ДайТЕ ми маЛКо наДЕжДА и вЯРа за жиВОТа вЪв БълГАРия

  • 5 878
  • 104
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 860
 w kebek e super, едва ли остана човек в този форум, който да не е разбрал колко градивна личност си! Темата, sorry, но този път не е за теб.

# 61
  • Мнения: 1 793
Според мен проблемът с неудовлетвореността идва на първо място от невладеенето на никакъв чужд език.....

Дидка, ей в това е проблема и според мен. Не знае ли човек език, не може да започне хубава работа, от която да бъде удовлетворен, да получава добри доходи, да живее по-добре и т.н. Нещата са навързани. Помисли за дечицата си и за това къде ще бъде по-добре за тях. Не зная как е в Квебек. Предполагам, че и като на всяко друго място си има трудности, неуредици в някои неща, но все пак мисля, че е в пъти по-добре, отколкото в БГ. Че то има ли идеално място в света? Май няма, но пък аз лично мисля, че тук е много по-добре, отлколкото в Бг.
За кафенцата - да, знам колко е хубаво да седнеш с дружки и приятели на дълги мохабети в кафенетата. Но може би просто трябва да приемеш факта, че в чужбина хората бачкат яко и не са като у нас - безкрайни седянки в кафето. И на мен ми се иска да ходя на кафе и ходя, но много, много по-рядко, отколкото в БГ. Да ти кажа добре ми е така, а и нямам време за кафенета. За това, че родителите и приятелите липсват съм съгласна, но пак казвам помисли за семейството си сега и за децата си. Както някой по-горе беше писал- приятелите няма да ви хранят. Удовлетворени ли ще бъдете, ако сте близо до приятели и роднини, а не можете да осигурите на децата си необходимото? Аз ако бях на ваше място щях да се напъна на първо време да науча езика. И все пак вие най-добре си знаете. Направете това, което мислите, че е правилно. Едва ли някой ще успее да промени решението ви, тъй като вече сте го взели. Опитайте, но си оставете вратичка, за да може да се върнете, ако нещата не потръгнат в Бг. Успех!

# 62
  • Мнения: 1 526
Извини ме , мила Радост, ама някои , както се вижда и език не са научили. А чуждите езици аз считам за прекрасно  постижение и като така не виждам защо да не го споделя. Е, знам, че като го кажа аз ви боли двойно, ама какво да направя. Фактите са си факти. А и езиците ги уча всеки ден и ги обогатявам. И не се срамувам да кажа, че английският ми беше не особено добър, а сега вече съм сериозно напреднала и се изразявам свободно . Желание му е майката!

  newsm78 Този стил нещо ми е познат?! Мама Кенгич, ти не си ли с БАН?!  Thinking

# 63
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Уф, ще се повторя, ама - не всеки става за емиграция, от човека си зависи.

А ей-това
...да похарча следващите 10 години (най-малко!) за да постигна  това, което вече си имах в БГ- професия, жилище, макар и ограничен, но все пак кръг от близки хора и някаква кариера (колкото и смешно да звучи за някой това).
е особено важно и не всички са склонни на такъв компромис. Когато си на нулата и на двете места е ясно, но когато все пак в родината имаш някаква база, на която да стъпиш и си вложил доста усилия, за да я постигнеш не е толкова лесно да махнеш с ръка и да започнеш отново всичко на съвсем непознато място, при положение че е под въпрос дали ще успееш изобщо. Аз дотам не бих рискувала, доста мои приятели и познати, които зарязаха сериозен бизнес и доста добри позиции и заминаха само заради мита 'уредена държава' вече се върнаха и не съжаляват. Не са от глезльовците, на които всичко им е било поднесено на тепсия, напротив; по 10-ина и повече години упорит труд и доказване им бяха необходими, за да са там, където са в момента, за да смятам, че връщането им тук е продиктувано от други подбуди. Явно са преценили, че не си струва да започват всичко отначало, само за да стигнат след още толкова години до същия етап, но в друга държава.

# 64
  • Мнения: 2 863
Уф, ще се повторя, ама - не всеки става за емиграция, от човека си зависи.

А ей-това
...да похарча следващите 10 години (най-малко!) за да постигна  това, което вече си имах в БГ- професия, жилище, макар и ограничен, но все пак кръг от близки хора и някаква кариера (колкото и смешно да звучи за някой това).
е особено важно и не всички са склонни на такъв компромис. Когато си на нулата и на двете места е ясно, но когато все пак в родината имаш някаква база, на която да стъпиш и си вложил доста усилия, за да я постигнеш не е толкова лесно да махнеш с ръка и да започнеш отново всичко на съвсем непознато място, при положение че е под въпрос дали ще успееш изобщо. Аз дотам не бих рискувала, доста мои приятели и познати, които зарязаха сериозен бизнес и доста добри позиции и заминаха само заради мита 'уредена държава' вече се върнаха и не съжаляват. Не са от глезльовците, на които всичко им е било поднесено на тепсия, напротив; по 10-ина и повече години упорит труд и доказване им бяха необходими, за да са там, където са в момента, за да смятам, че връщането им тук е продиктувано от други подбуди. Явно са преценили, че не си струва да започват всичко отначало, само за да стигнат след още толкова години до същия етап, но в друга държава.

Ох, ами хубаво, че поне един е разбрал какво искам да кажа, толкова буквално ме разбраха всички за кафетата, че  чак ми се отщя да се обяснявам....
Именно в това е въпроса - какво оставяш тук и какво ще ти е нужно, за да постигнеш същото поне там. Да, държавата може и да е уредена, но ако не мога да практикувам професията  си и трябва да работя нещо друго, само и само да съм в уредената държава, ако ще живея под наем и то сериозен на фона на доходите, ако и на мъжът ми ще му отнеме 3 до 5 години, за да си адаптира иначе чудесното образование и което тука ни храни повече от добре, аз не намерих аргументи да остана.

А иначе на 25 години и със старт под нулата и тука и там, тогава бих казала- ТАМ! но при условието, че си готов да положиш всички необходими усилия, за да се адаптираш към живота в страната- т.е- научаване на език, прибиране в БГ веднъж на 2г, евентуално полагане на изпити за продължаване на образованието там или в най-общи линии - борба за оцеляване, която и в БГ е неизбежна.

# 65
  • Мнения: 671
Това което Дидка вече е казаба е че основната теглеща сила към Б-я е носталгията
При това условие е много тежка човек да се адаптира Има по-чувствителни хора които се затварят в себе си когато изпитват емоционален дискомфорт
За това е най-добре да отиде и да види и когато носталгиято отшуми сама ще усети какво да направи
Що се отнася до езика Както е писала не го знае добре и ще го учи ако решат да останат разбира се това е първата крачка към адаптацията


w kebek e super  или Мамо Кенга не ми се спори с теб кое не е наред в Квебек и повярвай ми най-малко ме притеснява френския и точно защото Квебек е идеално място да се научат и двата езика аз го предпочитах, защото езика е богатства, но чак пък постижение. Аз съм си поставила други цели за постигане разбира се наивно е да се мисли че може да се постигне нещо без език.
Момо Кенга ти просто имаш наистина груб език и маниер на общуване, който никак не подобава на една дама. При други условия щеше да си по-скоро приятна

Дидка горе главата и нали знаеш, това което решите ще е най-провилното за вас  Simple Smile

# 66
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 549
Дидолинка, когато разбрах, че съм бременна, нито за миг не си представях живота в чужбина  Stop. Събрах си партакешите и се прибрах. Не исках да раждам там, не исках да живея там  Stop.
Не успях да изкарам дълго като гост в чужда държава. Животът не е по- лек, отколкото тук. Може би просто мислиш за по- различни неща.
Пожелавам ти успех, каквото и да решите!  Hug Но България е нашата родина и за мен винаги ще има място тук. Надявам се и за теб и твоето семейство!  Hug Hug Не се страхувай!!!   bouquet

# 67
  • Мнения: 5 500
...Момо Кенга ти просто имаш наистина груб език и маниер на общуване, който никак не подобава на една дама. При други условия щеше да си по-скоро приятна.
Не мисля, че езика на Мама Кенга е груб! По-скоро говори правилните неща с истинските им имена и на повечето хора това не им харесва! Това е истината! Не желаят да чуват истина, искат да ги лъжат и да им замазват очите!
Пък и не мисля, че в тоя форум само тя има такъв език!
Иначе по темата, Дидолинка ти вече си взела решение! Не знам защо питаш? Била си тук, била си и там! Искаш да ти кажат, да, това наистина е правилно, направи така! И после да обвиняваш другите? Сори, мила, но всеки в живота си сам взема решения!
И се пише в България, не във България, сложиха опция за правопис все пак.

# 68
  • Мнения: 2 839
То и `порасТнал` не се пише ...

Дидка, ако за 3 години не си намерила мотив да се развиваш и останеш там, не мисля че ще го намериш във форума. Късмет където и да си   bouquet

# 69
  • Мнения: 5 500
То и `порасТнал` не се пише ...
Ей ти не мож се сдържа да не ухапеш, ми там няма опция за правопис Mr. Green

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 10:35 от AFRODDITA

# 70
  • Мнения: 2 839
Бе то и опИция не е, ама айде  Twisted Evil
МИР  Peace
Засега ...  Mr. Green

# 71
  • Мнения: 671
Афродита ако на Мама Кенга речника не е груб просто нямам какво да кажа или може би си права той не е просто груб а си е направо каруцарски на моменти
Човек, когато иска да каже нещо каквото и да е упрек или похвала може да се изкаже с един нормален културен тон, а не да звучи присмехулно и подигравателно, но какво съм седнала да се обяснявам само разводняваме темата

И между другото споменатата от теб "опция за правопис"  не хваща грешка като "във България"  Thinking отворете си нова тема където да нищите колко сте добре с правописа   bowuu

# 72
  • Мнения: 13 512
Пари се печелят навсякъде ако искаш и можеш Peace!
Peace

# 73
  • Мнения: 13 512
Извини ме , мила Радост, ама някои , както се вижда и език не са научили. А чуждите езици аз считам за прекрасно  постижение и като така не виждам защо да не го споделя. Е, знам, че като го кажа аз ви боли двойно, ама какво да направя. Фактите са си факти. А и езиците ги уча всеки ден и ги обогатявам. И не се срамувам да кажа, че английският ми беше не особено добър, а сега вече съм сериозно напреднала и се изразявам свободно . Желание му е майката!


А като си толкова добра с езиците, не научи ли как се пише Кебек? Quebec.

# 74
  • Мнения: 2 839
А като си толкова добра с езиците, не научи ли как се пише Кебек? Quebec.
Научила е, ама нарочно така го пише, за да могат непросветените като нас да разчетат  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт