в коя седмица започва да рита бебето

  • 76 043
  • 89
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 592
Движения имах в кая на 18 или 19 седмица. Сега в 22 седмиzа го усе6там много 4есто като плувана, бълбукане и подитване. В4ера го гледа доктора на видеоzон, мом4е 6те бъде май. От сега нататък каzа докторът бебето расте на седмица по 100 грама.

Един въпрос : на вас бременните лекарите иzписват ли ви естествено пожелание витамини и минерални веЩества, както и рибнамаzнина ( EPA, DHA) от 20 седмица на бременността? За доброто раzвитие на бебето , zа неговия моzък и zрение?????

# 76
  • Мнения: 1 101
При мен в края на 4-тия месец.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 199
Да niko_leta на мене ми изписаха да пия витамини и фолиева киселина. До колкото знам най-важни са първите 3 месеца за развитието на бебето, когато се изграждат повечето основни органи. Все пак недей да пиеш нищо безразборно и на своя глава. Лекарят ти най-добре ще прецени от какво имаш нужда и какво да ти изпише. Моят съвет е - наблягай повече на плодове и зеленчуци и хапвай предимно здравословни храни. От там ще си набавиш всичко от което имаш нужда. Пожелавам ти леко и красиво бременеене и после да ни се похвалиш с едно хубаво и здраво бебче!   Hug

# 78
Аз започнах да усещам движенията на бебчето в края на 17-та та седмица. Чувства се като движение на червата, но е малко по-специфично, не прилича на другите усещания досега. Обаче не се притеснявай, тъй като аз го усещам когато съм спокойна, като ходя напред-назад през деня и съм напрегната, не го усещам  Simple Smile

# 79
Po prinzip lekarite i knigite kazvat 19-21 sedmiza za purvo dete,no az go usetih po rano kum 17-ta, a 6te mi e 1 .nikoi ne mi vqrva6e osven mujat mi i svekurva mi,koqto e mn supri4astna s moqta bremennos.ako izka6 proveri si v kalkulatora v saita.sega sum v 32 sedmiza i to podska4a postoqnno.

# 80
  • Мнения: 942
Аз почуствах бебка да проритва в 20г.с., ама според ментова с ритането е много индивидуално за различните бебоци.

# 81
  • Мнения: 1 243
За пръв път усетих бебето да рита преди 2 седмици в 24г.с а сега съм в 26г.с от 2 дена се е кротнала много спинка и е мързелива не рита по много поне за сега за по нататък незнам Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 243
Yvonne съгласна съм с теб,чувала съм че има и бебета който много малко мърдат или почват да мърдат чак в 9-тия месец при всеки е различно,примерно моита бебка е мързелива и не и се рита много тя си е определила часове кога да ме рита примерно вечер към 18 4аса в 21,30 към 12 или 1:00 4аса през ноща и то почти всеки ден освен когат не я мързи  Grinning

# 83
  • Пловдив
  • Мнения: 454
newsm44 newsm44 newsm44 и ние вече ритаме.Усетих я за пръв път към края на четвъртия месец и сега редовно ритаме.Особено вечер.А от няколко дни имам и коластра,та се налага да си слагам подложки в сутиена.Момичета,някоя имала ли е коластра толкова рано.Аз току що влезнах в 5-тия месец

# 84
  • Мнения: 4 621
Аз го усетих около 20 седмица Laughing

# 85
  • Мнения: 11 818
Също около 20-та г.с. Успех!

# 86
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В края на 4 месец

# 87
  • Мнения: 106
Аз знам че е рано...още съм в 13г.с.Обаче ми се стори вчера,че усетих нещо по-особено в корема. Точно между пулс,гъдел,потреперване...Сигурно от мерак взех да откачам и да си внушавам Embarassed

# 88
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
20 г.с. Невероятно чувство...

# 89
  • Мнения: 39
Аз карам 21 седмица и наистина го усещам от миналата!!
Много е приятно!!!Като побутване -странна работа!!! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт