Кога започвате да миете зъбките на детето си?

  • 1 169
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 143
На моя син започнах да му мия зьбите още с избиването на пьрвото зьбче и си беше голяма веселба сега вече сам се мие а аз само помагам накрая Peace
Колкото по рано се почне толкова по лесно се свиква,успех на тези които сега почват и леко вадене на зьбите че,като си спомня този период как мина при нас ooooh!

# 16
  • Мнения: 1 101
Мием зъбките още от първите 2 зъба. Вече са 8 и ги мием през вечер с бебешка четка и съвсем малко паста за зъби. Той вече е свикнал и отваря устичка - забавлява се много Laughing

# 17
  • Мнения: 816
Смятам да започвам с първите две зъбчета вече:)

# 18
  • Мнения: 1 464
С четка и паста ги мием от 1г,преди това само с водичка

# 19
  • Мнения: 2 550
Като се появи второто зъбче почнах да му ги мия  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 4 399
Здравеите, мами! Интересува ме от каква възраст започвате да миете зъбките на детето си? От една страна е добре децата да се свикват от малки, от друга..  newsm78
Бях миналата седмица на гости при една приятелка, която преди да сложи детето да си легне му изми 2-та зъба  Grinning (бебе на възраст година и 2 месеца)... Струва ми се рано?!  newsm78

И защо ти се струва рано? Според зъболекарите зъбите трябва да започната да се мият веднага след като първото зъбче поникне. До 2 години се мият без паста за зъби. Има специални четки за малките бебета.

# 21
  • Мнения: 559
Аз започнах от преди месец, имаме 6 зъба. Ползвам силиконов напръстник, който е като четка за зъби и паста към него. На Дентинокс. Мисля, че не е рано, щом има зъби значи трябва да се грижим за тях. Simple Smile

# 22
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
когато беше на 8 месеца с появата на 1-то зъбче. Лекарката каза задължително по  2 на ден -сутрин и ве4ер да се мият.Така и правим Wink
Мисля, че никак не ви е рано, ако имате зъбки почвайте:)

# 23
  • Мнения: 8 505
Мия зъбите на дъщеря си още от появата им.

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Започнах да уча хлапетата и по-точно започнах аз да им ги мия след като бяха станали на година и половина. Някой ще кажи, че е късно тогава. Не знам, но тогава вече имат повечко зъби в устата и... Аз тогава почнах. Не смятам, че е късно. За мен по-важно е, че и двамата вече имат навика да се мият сами и го правят вече съвсем съзнателно - сутрин като станат и вечер преди да си легнат, като кажа, че трябва да си лягат тръгват да се мият. Така, че дали ще е на 8 месеца или на година и 8 месеца - важното е навика да се придобие и да остане.

Общи условия

Активация на акаунт