Камъни в жлъчката

  • 431 278
  • 1 134
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 201
Marchela6677, кутията ти е препълнена и не си посочила имейл за връзка, така че дано влезеш пак в темата и да видиш телефоните, които съм публикувала горе  Simple Smile

# 61
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Да се присъединя и аз към клуба. В петък ни подкараха под строй на профилактичен преглед от училище - и на мен ми откриха два камъка в жлъчката - 10 и 14 мм. Казаха ми другата седмица да си взема направление, да отида, да се видя отново с хирурга и да ми назначат операция. В Окръжна в Пловдив имало премахване по безкръвен път и точно този хирург ги правел. Можело и по Здравната каса, излизало около 100 лв. А днес една приятелка започна да ме разубеждава - нямало смисъл, щом съм нямала често кризи изобщо да не съм ходела и разни такива ... направо бях почнала да се разколебавам, докато не ви прочетох тук - вие май ме навихте направо да ходя. Има време до понеделник де - цял ден за рамисъл Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 372
Да се присъединя и аз към клуба. В петък ни подкараха под строй на профилактичен преглед от училище - и на мен ми откриха два камъка в жлъчката - 10 и 14 мм. Казаха ми другата седмица да си взема направление, да отида, да се видя отново с хирурга и да ми назначат операция. В Окръжна в Пловдив имало премахване по безкръвен път и точно този хирург ги правел. Можело и по Здравната каса, излизало около 100 лв. А днес една приятелка започна да ме разубеждава - нямало смисъл, щом съм нямала често кризи изобщо да не съм ходела и разни такива ... направо бях почнала да се разколебавам, докато не ви прочетох тук - вие май ме навихте направо да ходя. Има време до понеделник де - цял ден за рамисъл Simple Smile
Отивай Peace Няма нищо страшно Peace Единственото, което ще е направиш е да се спасиш от мъките Peace

# 63
Здравейте момичета!
На татко му предстои операция на жлъчката в Окръжна болница в София.Открили са му камък.Сложна ли е тази операция?Има ли добри специалисти в тази болница?Питам,защото той е от Добрич и страшно се притесняваме!Колко време е необходимо да се възстанови след операцията?Пишете!Честно да ви кажа като,че ли малко се успокоих като четох форума,но все още ми е притеснено,защото все пак е операция.Все още не знам дали ще го охепипат по кръвен или безкръвен път!

# 64
  • София
  • Мнения: 4 031
Все още не знам дали ще го охепипат по кръвен или безкръвен път!

Toва е доста важно - по какъв начин ще е операцията.Ако е много добре направена и в двата случая при безкръвната възстановяването е за дни или седмица. докато при другия начин - за поне месец.

Пожелавам успех!

# 65
  • Мнения: 7
А може ли да са сушени?

# 66
  • Germany
  • Мнения: 7 983
Здравейте момичета!
На татко му предстои операция на жлъчката в Окръжна болница в София.Открили са му камък.Сложна ли е тази операция?Има ли добри специалисти в тази болница?Питам,защото той е от Добрич и страшно се притесняваме!Колко време е необходимо да се възстанови след операцията?Пишете!Честно да ви кажа като,че ли малко се успокоих като четох форума,но все още ми е притеснено,защото все пак е операция.Все още не знам дали ще го охепипат по кръвен или безкръвен път!
Моята операция беше там. Безкръвна, при проф. Пожарлиев, но аз си платих. Иначе доколкото знам са добри там, а и отделението беше много добро преди 2 години. Колкото до това дали е тежка операция - зависи каква е. Ако е лапароскопия, не е тежка и е доста бързо  възстановяването, но иначе доколкото знам се прави 15см. разрез и доста по бавно се раздвижва човек. Ако имате възможност си платете за лапароскопия.

# 67
Здравейте момичета .Аз съм от Бургас и вече няколко години ходя по мъките.Преди 6 години ми откриха  3 камъка в жлъчката 22.17 и 9мм.Сега са станали 7 броя.Освен това е прегъната.Мисля да се подложа на операция.Но не ми се иска да е в Бургас -тук от 10 дни само ме разкарват .От вас чужам добри неща за ВМА,но не знам как става да се запиша за операция там-приемат ли цивилни лица или трябва да се търсят познати.Моля помогнете ми.

