Хормонален дисбаланс

  • 1 703
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 269
Здравейте ,пуснах изследвания на половите хормони и се оказа ,че имам хормонален дисбаланс. Имам вероятно вестибуларни нарушения / замайване, заглъхване на ушите,ускорен пулс ,чувство за " тежка глава " ,не се чувствам добре/ . Същите тези симптоми се засилват в дните около менструацията,преди да дойде и когато настъпи. Имам и гадене и повръщане . Искам да попитам възможно ли е тези симптоми да са породени от хормоналния дисбаланс ? Иначе като цяло симптомите ми са постоянни ,но по време на менструацията са кошмарно силни .. Ходила съм на какви ли не лекари и не се установява причината. Ходих и на гинеколог видяха ,че имам листа ,която се е спукала . Лекарката ми обясни че симптомите са нормални ,но и преди съм имала цикъл от 2 години съм така . За мен не е нормално да не мога да се изправя от леглото заради силното замайване.Това не е живот... Цикъла ми е оскъден и кратък . Имам и много силно подуване на корема и газове ,и поради тази причина съм ходила на лекари и отново не се разбра причината.

# 1
  • Мнения: 46 535
Възможно е. Често вървят заедно и с отклонения не само на половите хормони, а и не тези на щитовидната. Пускала ли сте за нея изследвания?

Последна редакция: нд, 29 мар 2020, 18:53 от Не се сърди, човече

# 2
  • Мнения: 269
Здравейте,да пускала съм ,имам лек хипотиреоидизъм . А иначе Прогестерон ,ЛХ ,и Естрадиол са с завишени стойности.

# 3
  • Мнения: 46 535
Здравейте,да пускала съм ,имам лек хипотиреоидизъм...
При мен беше от това. Пиете ли нещо за него?

# 4
  • Мнения: 269
Здравейте,да пускала съм ,имам лек хипотиреоидизъм...
При мен беше от това. Пиете ли нещо за него?

Да,Еутирокс.  Но състоянието ми не се повлиява от лекарството , следователно проблема явно не е там. Последните 2 месеца отново по време на менструация повръщам. Преди години бях с болезнен и обилен цикъл ,траещ 6 дни. Имах закъснение от 15 дни ,след това 3 месеца нормално кръвотечение и се започна с газовете ,подуването на корема ,цикъла започна да става оскъден ,кратък. Почти година след това започнах да имам тези нарушения вероятно вестибуларни.. и понеже по -време на течението съм най -зле ,реших да пусна изследване на хормоните ,като видях ,че има дислабанс започнах да мисля ,че проблема е в хормоните. 2 години ходя по лекари ,нищо ми нямало .. Понеже причината за газовете ,подуването не се разбра ,както и за замайването + другите симптоми започнах да мисля ,че има 1 причина ,която провокира всички тези симптоми

# 5
  • Мнения: 46 535
А за инсулинова резистентност провериха ли ви? Тя върви често с щитовидната и подуването е характерен симптом, промяната в половите хормони също.

# 6
  • Мнения: 269
Инсулинова резистентност резистентност не съм проверявала .Благодаря за насоката

Общи условия

Активация на акаунт