбира се всяко дете е донесло играчка и именно това е хубавото, децата да се учат да споделят вещите си и да се разбират и помагат.
Peace Даваме си играчките,много ясно,на  постоянно си ходим с няколко играчки минус,от загрижени баби дето прибират.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 688
давам да играят с наще играчки,Светльо също взима чужди.,понякога се случва да не нося играчки а да разчитам само на чужди.Ноо излизаме предимно с познати майки и деца и не се притеснявам че ще ме гледат накриво:)

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Давам.
Ама явно със сина имаме различна представа за играчките, щото той дърпа на момичетата количките (пък все забравям да му купя), а на него му отмъкват кофите и постепенно остава само някоя лопатка  Laughing, няма да ги пазя за внуците, я.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Естествено! Даже преди да излезем поглеждам през балкона - ако някоя приятелка на Калина е излязла в градинката с количка, взимам и аз нейната, за да си ги разменят, защото иначе само я влача - Калина не я поглежда.
И аз станах свидетел на подобна случка, при това не с баба, а с майка. Чуждото детенце посегна към кофичката и лопатката на детето й и тя не само, че се разкрещя, ами хвана ръчичката на детето, с която държеше кофичката и започна да му отлепя пръстчетата, а то милото стискаше и тя се вбеси и му я изтръгна от ръчичките... #Crazy Бабата на детето го взе и си тръгнаха, но на мен ми идваше да й се разкрещя  #Cussing out

# 21
  • София
  • Мнения: 39 761
Давала съм и давам. Ако съм купила нещо, което не искам да се шерва с други хлапета... ми просто не се изнася навън и т.н.
На пясъчник е трудно да кажеш "не си давай играчките" или "не вземай чужди". Компромиси и толерантност...

# 22
  • Мнения: 7 430
Винаги даваме - даже и Вики да си играе, понякога му я взимам, обяснявам да даде на приятеля си и така...
Един път ни се е случвало тук ВикО да отиде и да вземе една лопатка - веднага дойде дядото на детето, издърпа я от ръцете на патето ми, прибра другите играчки и се махнаха от парка.

Като се сетя сега за тъжната физиономия, която направи Викторио след това ми става много жално  Tired

Хора всякакви

# 23
  • Мнения: 2 784
Докато сме навън играчките ни са общи. Прибираме ги чак като си тръгваме. Друг е въпросът, че напоследък рядко носим играчки, защото излизаме без количка.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Давам. И аз имам такъв случей с баба Twisted Evil. През цялото време се караше на Мишо за играчките на внучето й, а когато внучето пет минути не върна нашата топка на сина ми и той се разплака, бабата каза "остави го да си поиграе с твоята топка де, какво ревеш" и тогава вече я направих да си говори сама #Cussing out...

# 25
  • Мнения: 268
Подобни случки с баби заради играчки ме карат да се учудвам всеки ден. Вчера например едно дете дойде на площадката с цяла кофичка тебешири. Когато моята Александра взе един да си порисува тази жена изпадна в шок и след две минути в истерия. направи ме мен на нищо, ще я оставям да взима чужди неща, а внучето си овика за това, че дава.
Аз рядко нося вече играчки навън, защото детето ми е още в периода на "това е мое". Тя за общите играчки се бори да не й се пипат, като играе с тях, а за собствените... Особено  играчка, заради която ще настане лудница изкарвам само когато сме сами, на площадка - не. намесвам се, когато стане проблем. обикновено трампата е най- доброто спасение.
Но наскоро ме удиви друга случка - една баба с две внучета - едното на около 6-7 години, другото около 2 годишно стоят на една масичка с огромен пакет царевични пръчици и похапват. От време на време моето дете и още 1-2 минавайки покрай масата си вземат по една-две пръчици. Естествено всички майки обяснихме, че и ние сме им купили такива, но не- те искаха да си вземат от там. След няколко минути бабата възмутено нареди на по-голямото дете да прибере пакетчето с пръчките, че нищо нямало да остане. Направо онемях. След това изтичах до магазина, купих им от същите и им ги върнах. След това бях наречена интригантка и превземка. Може би наистина постъпих глупаво и заядливо, но ми стана много обидно...

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Никога не съм разбирала тези баби и родители в частност, които водят децата си на обществени места, където прекрасно знаят, че ще има и други деца и не разрешават да им ги взимат. Ами като не искаш други деца да взимат играчките на твоето дете или не го води на тези места, или просто не води детето си с играчки.
Когато излизаме с Йоана и ходим на площадките за игра, торбата с играчките се изсипва в пясъчника или там някъде и се започва една игра с общи играчки. Едва, когато трябва да си ходим ми се налага да взимам наша играчка от някое дете, за да си я приберем. Но ако познавам детенцето (ако играта става на площадката зад блока ни) мога да му оставя играчката, за да не плачи и следващия път да си я приберем ако са я взели с тях.

# 27
  • Мнения: 1 446
Давам.
Ама явно със сина имаме различна представа за играчките, щото той дърпа на момичетата количките (пък все забравям да му купя), а на него му отмъкват кофите и постепенно остава само някоя лопатка  Laughing, няма да ги пазя за внуците, я.
Peace

# 28
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Да, давам...друг е въпроса дали Рони ще се навие да даде Mr. Green....

# 29
  • Мнения: 4 406
даваме, вземаме, понякога се стига да разправии между децата... какво да се прави- растат и се учат да общуват

случая с пръчиците е много тъп- ами на всички дечица им се прияжда, как няма да дадеш!!! и аз бих купила на бабата пакет, щом й свиди...

# 30
  • София
  • Мнения: 2 623
За мен е нещо съвсем нормално всички играчки в пясъка да се споделят и винаги го уча да дава въпреки, че той и без това няма нищо против обаче вие как бихте реагирали в следната ситуация.
Ние сме 2 майки с децата си и двета са с лопатки и кофички. Изведнъж на пясъчника пристигат 3 майки с по 2 деца общо 6. Не носят дори една лопатка и естествено започват да играят с нашите. В един момент обаче заграбват всичко и едното момченце при опита на сина ми да си вземе една лопатка му кресва в лицето "Махай се от тук и не пипай !" След което го изблъска.
Ей тогава издивях страшно и му креснах и аз, събрах всички лопатки и кофички и си тръгнахме. Просто за момента изгубих контрол, но не заради детето, а заради несъобразителните майки, които първо са завели децата в пясъчника и то 6 броя без нито една лопатка и второ изобщо не им обръщаха внимание какво правят.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 383
Да, давам...друг е въпроса дали Рони ще се навие да даде Mr. Green....

Да - това е и нашия случай! Гери идва при мен, дава ми играчките си със заръката да ги пазя и отива да играе с другите. Обяснявам, давам играчките и накрая ги оставям на пясъчника на общо разположение, а тя да се оправя с другите.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
Ми луда бабичка, к'во повече да кажа CloseЩом е навън, е общо!Така си уча детето, макар че невинаги хваща декиш ConfusedЕгоизмът сякаш е по-присъщ на децата, отколкото склонността към споделяне.Но детето си е дете...Виж, възрастен да реагира така, си е жива диващина.Майка ми се опита веднъж-два пъти да направи забележка на Ники, че пипа чужди играчки, но аз й забраних.Като искат само децата им да си играят с определени играчки - да си ги държат у тях си.Щом са ги изнесли на показ - много ясно, че ще има интерес и от другите деца.Ако самите родители кажат нещо - ок, ще си дръпна детето и ще си направя съответния извод за акъла на родителите Joy.Но да му се карам, че иска да види нечия играчка - тц, нЕма да стане Naughty

# 33
  • Мнения: 131
В повечето случаи вземам играчки от в къщи главно за размяна - защото нашите са най-скучни, а чуждите са по-интересни  Laughing
А на тая баба внучето сигурно никога не е посягало към чужда играчка  newsm78.

# 34
  • Мнения: 133
В началото малкия много ревностнно си бранеше неговите играчки, не ги даваше на други деца, играеше си само с тях, а като излизаше от пясъчника да играе другаде си ги събираше сам и ми ги носеше да ги пазя, но постепенно започна да дава на другите деца да си играят с неговите и той с техните.
Аз лично нямах нищо против другите деца да си играят с неговите играчки, но имам силно неприятно впечатление от майки/баби няма значение, когато на детските площадки има от т.нар. клатушки, в които се пускат 50 ст. и те започват да се клатят. Често се е случвало, когато дам на моето дете стотинки за тази игра и тя започне да се клати с песен и някои майки/баби пращат своите даца, обикновено по-големи, да се клатушкат безплатно - нямам нищо против в случаите, когато после те пуснат стоинки в друга такава клатушка и поканят моето дете и се получава размяна, но се е случвало върху детето ми да са наскочили по 3 по-големи деца. Нищо не съм казвала в тези случаи, но определено ми е било неприятно, незнам вие какво мислите по този въпрос?

# 35
  • Мнения: 593
Даваме си играчките, и ние самите редовно си играем с чужди играчки (чуждите винаги са по-интересни). Светослава малко трудно си дава своите играчки, но й обяснявам, че трябва да ги дава, че "приятелчето ще си поиграе с играчката и после ще я върне"... и малко по малко се научава детето. Повечето майки в Попово са така, затова като излезем, нямаме проблеми, дори да се съберем с непознати.
А онази баба, която учи внучето си на такъв егоизъм, му прави мечешка услуга. Няма да се учудя, ако след време другите деца не искат да си играят с него.

# 36
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
Хора всякакви.
Аз давам, а и тя в повечето случаи. Wink
Julliana, на твое място и аз бих се чувствала по същия начин.И със сигурност много бих се изнервила и бих си тръгнала.
Макар че, да си призная честно, и аз понякога забравям да й взема играчки,когато излизаме. Embarassed

# 37
  • София
  • Мнения: 2 623
Julliana, на твое място и аз бих се чувствала по същия начин.И със сигурност много бих се изнервила и бих си тръгнала.
Макар че, да си призная честно, и аз понякога забравям да й взема играчки,когато излизаме. Embarassed

Аз също забравям понякога, но точно поради тази причина вече имаме един чувал кофички и лопатки. Веднага отивам в магазина срещу градинката и купувам един комплект - все пак е 1.50 Simple Smile

# 38
  • Мнения: 2 274
   Eг...ти бабата  #Crazy! Извинявам се за грубия език, ама това е баба идиотка!!! Слава Богу никога не ми се е случвало такова нещо! Когато Велизар си играе навън всички играчки са общи! Дори ни се е случвало да прибираме чужди играчки и да ги връщаме при следващо излизане навън!

# 39
  • Мнения: 1 520
Даваме ги, да. То на площадката е ясно че всеки носи свой да ги даде на другите и да вземе чуждите.
Но след няколко случая на площадката, в които майките си ги дръпнаха от ръцете на детето ми или повишаваха тон за чуждите играчки, или самото дете си ги бранеше като очите - отивах и си вземах и нашите. Без никакви скрупули. Тези хорица всичките даваха на техните деца да вземат чуждото, но ги караха да си ги стискат тяхните в гащите.
За подобни профани мисля да уча детето си на подобно поведение. То горкото да не е лукова глава че хем да му вземат неговите, хем да не пипа другите.

Последния ни случай беше на една площадка в Младост, до една бензиностанция. Е, там имаше едно дете, което с удоволствие щях да му обърша един шамар, ама колкото и да е - да не бия чуждото.

# 40
  • Мнения: 648
   И аз давам, и Али дава, дори ме учудва, че не се ядосва като повечето деца, когато й вземат играчка Crazy Непрекъснато обаче и тя любопитства към чуждите Hug, взема ги играе си, нормално Peace
  Нямам такъв случай, но наистина бабето е прекалило Shocked

# 41
  • Мнения: 8 917
Бях потресена днес от една баба и затова пускам тема да видя в чий телевизор е повредата. newsm78
 Та ситуацията следната -пясъчник и детете на около 3г. си играе с лопатки, приближава друго на 1.5 г. и посяга към лопатките на детето на 3г. , при което бабата, която стои отстрани вдига скандал   #Cussing out на малкото дете (и майка му по-точно) да не му пипат лопатките #Crazy #Crazy #Crazy Направо онемях , можеше просто да каже,че не и е приятно да пипат играчките или друго , но любезно объяснение, но да вика за две лопати  Shocked Освен това няма дете, което дори и при наличие на собственни играчки да не посегне към чуждите. А и не е ли по-правилно да се учи детето да споделя вещите си? newsm78 Вие какво ще кажете?


Странни неща се случват по площадките Wink Дали защото все още Гери не е тръгнала да си играе там, или просто няма толкова фрапиращи случаи, но това, което споделяте ми се струва супер странно Mr. Green Колкото до случая - ами има всякакви "охахавели" хорица Wink и да- правилно е дас поделя играчките си - според мен Peace Гери дава играчките си и взема от другите деца техните - когато ги дават, разбира се, и в това не виждам нищо странно Peace

# 42
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Един-евдинствен път ми се е случвала аналогична случка, при това Савата не беше взел играчка(колело) , а само стоеше до него и го разглеждаше - детето-собственик на колелото - около поне една година по-голямо от него, изпадна в истерия  - повтарям без да му пипа никой нищо, дотърча бабата, развика се , а аз изпаднах в едно от тия безтегловни моменти в живота ми, в които губя ума и дума и нищо не казвам. Стана ми страшно мъчно, защото детето ми не можа да разбере за какво иде реч изобщо, той така се зарадва на въпросното детенце ...абе мега тъпа ситуация...дръпнах го кротко и си тръгнахме и по пътя до вкъщи на мен през цялото време ми течаха сълзи от яд. Не го разбрах.
 Излезли ли сме навън с играчки - те са за всички - всички играят с тях, разменят си ги, винаги има резервен вариант (затова се придвижвам с раница) - не че няма караници и отвреме-навреме сбивания за разни превозни средства и подобни благинки, но си е в реда на нещата. Не съм съгласна детето ми да не си дава играчките и от съвсем малък го уча на това да споделя - да почерпи, да даде, да размени - в повечето случаи работи. Ако не искам някой да си играе с дадено нещо - ми не го изнасям навън ( не че се сещам за такава ценна играчка).

# 43
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Винаги давам.А вече малко неща по площадките могат да ме учудят Confused

# 44
  • Мнения: 641
Даваме Laughing.
Щом са в пясъчника, значи са общи. Случвало се е "какички" на по 3-4 годинки да я оставят без нищичко да стои и гледа отстрани, тогава се намесих и си поисках една лопатка (задължително носим 2), не бих прибрала играчка само защото е наша!

# 45
  • Мнения: 5 877
Не съм изпадала в такава ситуация, и слава богу  newsm78 Случвало се е деца да си мрънкат за играчките, но не и възрастните покрай тях.
Нямам претенции за играчките (лопатки и кофички най-малко, за какво говорим въобще, те струват по 2-3 лева макс).
Пък и принципно съм започнала да гледам на играчките като на напаст, от която няма отърване (вече и в ушите си ще почна да ги намирам)

# 46
  • Мнения: 396
Давам, за да имам очи и моето да взима и да си играе.....

# 47
  • Мнения: 4 629
На мен ми се е случвало по детските площадки в София много майки да окуражават децата си да не си дават играчките. След, което ме поглеждат и небрежно ми казват "Нали знаете как деца не обичат да си дават нещата"  #Cussing out

# 48
  • София
  • Мнения: 2 967
А и не е ли по-правилно да се учи детето да споделя вещите си? newsm78 Вие какво ще кажете?


Ще кажа, че искам да науча синът ми да си споделя играчките и да е приятелски настроен към всички деца, защото засега е малко агресивен, та искам да се променят тези неща.

