ОКТОМВРИйки 2020 - тема 2

  • 22 562
  • 766
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 7 513
В сайта на Шейново пише 6м че важи серологията
https://sheynovo-ag.eu/za-pacienti/razhdane

# 46
  • Мнения: 91
Трябва да имаш следящ АГ, който да преценява какви прегледи и изследвания и колко често да назначи в твоя случай. Ако твоят АГ абдикира и не иска да те преглежда - търсиш друг.

Аз съм рискова бременност - с близнаци, тромбофилия, предишна загуба и 35+. Няма как да нямам преглед до раждането, не сме в 15 век.

Напълно съм съгласна. Аз имам проведени прегледи, упорствах за един определен лекар, но с тази липса на връзка нещо размислих...

# 47
  • Мнения: 1 202
И аз пуснах ПКК, урина и вирусологията, също не знаех че имат давност, но аз съм почти в 13г.с., ще видим, сега се моля да са ми наред изследванията! Остана за края на април БХС и влагалищен секрет и цитонамазка. С предишната бременност правих ФМ в Св.Петка и останах много доволна, тази също ще се запиша там! Вие как сте, аз съм значително по-добре от към симптомии, първия триместър е към края и има значение! Хубав и усмихнат ден!

# 48
  • Мнения: 26
И аз пуснах ПКК, урина и вирусологията, също не знаех че имат давност, но аз съм почти в 13г.с., ще видим, сега се моля да са ми наред изследванията! Остана за края на април БХС и влагалищен секрет и цитонамазка. С предишната бременност правих ФМ в Св.Петка и останах много доволна, тази също ще се запиша там! Вие как сте, аз съм значително по-добре от към симптомии, първия триместър е към края и има значение! Хубав и усмихнат ден!

Ранен Биохимичен скрининг се прави в 12 седмица, с готова ФМ най-много от предния ден.

# 49
  • Мнения: 1 202
И аз пуснах ПКК, урина и вирусологията, също не знаех че имат давност, но аз съм почти в 13г.с., ще видим, сега се моля да са ми наред изследванията! Остана за края на април БХС и влагалищен секрет и цитонамазка. С предишната бременност правих ФМ в Св.Петка и останах много доволна, тази също ще се запиша там! Вие как сте, аз съм значително по-добре от към симптомии, първия триместър е към края и има значение! Хубав и усмихнат ден!

Ранен Биохимичен скрининг се прави в 12 седмица, с готова ФМ най-много от предния ден.
Аз го правих в края на 11г.с., мери нухална гънка и каза, че всичко е ок!

# 50
  • София
  • Мнения: 1 791
Аз точно се връщам от Майчин дом, направиха ми БХС - безплатно, като от предния ден имам лист с резултатите от ултразвука.
Преди това дадох кръв и урина и сега чакам резултати.

В Майчин дом ме питаха дали съм взимала някакви лекарства от началото на бременноста - казах им 3 аналгина съвсем в началото, още преди да знам. Дръпнаха ми страховита лекция и сега се чувствам много гадно...
Другата седмица в четвъртък (тогава ще съм 12+4) имам час за ранна ФМ при Марковс, но се чудя дали да не го преотстъпя.
Вече 2 или 3 БГ мами ми казаха, че няма нужда, вчера и АГ-то ми каза, че няма нужда, че бебето е разположено много добре и вижда всичко на ултразвука..

Вас на кое изследане ви мериха кръвното ?

Последна редакция: чт, 09 апр 2020, 12:14 от Dagny

# 51
  • Мнения: 162
JamJam, моля те пиши като ти излязат резултатите дали съвпадат с предишните. При мен мърдането на бебчето не беше проблем, БХС прегледа приключи за 15-20 минути с все писането. През този ден преди прегледа бях извървяла 12км, защото трябваше да ходя пеша понеже в момента съм сама. За БХС ми взеха пробат предния ден, но се оказа, че лабораторията в клиниката само взима проби и не ги изследва, а ги праща по куриер в друга лаборатория. Куриера за деня беше тръгнал и пробата са ми я пратили на следващия ден и съответни тогава е изследвана. Притеснява ме дали в такъв случай резултата не е компрометиран. Отделно асистентката на специалиста по фетална морфология ме извика преди прегледа в деуг кабинет да ми измери кръвното. Не седях в удобна позиция и по време на меренето ми се задаваха въпроси от стандартната анкета за попълване, което не ми се стори редно. И на мен нищо не ми обясниха, а ми казаха просто да си пия аспирина. Разпитах дали не е възможно резултатите да се базират на физическото нароварване, но казаха, че не било възможно. Кръвното ми излезе 122/76 с електронен апарат, а цал живот съм с 90/60. И сега не знам какво да правя, дали да ходя пак да се изследвам и къде.

Относно кафето, аз си пия по едно лате на ден. Понякога пропускам като го замествам с мляко с какао. Много трудно заспивам вечер, независимо колко съм изморена и колко съм спала предната нощ. Всяка вечер пада едно безкрайно въртене. В последната седмица изпитвам и зверски нощен глад и се налага да ставам. Единия път дори се събудих от глад и колкото и да не ми се ставаше не можах да го притъпя. Надявам се да отмине, защото е голяма мъка нощем. Иначе гледам да вечерям в 20-21, че иначе е страшно, ако е по-рано, после преди лягане пак ям, но и това не ме спасява. Иначе съм 46 кг, винаги съм била слаба и с огромен апетит, но такова нещо не е било. И не се оплаквам от опасения, че ще напълнея, а защото това ужасно ме тормози нощем.

Така, понеже обещах да пиша като са готови резултатите. Генетикът от лабораторията ми обясни, че няма риск нито от прееклампсия, нито от тромбофилия. Това са пълните резултати:


Мен ме притеснява малко хетерозигот 4G/5G PAI, та смятам все пак да се консултирам с някой, за когото успея да запиша час. Аспирина ще го продължавам, че ме е страх да го спра на своя глава и чакам с нетърпение следващия преглед да видим как е кръвотокът.

# 52
  • София
  • Мнения: 7 513
В повечето изследвани гени нямаш мутации, което е супер.

Хетерозигот по PAI сам по себе си не е притеснителен, но се интерпретира заедно с ACE и Factor 13, които ти нямаш назначени. Също не са ти пуснали MTHFR - за него се изследват две мутации, които са много важни за усвояването на витамини от група Б и оттам свързани с евентуални причини за дефекти в невралната тръба и неврологичното развитие на бебето. Има още доста фактори, те се изследват по-рядко. Можеш да разгледаш темата за тромбофилия.

Ако искаш да изследваш допълнително тези показатели, можеш да се обадиш в Геника и да ги помолиш да пуснат изследване с взетата кръв, те пазят кръвните проби за известно време.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 791
JamJam, какво изследане си пуснала?

Аз от дадената кръв в майчин дом таз сутрин получих това като резултати сега на сайта им:


Да не би да чакам още инфо да излезе? Flushed

# 54
  • София
  • Мнения: 13
Здравейте, момичета. Да се отчета и аз в новата тема и да се похваля, че днес бях на онлайн йога за бременни. Много приятно и релаксиращо, пък и малко раздвижване при всичкото това заседяване никак не е излишно. Ако някоя от вас се интересува мога да дам повече детайли за сесиите.

# 55
  • Мнения: 891
Здравей, може ли малко повече информация за йогата за бременни? Дали е подходяща за абсолютно начинаещ в тази област?

# 56
  • Мнения: 162
В повечето изследвани гени нямаш мутации, което е супер.

Хетерозигот по PAI сам по себе си не е притеснителен, но се интерпретира заедно с ACE и Factor 13, които ти нямаш назначени. Също не са ти пуснали MTHFR - за него се изследват две мутации, които са много важни за усвояването на витамини от група Б и оттам свързани с евентуални причини за дефекти в невралната тръба и неврологичното развитие на бебето. Има още доста фактори, те се изследват по-рядко. Можеш да разгледаш темата за тромбофилия.

Ако искаш да изследваш допълнително тези показатели, можеш да се обадиш в Геника и да ги помолиш да пуснат изследване с взетата кръв, те пазят кръвните проби за известно време.
За усвояването на витамините от група Б не ми е чак толкова важно, защото аз така или иначе винаги съм пила метилирани форми, това го знам още от преди 15 години, когато се наложи да пия Б12 и хематологът тогава ме предупреди, че за всеки случай трябва да пия метилкобаламин и ако забременея фолат, а не синтетична фолиева киселина. Но АСЕ и Фактор 13 ще взема да ги пусна, та поне да имам пълните изследвания.

# 57
  • Мнения: 89
Здравейте, момичета. Да се отчета и аз в новата тема и да се похваля, че днес бях на онлайн йога за бременни. Много приятно и релаксиращо, пък и малко раздвижване при всичкото това заседяване никак не е излишно. Ако някоя от вас се интересува мога да дам повече детайли за сесиите.

Аз живо се интересувам. Simple Smile Пробвах няколко различни видеа от youtube и след всяка сесия се чувствам супер презаредена, особено с настоящата ситуация. Лекарката ми препоръча именно йога за бременни и пилатес заради начина на дишане и разтяганията, които подготвяли тялото за раждането. Подходящи са както за начинаещи, така и за напреднали.Simple Smile Нямам търпение да свърши тази карантина и да се пробвам с плуването също.

# 58
  • Мнения: 162
JamJam, какво изследане си пуснала?

Аз от дадената кръв в майчин дом таз сутрин получих това като резултати сега на сайта им:


Да не би да чакам още инфо да излезе? Flushed
Моето е ДНК изследване, тъй като в Щерев на БХС определят и риск от прееклампсия и моят излезе висок. Просто се изследват още 2 показателя мисля и в комбинация с резултатите от кръвоток и кръвно налягане при прегледа и мед. история се определя този риск.

# 59
  • Мнения: 1 806
Момичета, мина ми КБХС при д-р Богданова. Ултразвуковият преглед за мен си е чиста фетална морфология, много органи и параметри гледа. От феталната рискът ми е нисък, чакам да ми пратят окончателните резултати на имейл. Иначе при меренето на кръвното ми излезе 110 на 75 плюс минус, което за мен е ужасно високо, аз съм с 60/90, но акушерката ми каза: не се притеснявяй, тук на всички им излиза по-високо. И новината за мен от днес е, че ще си имам момиченце. Много съм щастлива, всички около мен също, само синовете ми мрънкат, щяла да им скъси живота...сигурна съм, че отношението им ще се промени обаче:)

Общи условия

Активация на акаунт