Парфюмни размисли и страсти - 239

  • 31 605
  • 746
  •   2
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 17 890
Базила, дай малко насоки, може да го измъдрим. Hug

# 706
  • Мнения: 838
Musky garden както съм казвала и друг път, не е моята Mancera. Но аз не обичам рози в парфюм, изявени плодове също, затова. Но въпреки това по някакъв начин съм си свикнала с нея и я нося понякога според настроението .
Аз лично ги искам всичките Мансери, които не са подчертано мъжки, или розови. Но няма да ме огрее. Сигурна съм, че ще се спогодим иначе. Откакто имам няколко на бранда, почти всичко друго, което пробвам ми е скучно, еднообразно и компотено, а в началото те ми бяха странни Simple Smile
Най-странен парфюм за мен е Narciso Rodriguez Rouge - ухае ми на сладко от рози от ранното ми детство.
И понеже заговорихте за Idylle, извадих мострата и днес съм с него. За мен е цветен парфюм с много ретро излъчване и нетраен.

# 707
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Кечър, ти беше писала за Hypnotic Poison Dior. Кой вариант ползваш – тоалетната вода от 1998 формулата или парфюмната вода, която е от 2014 издание? Сложила съм в кошницата и още се чудя, но мисля че клоня към EDT, чиято формула е по-богата и сякаш по ми приляга. Нека, ако някоя дама е ползвала или познава и двата варианта да даде мнение. И за Addict се точа EDP, но така и не разбрах в Нотино вариантът от коя година е.


Базила, ЕДТ има много формули и промени във флакона от 1998 година, с матово шише, с лъскаво, с матова капачка, с лъскава капачка, с пръстен, без пръстен, сегашната формула е лъскав флакон с лилава прозрачна капачка, да не се чудиш, какво си получила.
Скрит текст:
ЕДП също е в нова формула, нищо, че е от 2014. Във всяка формула има разлики в трайността и аромата, затова понякога мненията за тези парфюми са доста полярни и различни.

Аз имам първата формула на ЕДП и мисля втората, матов флакон, златен пръстен и лъскава капачка, която за мен е най-добрата на ЕДТ


Абсолютно различни парфюми са, аз лично много ги обичам и двата, като приликата е единствено в хубавата ванилия.

ЕДТ при мен е разкошна пудрена ванилия, примесена с креместа гардения, бадемов марципан, кокос и праскови, върху топла санталова база. Убийствено излъчващ, силно сексуален, едновременно нощен, и пудрен, и цветен, и ванилов. Основното в този парфюм е ванилията с гарденията, една от най-хубавите ванилии за мен. Почти не помня случай да съм била с този парфюм, и да не съм получила поне един комплимент за него, много ми го харесват! Мога да го нося целогодишно, но все пак трябва да се внимава с дозата през лятото, просто едно минаване през облак е напълно достатъчно.

ЕДП е съвсем различен. Той е хищната и нощна версия на ЕДТ. Хем знаеш, че са от едно семейство, хем виждаш тъмната му страна. Ако ЕДТ е недвусмислена покана за секс, то ЕДП е покана за разбиващ и мръсен секс без правила и задръжки. ЕДП е силно лакритцов, много опушен, като се усеща силно солената нота на лакритцата, и пудрата, с която са поръсени лакритцовите бонбони. Ванилията е усилена на макс, а ако на някой не му достига сладостта й, са добавили и бобова тонка на макс, така де, като ще е гарга, да е рошава Grinning  Бадемовият марципан дава едно вкусно, леко алкохолно и още по-сладко усещане и плътност. Дървесните ноти са топли, пламтящи, направо ще изгориш в този парфюм. Няма грам кокос, няма праскови. Лек щрих от бяло цвете просто завършва композицията. За мен тази версия е унисекс, може да се носи спокойно и от мъж, много тъмно и огнено излъчване има. Аз мога да го нося него единствено през зимата, в голям студ, в по-топло време направо ме изгаря. Знам, че харесваш МЧР на Герлен, така че напълно възможно е да се разбереш и с лакритцата в ЕДТ, сходни са. Но пък ЕДТ според мен е по-мек и по-лесен за ползване и се доближава повече стилово до любимият ти Ангел и Демон на Живанши.

# 708
  • Пловдив
  • Мнения: 1 744
Момичета,моля ви споделете вашето мнение за Идилията на Герлен.Вчера го поръчах на сляпо,но прочетох кофти коментари за него и започнах да се разколебава,а все още мога да откажа поръчката.

# 709
  • Мнения: 31 366
Не исках да пиша, за да не развалям настроението на поръчалите насляпо, но аз не харесвам Idylle. Душлив, леко ретро и за мен. Има обаче верни почитатели. Изцяло цветен парфюм, без интрига, изненади. Средно излъчване и средна трайност при мен.

# 710
  • Мнения: 7 190
Днес съм с моят нов Златен Инсенс, не е мръднал като излъчване и интензитет откакто съм го пръснала в 9 часа.   Много ми харесва как се развива.Видях, че в Елинор е зареден отново и най-любимият ми от марката Precios Oud. Карън, ти си, ако ти се рискува. Да кажа отново обаче, че си има мъжки нотки, да не ти дойде не достатъчно женствен.
Денси, а кой предпочиташ от двата - Инсенс или Прешъс? Прешъс толкова ли е траен? Обожавам унисекс парфюми с мъжки нотки. Не съм особено очарована от Mancera Aoud Blue Notes, но ще му дам шанс, много е свеж в началото, но после някак се губи. А утре чакам Jardin Exclusif.

