Камъни в жлъчката

  • 431 125
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 420
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
......... Аз съм съгласна да я направи, но тя се стресна много. Страх я нещо да не й стане по време на операцията, тя е на 63 г. и си мисли, че това ще я довърши.

Майка ми е на 62. Ноември се оперира. С исхемична болест на сърцето е и с живото-поддържащи лекарства за сърце. В бургаската болница категорично й отказаха лапароскопия под предлог, че било много рисковано за сърцето. Професорът в ИСУЛ каза, че това са пълни глупости и че в нейния случай лапароскопската операция е триста пъти за предпочитане. Преди да я приемат в  ИСУЛ и направиха пълни изследвания, за да преценят риска. След операцията даже не се наложи да лежи в реанимация, а направо я качиха в отделението. След 3-4 часа стана на крака. Четири дена по-късно я прибрах в Бургас с автобуса. Благодаря на Бога, че всичко мина добре! Успех пожелавам и на вас!  Peace

# 421
  • Мнения: 167
Лого5ка, радвам се за майка Ви. Дано с това вече да няма проблем.
Днес записах платен прием във ВМА за утре, защото с направление има час за след 1 месец. По-добре да си платим, но да не отлагаме консултацията със специалист.
Майка ми е с порок на сърцето, има още куп усложнения със сърдечната дейност, парализирана и не може да ходи. Тъкмо събрахме пари за смяна на коленните стави и ни изненада нещо ново - камък в жлъчката. Мисля, че той е с предимство за операция (ако решат, че трябва да се оперира), защото при тези чести болки ме е страх и да си представя какво може да стане, ако направи тежка криза при толкова голям камък - 2 см. Засега цената, която ни казват оттам е 1000 лв.!!!

# 422
Здравейте, някоя от вас имала ли е непрестанно гадене без болка, в следствие на камък. Не искам да се оперирам, след като не ме боли но вече 4 месеца ми се гади неспирно - в началото бях по - зле, сега има облекчение но не ми минава нито за миг. Пазя диета, лекувах се с хапчета но пустото гадене не отминава а болки нямам. От Бургас съм и единственото място на което правят лапароскопска операция тук (до колкото знам) е лайф хоспитал. Имате ли впечатление от болницата ? Благодаря предварително на отговорилите.

# 423
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
Последните ми кризи бяха с повръщане, но все пак с тъпа болка. От лайф съм чувала хубави неща, едно от които е, че опериращите идват от Пловдив и Варна. Друго не мога да кажа.

# 424
  • загубено
  • Мнения: 6 550
Момичета,може ли някой от Вас да ми каже нещо повече
за операция в болница Токуда?
Ако има направление какво и колко се заплаща?
Предварително благодаря на всички които ще ми пишат  bouquet

# 425
  • Мнения: 1 988
Здравейте, някоя от вас имала ли е непрестанно гадене без болка, в следствие на камък. Не искам да се оперирам, след като не ме боли но вече 4 месеца ми се гади неспирно - в началото бях по - зле, сега има облекчение но не ми минава нито за миг. Пазя диета, лекувах се с хапчета но пустото гадене не отминава а болки нямам. От Бургас съм и единственото място на което правят лапароскопска операция тук (до колкото знам) е лайф хоспитал. Имате ли впечатление от болницата ? Благодаря предварително на отговорилите.
В Сливен правят лапароскопски операции в Окръжна болница. Майка ми се оперира там абсолютно безплатно миналата година.

# 426
  • Мнения: 167
mamaK, от моя съседка, която се оперира в Токуда миналото лято, знам че плати около 900 лв. и при това беше с направление. Искали са й 700 лв. за консумативите (които се ползват еднократно), за анестезиолог 100 лв. (като я питали кой си избираш, тя е нямала претенции, защото не ги познава, не влиза да се оперира с връзки), за почерпване и за плащане на престоя в болницата по 4,80 лв. на ден. Стояла е там 2 дни. Мъжът й по-случайност и той е оперира там за отстраняване на жлъчката и тъй като е питал за конкретен лекар и той го оперира после, си плати 1100 лв.!!!!!!

# 427
  • загубено
  • Мнения: 6 550
mamaK, от моя съседка, която се оперира в Токуда миналото лято, знам че плати около 900 лв. и при това беше с направление. Искали са й 700 лв. за консумативите (които се ползват еднократно), за анестезиолог 100 лв. (като я питали кой си избираш, тя е нямала претенции, защото не ги познава, не влиза да се оперира с връзки), за почерпване и за плащане на престоя в болницата по 4,80 лв. на ден. Стояла е там 2 дни. Мъжът й по-случайност и той е оперира там за отстраняване на жлъчката и тъй като е питал за конкретен лекар и той го оперира после, си плати 1100 лв.!!!!!!

Много благодаря че сподели  bouquet

# 428
  • Мнения: 91
Здравейте.
Искам да попитам възможна ли е безкръвна операция на жлъчка с камък 56 мм.
Благодаря  bouquet

# 429
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
56 ??? Леле, това звучи стряскащо. Само лекар, практикуващ такива операции, може да даде отговор на този въпрос.

# 430
  • Мнения: 167
Докато бяхме на консултация дали трябва да се прави операция на майка ми във ВМА, дойде една жена да и свалят конците. Майка ми я заговори как се чувства след операцията и как е била преди това. Жената извади от джоба си кърпичка с камък 44 см.!!! Изваден е с ендоскопска операция, а тя беше много добре.

# 431
  • София
  • Мнения: 385
Жената извади от джоба си кърпичка с камък 44 см.!!! Изваден е с ендоскопска операция, а тя беше много добре.
Да няма някаква грешка в размера? #CrazyАко е бил 44 см, как си го носи в джоба?Това си е цяла скала... Joy

# 432
  • Мнения: 167
Ле-ле, искрено се извинявам за ненормалния размер!!!
Пропуснала съм запетайката - 4,4 см.
Бързах и не си изчетох наново написаните глупости. Грешката е моя.

# 433
# 434
Здравейте аз съм от Варна на 25 год. Проблемът с камъните при мен е от 1 година. С приятелят ми планираме бременност и ми казаха, че трябва задължително да се оперирам, въпреки че нямам никакви болки (камъните ми ги откриха случайно).

След дълги отлагания, изслушване на мнения и четене на форуми започнах да се навивам за операция. Чувам само добри мнения за бързо възстановяване и т.н., но ми казаха че дълго време ще съм с диария и диетата трябва да продължи 6 месеца.

Моля ви кажете ми има ли проблем да забременея ако не се оперирам, или ако го направя след колко време можем да почваме бебеправенето.

Късмет на всички и скорошно оздравяване:)

Общи условия

Активация на акаунт