Нередовен цикъл и ИР

  • 1 144
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 198
Здравейте,с инсулинова резистентност съм,диагностицирана преди около година.От тогава приемам Неоформин и Спиронолактон ( поради повишено окосмяване тип брада ).Въпреки това обаче цикъла ми продължава да бъде непостоянен.Има доста месеци в които ми подранява с 4-5 дни,както и такива ( като този ) в които ми закъснява.Поликистоза нямам.Имам миома на матката,която проследявам.Нямам проблеми със житовидната жлеза.Незнам на какво се дължи този нередовен цикъл обаче.Имам една бременност преди повече от 4 години,преди нея не съм имала проблеми с цикъл.

# 1
  • Мнения: 15 213
На дъщеря ми изписаха Инофолик комби и метформин. Метформина е отложен за сега, приема още една добавка - хром, канела, липоева киселина. Предвид, че цикъла беше през два-три месеца, сега е редовен. Няма поликистоза, ИР не е правен тест, но има наличие, другите изследвания са в норма.

# 2
  • Мнения: X
Изследвали ли сте TSH?

# 3
  • Мнения: 198
Да,наред е.

# 4
  • Мнения: 346
Здравейте и аз съм с нередовен цикъл .На 28 години съм и не съм раждала .
Но на мен много късно ми дойде около 16,17 год.И майка ми ме води в София-Св Анна , Майчин дом.
И ми бяха изписали Дуфастон е не ми помогна много ,Нормализира се малко и след това през няколко месеца.
Скоро ходих на болница и инсулина ми е 20 .Пия Сиофор ..........
И след положението пак започвам по Сф да ходя.
Късмет на всички.

# 5
  • Мнения: 15 213
Скоро ходих на болница и инсулина ми е 20 .Пия Сиофор ..........
И след положението пак започвам по Сф да ходя.
Късмет на всички.
Със Сиофор-а не се ли нормализира?

# 6
  • Мнения: 346
Пия го от седмица ,ще видим .
Той не се ли пие за инсулина а тя и докторката ми каза,че може да се нормализира от него.
Но ми каза да го пия 6 месеца ,силно се надявам да се оправя от него.
Само януари имах цикъл до сега нищо няма ,

# 7
  • Мнения: 15 213
Да, пие се за инсулинова резистентност, за диабет също. На дъщеря ми го изписаха, но аз реших да видя какво ще стане с Инофолика. Трябваше сега да направим изследвания, но поради епидемията ги отложихме. При нея също инсулина е висок, всичко останало е в норма, няма кисти на яйчниците.
Ще се радвам да споделиш след време как вървят нещата.
Желая ти успешно преборване на проблема!

# 8
  • Мнения: 346
Благодаря ти и на вас също .
Ако има развитие ще пиша.

Общи условия

Активация на акаунт