На каква възраст забременяхте?

  • 5 003
  • 103
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 4 362
Аз на забременях на 20,родих на 21 ,той стана баща на 32  Grinning

# 91
  • Мнения: 2 000
Първият път забременях на 26 г., а втория - на 28 г.

# 92
  • Мнения: 9 990
на 25 и на 30

# 93
# 94
  • София
  • Мнения: 2 381
Аз съм на 22, той на 26.Колкото пъти съм опитвала да говоря с него на тази тема, не съм успявала.Не му се слушали глупости Shocked.Иска да се върнем в БГ, което ще стане евентуално след 1-2 год.След това иска да завърша образованието си (бях студентка, задочно) което е още 4 год. отгоре, защото завърших само първи семестър, после да съм си намерила работа...Не му виждам края, а бебе кога?Само се оплаквам, ама просто исках да знам вие на каква възраст се решихте .

Аз не съм забременявала досега, та не знам доколко на място се включвам тук. На 26 г. съм и допреди няколко месеца мислех да отложа бебеправенето за след година - две, но заради гинекологични проблеми, явно ще ми се наложи да побързам.
Ако четях това, което си написала през април например, щях да кажа, че приятелят ти е 100% прав, че трябва да завършиш образованието си, да си намериш работа и т.н. Не бих била съгласна, обаче, че желанието ти да имаш дете е глупост.
Допреди няколко месеца мислех, че работата ми е най-важното нещо в живота, независимо че имам дългогодишна сериозна връзка, че заплатата ми трябва да стане по-голяма, че трябва да си купим собствено жилище и какво ли още не.
През май разбрах, че на единия яйчник имам киста, която трябва да се оперира. По стечение на обстоятелствата и други здравословни проблеми, до операция още не съм стигнала. Разбрах обаче нещо друго, че докато се опитваме да си наредим живота и да се почувстваме по-сигурни, се появяват някакви здравословни проблеми, които не зависят от нас. Сега съм решила, ако всичко е ок, след операцията, да работим с приятеля ми сериозно по въпроса с бебепарвенето. Не че заплатата ми е станала по-голяма, а собственият дом все още е само мечта. Заради гинекологичните си проблеми, обаче тотално си промених мисленето. Това е моята история накратко.
Единственият съвет, който бих ти дала е, да не даваш толкова зор на приятеля си. Той е на 26 г. и може би все още му се ЖИВЕЕ, както се казва. А е по-добре човекът до теб да е узрял психически за дете и двамата да го искате. Поне това е моето мнение.

# 95
  • ВАРНА , Владисливово
  • Мнения: 103
Подкрепям Kia . PeaceЧовек наистина трябва да е узрял за такава стъпка. Аз самата се омъжих на 30г. На 31 забременях , а на 32 родих.

# 96
  • Мнения: 5 370
Ами аз ще се присъединя към маманчетата, дето са забременели около 32-33-34.
На 33 отволе си направихме дребо.....и ми се иска още едно.
Но и аз съм на кръстопът....и се чудя, и може и само с него да си останем. Confused
А така ми се иска още една бременност да изживея......

# 97
  • Мнения: 248
На 21 и на 34.

# 98
# 99
  • Мнения: 2 149
26 Simple Smile
На 22  не е рано за бебе, но ако имате други планове може да се отложи с 2 години според мен. Имай предвид, че бебе както става от първия път, така и от 100-ния! Т.е. да се отлага нещо не е толкова добре, ами ако на 26 започнеш да правиш бебе и удариш на камък? newsm78
Кофти е така да се говори, но ако на двама души плановете са различни, то не знам къде му излиза края...
За един мъж не е проблем чак толкова възрастта, но женската продуктивност е най-добра до 26-27 години, май така четох някъде. Thinking

# 100
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Цитат
Публикувана от: чаено момиче
За един мъж не е проблем чак толкова възрастта, но женската продуктивност е най-добра до 26-27 години, май така четох някъде.
Това нещо и аз го бях чела.Но аз все се притеснявам, защото имам цикъл, който не е много редовен (според гинеколкога ми било ген, пък и съм била много слаба newsm78), имах нещо от сорта на леко кистозни яйчници( Thinking което ми го каза една гинеколожка, а друг ми каза, че са глупости, та на кой да вярвам...) и все разни такива неща, които незнам дали няма да бъдат проблем.Мисля си, че ако се решим да имаме дете когато съм на 28-30 год. и тогава изникне някакъв проблем или нещо... (пази Боже).Тогава?
Реших, че когато си дойдем в БГ догодина, ще ходя на гинеколог и ще видя дали всичко ми е наред.Надявам се да нямам проблеми Praynig.
Благодаря на всички, които се включиха в темата  bouquet  bouquet  bouquet.Не очаквах, че толкова хора ще пишат в нея.Благодаря!

# 101
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Забременях на 34 и нещо. Родих един месец преди да навърша 35. Проблемно забременяване, безпроблемна бременност.
Имате достатъчно време той да узрее, без да го притискаш Peace

# 102
  • Мнения: 419
На 23г.-беше планирано, с таткото после се оженихме когато бях в шестия месец.

# 103
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Първия път малко преди да навърша 30 г.
Сега забременях малко след като станах на  32 г.

Общи условия

Активация на акаунт