# 49
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
дава само някои и само на някои деца...има си любими обаче, които по никакьв начин не иска да даде....иначе той сам си се оправя, когато иска чужда играчка...а3 се намесвам, само ако се стигне до големи протести Wink

# 50
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
давам и вземаме чужди... Много важно... един комплект струва 2-3-4лв.
Е, понякога синчето се запъва, но аз го уча да дава.

# 51
  • С питане до Цариград, стига се, но с ... отзад!
  • Мнения: 6 406
Всичко което носим на площадката е общо докато не си тръгнем. Децата винаги намират чуждото за по-интересно, а и така се учат да не са егоисти.

# 52
  • Sofia
  • Мнения: 6 935
Доскоро давах всички играчки, дори съм настоявала децата ми да не стискат и да дадат на другите. Резултат - моите разстроени, някои играчки счупени от чужди деца, последно счупиха колелото на Симеон, от родителите последва само "извинявайте!". В следващите дни като нямаше свое, детето ми искаше да кара колелата на другите. И познайте - никой не му даде! Разни бабички го гонеха като мръсно циганче!  #2gunfire
От тогава насам - оставям децата ми сами да решават дали да споделят играчките си. Техни са и ако искат да дават, аз не искам да плачат и да се дразнят. НО, научих Симеон да не си дава колелото! ОБясних му, че като му го счупят няма да има какво да кара. И той си го пази ревниво!  Grinning

# 53
  • Мнения: 465
Давам защото и малката все играе с чуждите...така е по сладко Laughing

# 54
  • Мнения: 3 886
да давам но когато другите не дават и аз   се държа така  не може някое дете само да иска да зима без да дава а моя  си дава на всеки играчките

# 55
  • Варна
  • Мнения: 5 529
Даваме играчки, защото като ходим по площадките играем с чуждите. Като правило не разрешавам да дава да и се возят на колелото по-големи деца. Все така става, че когато тя се примоли на някое дете да се повози на колелото му и то не дава, а като изкараме нашето изведнъж всички оставят заниманията си и искат да се возят.
По повод въпросната баба. Аз попаднах миналото лято на почти същата ситуация, но с една много модерно облечена и на вид интелигентна майка. Те се бяха събрали 3 майчета с децата си и в пясъчника имаше доста играчки. Ние с Детелина отиваме там да играем за първи път и тя си зарязва камарата с нашите играчки и грабва една от чуждите. В първия момент майката не реагира, но щом дъщеря ми пусна за секунда играчката от ръка тя скочи като фурия и събра всички техни играчки. Съответно последва рев, кандърми и играта продължи. След малко идват друга майка и дете явно познати и тя казва на детето искаш ли да си играеш и вади прибраните играчки. Като допълва само че ще си играеш само ти и няма да ги даваш, ясно на кого на моето дете. Успях да прилъжа детето и да си тръгнем, но после дълго ми горча и повече не ходим там, а е пред съседния до нас блок.

# 56
  • Мнения: 1 187
И ние сме от дащните  Mr. Green

# 57
  • Мнения: 17 407
Абе може на бабата да й е писнало децата да дърпат лопатките на нейното, понеже родителите им не носят... НА нашата площадка това се случва редовно. Аз давам други деца да играят с нашите играчки, но дъщеря ми вече не. Това е, след като  в  продължение на месеци й ги издърпваха от ръцете. Еми научи се да не си ги дава Wink

# 58
  • Мнения: 1 014
Щом отиваме на пясъчник, където играят други дечица, няма начин да не даваме.

# 59
  • Мнения: 1 014
Щом й е писнало на бабата, да си взима внучето и да си го прибира вкъщи. Няма право да се държи така с другите хора.

# 60
  • гр.София-Красна поляна
  • Мнения: 325
И ние сме от дащните  Mr. Green

# 61
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Двам разбира се,но и на мен ми се е случвало,и то пак баби ,да се карат на децата ми,че вземат играчките на друго дете Shocked.Хора всякакви

Общи условия

Активация на акаунт