Език

  • 23 159
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 867
Ами аз тъкмо днес гледах рецепта в бон апетито...изглежда апетитно, но понеже е предстояща има само списъка с продуктите, но не и приготвянето Tired...
  Simple Smile labrex  тъкмо за нея споменавах онзи ден, сега и аз ще си я копна, само съжалявам,че не гледах изпълнението, че в Сф имат профилактика днес БТВто Tired

Сигурно ще стане вкусно, ама без тоя натриев глутамат дали няма да мине. Не съм го използвала до сега. Дали ще се промени вкуса на манджата без него newsm78?

# 16
  • Мнения: 431
Език с винегрет от кисели краставички

Езика / тел. / сварен и обелен още докато е топъл се реже на филийки и се реди в дълбок съд.
Кис. краставички, лук, нарязани на ситно, 3с.л. винен оцет, олио или зехтин 3л. , сол , чесън, 1с.л. горчица, 2 настъртани сварени яйца, черен пипер , магданоз и 50-100 мл. бульон в който е врял езика. С този винегрет се залива езика и така престоява няколко часа. След това се сервира езика и отгоре се слага от винегрета.   chef

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 21 640
labrex , виж тук ...спокойно може да се пропусне Grinning

# 18
  • София
  • Мнения: 35 957
И на мен тези свински езичета със соев сос и ориз много ми харесаха.
Ще си ги направя...
Благодаря за рецептата   labrex     bouquet

# 19
  • Мнения: 7 106
labrex , виж тук ...спокойно може да се пропусне Grinning

А ако пък прочете и тази тема , хич и няма да се замисля вече по въпроса  Laughing Grinning.

# 20
  • Мнения: 22 867
labrex , виж тук ...спокойно може да се пропусне Grinning

А ако пък прочете и тази тема , хич и няма да се замисля вече по въпроса  Laughing Grinning.

Хич няма и да се замислям, ще си ядем свинските езичета и без него! Grinning 10х за инфото!

# 21
  • София
  • Мнения: 3 787
Наскоро намерих тази рецепта и още не съм я правила.На мен ми изглежда доста вкусна и в най-скоро време ще я пробвам Laughing:
Желиран телешки език

2 кг.език
70 гр.желатин
½ буркан кисели краставички
100 гр. гъби
2-3 сварени моркова
сол

Езикът се сварява в подсолена вода и се обелва.След като изстине се нарязва на тънки фиийки.Водата,в която се е варил се прецежда.Желатинът се разтваря в студена вода и се оставя да набъбне.По ръба на форма за кекс се нареждат киселите краставички,като се редуват с парченца морков.На дъното се нареждат гъбите.Върху тях се нарежда ред нарязан език.Отгове се слагат кисели краставички,моркови.Пак език.Така се реди,докато свършат продуктите.Всичко се залива с изстиналият бульон/около 1 л./,който предварително е смесен с рзатвореният желатин.Формата за кекс се оставя за 10-12 часа в хладилник.След това се изважда,намокря се отвън с топла вода и се обръща в поднос или голяма чиния.Преди да се сервира се нарязва на парчета.

# 22
  • Мнения: 504
Много благодаря! Страшно сте идейни.
Отивам да купя и да го направя задушен с доматен сос, а ако се получи следващия път ще го желирам.

# 23
  • Мнения: 244
Много благодаря! Страшно сте идейни.
Отивам да купя и да го направя задушен с доматен сос, а ако се получи следващия път ще го желирам.


Само едно забравих да предупредя. Rolling Eyes
Ако заваряваш езика в бързоварка, на всяка цена го надупчи на няколко места с вилица предварително. Често гърми и става страшно. #2gunfire Това от надуването му по време на варенето.
Успех !

Общи условия

Активация на акаунт