# 711
  • Мнения: X
Не исках да пиша, за да не развалям настроението на поръчалите насляпо, но аз не харесвам Idylle. Душлив, леко ретро и за мен. Има обаче верни почитатели. Изцяло цветен парфюм, без интрига, изненади. Средно излъчване и средна трайност при мен.
Подкрепям! Сериозна трайност при мен, но не мога да го нося, души ме.

# 712
  • Пловдив
  • Мнения: 1 744
Благодаря за мненията,отказах поръчката.

# 713
  • Мнения: 20 169
kovatcheva, искрени благодарности, че отдели време да ми опишеш така хубаво и с детайли впечатленията си! Heart

Брайтче, благодаря ти много за помощта! С теб имаме за доста парфюми идентични усещания и ти се доверявам за EDT. Flowers Hibiscus

Кечър, спомням си, че имаше повече кремавост и плътност, предимно в базата, което ме спечели, но кой е...
...
Мушмул съм голям, реших, че ще почака до големите намаления наесен/зима и засега ще се въздържа. Сложих му хикса.
Но пък Адикт-а остана в кошницата и е на 1 емоция клик.

Чакам 3 проби на Мансер-и от Нотино другата седмица. Сега като погледах, всичките имат Aoud в името. Надявам се да не се гътна от тежестта им.

# 714
  • София
  • Мнения: 1 983
Чакам 3 проби на Мансер-и от Нотино другата седмица. Сега като погледах, всичките имат Aoud в името. Надявам се да не се гътна от тежестта им.
Базила, кои са пробите помниш ли?

# 715
  • Мнения: 20 169
Базила, кои са пробите помниш ли?
Е, да. Simple Smile
Aoud Black Candy
Aoud Violet
Wild Rose Aoud

# 716
  • Deutschland
  • Мнения: 319
cielo, не се отказвай така бързо от FM.
Препоръчвам ти за тест En Passant и Lys Mediterranee. Парфюм за деня- En Passant, свеж окъпан от сутрешна роса люляк.

О, няма, не се давам лесно, експериментирам задълбочено и продължително- вълнуващо е и винаги има какво да ме изненада. En Passant е в списъка ми, но наистина ме дразнят тези флакони.
Набелязала съм още: Carnal Flower, Iris Poudre и евентуално Lipstick Rose.
Имах вече Portrait of a Lady и  Une Rose -  първият беше отразен така от ММ: "миришеш ми на мускалче розово масло, не е лошо, но малко необичайно" ☺ Вторият ми киселее - роза и червено вино...върху мен не се развива красиво. Да подчертая отново, че не съм розо фен. И едни рози от мен:

# 717
  • София
  • Мнения: 1 983
Базила, кои са пробите помниш ли?
Е, да. Simple Smile
Aoud Black Candy
Aoud Violet
Wild Rose Aoud
Ммм, браво! Чудесен избор! Средния не го познавам, но за другите са два -  много интересни и любими за мен - надявам се, да не се гътнеш Smile Ще се радвам да споделиш, каквито и да било впечатления.

densi - много се радвам, че си доволна от Mancera Gold Incense Hands Clap
Аз съм в очакване на Mancera Precious Oud Animal Heart Eyes Cat Много ти благодаря за споделното за него Flowers Tulip

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 2 249
Базила, ще чакам с нетърпение отзив за първите 2 проби. Hug

Ина-Мина, взех го днес, да, имам и Шагаф Уд. Simple Smile)
Аз преди бях писала, че имат допирни точки, но не са клонинги. Поне на моята кожа са така.
Шагаф Уд при мен обаче е по-обран, по-мек, по-леко опушен, с ненатрапчива сладост, а Уд Букета ми седи по-тежко, мръснишко, опушено и локумено.
Денси много точно го беше описала. Simple Smile)

Хора, тея сайтове милост нямат, един лев не мож’ спести. Grinning

Шоко Вайълет го сканирах в Парфюми-шоп и веднага го поръчах, отдавна го бленувам, дано не ме разочарова!😄


SOTD - Francesca dell Oro - OneMore.

# 719
  • Мнения: 31 366
densi - много се радвам, че си доволна от Mancera Gold Incense Hands Clap
Аз съм в очакване на Mancera Precious Oud Animal Heart Eyes Cat Много ти благодаря за споделното за него Flowers Tulip

Оооо много се радвам. Този парфюм на теб ще ти легне като ръкавица. Браво, честит!

Аз определено предпочитам Precious Oud пред Инсенса, защото е тежкарски. Инсенс е чисто дамски цветен аромат с ванилия, сладък портокал в началото, докосване от кафе, бензоин и много жасмин. Той е дневен, не толкова претенциозен, всесезонен и става за носене на работа, на разходка и навсякъде. Силно излъчва и много трае, но не и колкото Precious Oud. Той е истински звяр.
Следващият, който ще купя ще е твоят нов Лилав. Флаконът и цветът на сока са невероятни.

Общи условия

Активация на акаунт