# 68
  • Мнения: 3 372
Здравейте момичета .Аз съм от Бургас и вече няколко години ходя по мъките.Преди 6 години ми откриха  3 камъка в жлъчката 22.17 и 9мм.Сега са станали 7 броя.Освен това е прегъната.Мисля да се подложа на операция.Но не ми се иска да е в Бургас -тук от 10 дни само ме разкарват .От вас чужам добри неща за ВМА,но не знам как става да се запиша за операция там-приемат ли цивилни лица или трябва да се търсят познати.Моля помогнете ми.
Приемат цивилни лица, аз там се оперирах, но бях малка и родителите ми се занимаваха с въпросите по плащанията и настаняването. Даже май може и с направление на отидеш

# 69
  • Мнения: 1 233
Можеш да отидеш във ВМА с направление, да. Плаща се около 1000 лв за лапароскопията. Аз лично съм много доволна Peace

# 70
  • Пловдив
  • Мнения: 14 093
Все още съм с противоречиви чувства. Миналата седмица ходих при джипката и тя ми каза първо, че това била много тежка операция и ако има възможност е желателно да се избегне и второ, че нямала никаква вяра на безкръвните операции. Посъветва ме да отида още поне на един лекар на консултация, след това да решаваме. И тъй като и бяха свършили направленията ми каза да отида към 10-ти декември.

# 71
  • Мнения: 1 233
Тежка операция е ако се прави традиционно - т.е. отворена операция. Разреза действително е много голям, възстановяването-адски трудно. Ендоскопския метод определено е за предпочитане. За вярата в безкъвните операции - въпрос на виждане и предпочитания е. В крайна сметка почти никъде вече не прибягват към традиционната операция, ако не е крайно наложително. Никой не ти гарантира, че започвайки едноскопски в хода на самата операция няма да ес наложи да отворят. Ако има запушване или възпаление никой не оперира ендоскопски. Затова и хирурзите съветват операцията да се направи навременно,т.е. преди да е започнал възпалитенен проце. При всеки човек този момент настъпва в различен интервал от време - познама хора, които са с такъв проблем с години и нямат кой знае какви проблеми. Но в някои случаи /какъвто беше и моя/ хода на заболяването се развива направо мълниеносно. Буквално за един месец показанията на черния ми дроб достигнаха четирицифрени стойности, при положение, че нормите се движат в интервала 20-90 за различните показатели. Така, че в крайна сметка всеки сам решава.  Peace

# 72
  • Мнения: 1 841
И в "Пирогов" са много добри. Операцията на мъжа ми струваше 700 лв. - безкръвна. Възстанови се много бързо.

# 73
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Все още съм с противоречиви чувства. Миналата седмица ходих при джипката и тя ми каза първо, че това била много тежка операция и ако има възможност е желателно да се избегне и второ, че нямала никаква вяра на безкръвните операции. Посъветва ме да отида още поне на един лекар на консултация, след това да решаваме. И тъй като и бяха свършили направленията ми каза да отида към 10-ти декември.
Хм, и моята джип-ка беше с  противоречиви чувства за моята операция. Разбирам я, тя все пак не е гастроентеролог, нито хирург.  Wink. Не е длъжна да чете всички новости за всички мед. специалности.
Но за втория консулт е права, вземи поне още 1 мнение. Все пак не се знае какво точно е твоето състояние.

Аз бях взела 3 различни мнения от гастроентеролози + 1 мнение от хирург. Ами, никой не ми препоръча да чакам.  Peace
А бях стрестната и май само чаках някой да ме разкандардиса... Simple Smile Но не би. И не съжалявам, изобщо!!!

Успех ти желая!   bouquet

# 74
  • Мнения: 526
Моята злъчка я оперираха по безкрявен път на 31.10.2006г и платих само 20лв. Хирурга ми каза че може само със направление от личния лекар за хирург и се доплаща около 200лв за хирургични материали, които не се покриват от здравната каса.
 Момичета не чакайте злъчката сама да се изчисти от камъните особенно ако е и прегъната, такъв беше и моя случай. След три консултации от различни лекари, които ме уверяваха че няма нищо, и трябва още да чакам, злъчката ми я извадих на моя глава. Хирурга ми каза че е била пълна с гной. Операцията ми я направиха в Сливен от д-р Новаков и сега съм направо супер, без кризи.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт