Израстък под гърдата

  • 883
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 808
Здравейте! Преди около година под дясната гърда ми се появи нещо като бенка, но с цвета на кожата. Два пъти го показвах на личната лекарка и питах имам ли повод за притеснение, но тя не се впечатли и нищо не предприе. Някъде преди 15–20 дни, след един ден, в който усещах, че сутиенът ме стяга, а това е точно където минава ластика, това нещо се зачерви и леко нарасна. Не ме боли, прилича леко на цирей, мястото около него е твърдо и леко зачервено, оттогава си стои така. Чудя се дали имам повод за притеснение и на какъв лекар да отида, на дерматолог ли? Опитах се да публикувам снимка, но май не се вижда добре.

# 1
  • Мнения: 580
Отиди на дерматолиг. По описанието ми прилича на образувание, което имам на крака. Забравих му името, но се води доброкачествено образувание, което се получава вследствие на нараняване. Мястото не зараства правилно и се получава удебеляване заради образуване на повече съединителна тъкан. Става като твърдо топче. Не боли, не расте и не се маха от самосебеси. При желание се изгаря с азот, но има вероятност да се появи отново. При мен е от врастнал косъм. Ако е същото при теб, ням-вероятно се е получило лятото. От претърсване на кожата от сутиена и потенето. Особено ако си била с по-тесен сутиен и ти е убивал банела. Възможно е сега да си го раздразнила и за това да се е подуло.

# 2
  • Мнения: 4 808
Много благодаря! Аз малко се бях притеснила. Не знам с тоя вирус сега въобще как е положението с лекарите, но и без това трябва да се видя с джипито по друг повод и ще настоявам да ме прати на специалист.

# 3
  • Мнения: 740
Отиди на мамолог, когато ти е възможно. Аз имам такова същото под лявата гърда, фибром или фибронещо си се води, по описанието звучи абсолютно еднакво. На два пъти ми се възпалява - в смисъл, много време беше спокойно и колкото грахче, да речем, и в един момент без причина почна да се зачерявява, баш да си се възпалява, да расте. Слагах му Йодасепт, отгоре с марля и лепенка, и за няколко дни си проправи каналче и насъбралата се течност изтече. Освен тези два пъти е започвало да се възпалява още няколко пъти (примерно вечерта го усещам, че ми пречи, и стои увеличено, и на сутринта като стана, си е нормално, без да правя нещо).
Питах мамологът ми дали не е редно да се изреже, той каза, че ако не ми прави проблем, не е необходимо, защото "където мине нож, остава следа" (негови думи). Все пак обаче те съветвам да отидеш на мамолог, защото е редно да го види специалист.
А, и другото, което ми каза мамологът, е когато се сетя, да си минавам под гърдите с антибактериален гел (тип Живасепт), защото съм с голям бюст и като се допират до тялото, пространството там се спарва.

# 4
  • Мнения: 4 808
Благодаря, но бях на мамолог преди малко повече от месец, казаха, че всичко е наред, не се сетих да питам конкретно за това, тогава още не беше възпалено. При мен големината е колкото оризово зърно, имам чувството, че вътре е набрало, но не смея да го пипам или да му слагам нещо.

# 5
  • София
  • Мнения: 13 477
Обикновено по местата, където се търка кожа в дреха се получават подобни израстъци. Под мишници, под ластика на сутиен, на бикини линията, на деколтето. Безопасни са. Премахват се лесно. Понякога сами падат. Когато се откъснат са болезнени. Посети дерматолог.
Забравих как се казват.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт