Дразни ли ви температурата...

  • 2 159
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
Аз пък на повече от 20 С не издържам-най -ми е приятно около 18. В къши от май климатиците работят денонощно на 18С.В колата е на 16,в заведението  ми на 20. Гледам да ходя само по места,където има климатик. Възмущавам се от магазини,които нямат такъв. Преди няколко дни ми се наложи  да обиколя мгазините по Княз Борис и бях много възмутена, че например в Скини-няма климатик,  Adidas- до Валентина-също..е,веднага излизам! Изобщо даже не поглеждам какво има вътре.

# 31
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Е от това не очаквах да има оплаквания. По-хубаво ли ще вие да е жега и миришещо на потни тела...
Уааа, работила съм и така, сума години Sick - 7-8 човека в едно стайчЕ под покривната плоча, така бяхме компютърния отдел Crazy. Лятото жега, зимата - студ, в едното кьоше водата си проби път и се наложи няколко дни колегата да отвори едно чадърче Joy. Хич не беше за смях обаче Confused, и техниката береше душа. Затова се и изненадАх после от липсата на климатици и в новата сграда.

Но има хора наистина зиморничави и кекави, сега горе в залата по молба на една от колежките са залепили с тиксо въздуховода, който е насочен към тая част на стаята, в която е бюрото, духало й Whistling.

# 32
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
...бях много възмутена, че например в Скини-няма климатик...
Ето това не мога да го разбера - в Seven Seconds на Славейков вчера също беше доста топличко. Хванаха ми окото няколко сутиена, ама как да ги премеря и да ги върна примерно вир-вода мокри newsm78. Същото и с дрехите, недомислена работа Confused.

# 33
  • Мнения: X
Не, дарзни ме липсата на климатик. Имам ниско кръвно и високите теператури ме карат да припадам Confused

# 34
  • Мнения: 642
Какво да кажем ние, като живеем целогодишно на климатик и тичаме в някой магазин на хладно.
newsm78 newsm78 newsm78 това не можах да го схвана...  newsm78 newsm78 newsm78

И ние ползваме климатик в колата, а скоро ще си купувам и за вкъщи... Не съм против климатиците! И аз мразя в горещ магазин да меря дрехи например... и т.н.
Ама ставаше дума не дали има нужда от климатик (такава тема би била излиша - ясно е, че необходимостта му е безспорна), а когато се прекалява с настройването му на ниска температура.

# 35
  • Мнения: 7 837
Синът ми вирее вкъщи на 22-23 градуса през деня и то по потник и памперс. Навън понякога минава 40.
Това, което за теб е ниска темп. за други е нормална.

Всичко е до организъм. Оплачи се, като ти е ниска температрурата.

# 36
  • Мнения: 13 512
Това, което за теб е ниска темп. за други е нормална.
Точно така! newsm10 newsm10

# 37
  • Мнения: 442
Това, което за теб е ниска темп. за други е нормална.
Точно така! newsm10 newsm10

е тогава, въпросът е коя температура е нормална? Thinking

Последна редакция: нд, 13 авг 2006, 19:38 от Maika_Zaika

# 38
  • Мнения: 822
Въобще не ставаше въпрос за работещите в такава обстановка. Става дума за хората (клиенти), които от 35 градуса влизат на 22 (например), след което отново се озовават на 35 навън.
Освен това едва ли ще си каля детето като го подлагам на експерименти с духащ във врата му климатик.
Тук при нас има указания за температурата,която трябва да се поддържа на работното място и тези указания се спазват.Най-често Т трябва да бъде между 20 -22 градуса +/- 1 градус.Смята се,че това е оптимално добрата Т за да се запази работоспособността през по-голяма част от деня.Следобед всички леко се удрямват и дори шефа идва и ни намалява Т на климатика.
И в детската градина на сина ми климатика духа доста силно.Само попитах учителките,дали докато спят децата го намаляват-за мен това е по-опасно.Иначе мъниците играят поне 2 часа навън в горещините и след това ги вкарват пак на студа.
Явно е въпрос на привикване.Не зная,какви са съображенията на работещите в БГ-офиси,но може би хората си преценяват,че като стоиш цял ден на бюрото и понякога с часове не можеш да станеш и да се поразкършиш,това е начинът да останеш буден...
Чак да ме дразни-не,но в началото и аз имах големи притеснения за детето.


*****
"Чесането" на клавиатурата е индикация за липса на сиво вещество,а заяждането е висша проява на мисловна дейност и извисяване над дребните неща от битието.

# 39
  • Мнения: 3 461
И аз не обичам крайности,но сега,когато в Бахрейн е +45, ми действа много добре рязкото охлаждане,където и да вляза.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Във  всяка фирма за климатици ще ви обяснят, че лятото температурата трябва да се настройва на около 7 градуса по-ниска от външната. По-голяма разлика вече е вредна. Особено за хора със сърдечни проблеми. Peace

Общи условия

Активация на акаунт