Обрив при бременост

  • 955
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 47
Здравейте, искам да попитам дали някоя от вас е имала обрив причинен от хормоналните промени по време на бремеността по ръцете и краката. На мен ми се появи ужасно много  сърби и имам малки пъпки. Докторката ми изписа Фусикорт крем и въпроса ми е ако някоя го е използвала след колко време е облекчил неразположението.

# 1
  • София
  • Мнения: 7 992
Толкова тежък ли е обривът, та веднага се е хвърлила на кортикостероид? Не бих го мазала, особено на големи участъци кожа. Консултирай се първо с дерматолог, за да се установи причината.
По време на бременността имах обрив, но на корема. Оказа се, че е от някакво мазило, но вече не помня какво. Спрях да го ползвам и сърбежът отмина.

# 2
  • Мнения: 47
Толкова тежък ли е обривът, та веднага се е хвърлила на кортикостероид? Не бих го мазала, особено на големи участъци кожа. Консултирай се първо с дерматолог, за да се установи причината.
По време на бременността имах обрив, но на корема. Оказа се, че е от някакво мазило, но вече не помня какво. Спрях да го ползвам и сърбежът отмина.
Дерматолог ми го изписа. Притеснява ме факта, че няма никакво облекчение на сърбежа вече 4ден откакто се мажа..

# 3
  • София
  • Мнения: 7 992
Да не е на алергична основа? Ако е така, докато не се махне алергена, няма да се оправи с мазане само.

# 4
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 263
Не бих се мазала с този крем бременна. За колко време ти го изписа? Повече от 5-6 дни не е добре да го ползваш.
Иначе и на мен ми звучи като алергия.

# 5
  • Мнения: 47
Не бих се мазала с този крем бременна. За колко време ти го изписа? Повече от 5-6 дни не е добре да го ползваш.
Иначе и на мен ми звучи като алергия.
7дни по 2пъти на ден и три дни по един път на ден.

Последна редакция: вт, 14 апр 2020, 19:56 от AnMary

# 6
  • София
  • Мнения: 7 992
Не съм специалист, но на мен на алергия от храна ми прилича.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 865
Не мисля, че е свързано с бременността. И аз имах дърбеж, но по-скоро беше от качването на килограми и разтягането на кожата. Явно някаква храна или козметика не ти влияе добре.

# 8
  • Мнения: 15
Здравейте!
Бременна съм и от известно време имам обрив по тялото, предимно горната част, който доста сърби. Дерматолог ми предписа Protopic, каза че е безопасен, но на опаковката пише, че не се прилага при бременност. Имате ли наблюдения за този мехлем?

# 9
  • Мнения: 1
Аз имах същия проблем и понеже бременността е специално състояние, се въздържах от каквито и да е лекарства, и наблягах на природните продукти за облекчаване на симптомите, в случая - спрей от натурално алое вера. Не знам дали ще помогне и на Вас, но със сигурност няма да навреди. Моето мнение е, че безопасно лекарство няма. Между другото, спреят ще Ви е  от полза и след това - при изгаряне, атопична кожа, за предпазване на косата при третиране, за облекчаване на всякакви симптоми, свързани с кожно раздразнение, гърлобол и възпаления в устната кухина. За мен лично е незаменим продукт, ползваме го всички вкъщи и за всякакви проблеми. Надявам се да съм помогнала Simple Smile

# 10
  • Мнения: 15
Здравейте, благодаря много за отговора! Ще разгледам за въпросния спрей. Попринцип и аз се стремя да не ползвам никакви лекарства/химикали по време на бременността. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт