За правото ни на избор относно ваксините.

  • 7 194
  • 125
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 323
Съгласна съм, че нападките и обидите тук, в тази тема, са безсмислени. Тук, вече беше казано, обсъждаме правото на избор. А колко е необходимо да се дъвче тази тема- имам много личен опит в това отношение. Аз съм от онези, противниците на ваксините и съм такъв, откакто малката ми дъщеря несе разболя от какво ли не, само защото я ваксинираха и то, при положение че има доказана лекарствена алергия. Не е необходимо да разказвам дълги истории, достатъчно е да кажа, че бях против да я ваксинират от самото начало на живота и, но нямах силата, смелостта, куража да кажа не. Намирах си основания да отлагам ваксините колкото се може повече, но в крайна сметка и ги слагах и винаги имаше последствия. Честко тежки. Често продължаващи година и повече. До миналата година, когато и направиха БЦЖ, след две отрицателни проби Манту. Нямаше и два дни след ваксината, и тя почна да кашля. Не можеше да спи, повръщаше. Заформи и се една пъпка на рамото, която по скоро бих определила като цирей, пълен с нещо жълтеникаво -кафеникаво и много я болеше. Всъщност я болеше цялото рамо. И това си остана така повече от половин година. Джипито каза, че било нормално ,всъщност го измрънка под носа си, а частната ни лекарка, на която се обаждам, като закъсаме по-сериозно, изрази становище, че имаме проблем- 4 месеца след ваксината, само не уточни какъв. Е, сега, година след това, пъпката-цирей продължава да е там, малко се е видоизменила, но при натиск още има лека болка. Имаме да правим още три ваксини -ДТ, полио и още нещо, но този път аз няма да разреша, и без това закъсняхме с тях повече от година. Детето ще е втори клас. Ще и искат здравен картон, естествено с ваксините. Ще им го представя, но без тях. Ще осведомя джипито за отказа от тях. И ще ви пиша в тази или друга тема, какви са били последствията.

# 106
  • Мнения: 14 654
Maatete и Сияна, направих си труда да прочета голяма част от написаното от Christian.

аз пък прочетох и някои от линковете, които е пуснал и в другите теми,  раздвам се на информацията, която ни предоставя, понеже от другаде трудно ще намериш статии от такова естество и нищо чудно, че е така  Wink
това, че педиатрите не ни информират какви последствия имат ваксините и какво е съдържанието им (аз не съм видяла досега опаковка от ваксина, на която да прочета какво съдържа и какви странични реакции да се очакват) , това че ваксинират бебетата още в първите 24 часа от раждането им е престъпно.
редно е да имаме право на избор.

# 107
  • София
  • Мнения: 410
Тонита, т. к. нямам време, а и желание да пиша отново и отново моето мнение за ваксините и "сектантите", то ще копирам един постинг на мъжа ми, който напълно отразява моето отношение по въпроса:

Снощи много късно написах един дълъг пост, в който призовавах хората да надмогнат дребнавостта в душиците си и да се придържат към темата...
Преди да го публикувам обаче затворих страницата по погрешка и всичко изчезна в небитието   Cry Ще се опитам да го въпроизведа отново.

Толерантността е хубава дума и още по-хубаво е, когато я има наяве. Старая се да бъда толерантен, макар и често да се изкушавам да отвърна на нападките - какво да се прави, младостта все още тече в жилите ми и кара нравът ми да бъде буен понякога  Laughing

Най-хубавото в цялата тази тема и в дискусиите тука, е че карат много хора поне да се замислят. А на мен това ми е целта! Свидетелство са съобщенията на лична поща, новите хора, които се "осмеляват" да пишат в тази тема, нарастващият брой на родители, нежелаещи да ваксинират децата си повече.
Отчайващата черта на много хора да се вкопчат в досегашните си възгледи за света винаги ме е натъжавала и изпитвам чиста радост, когато видя, че това подлежи на промяна.
Вече съм го казвал - повечето хора (и аз включително) се ръководим от стадни принципи.
Ако всички вървят на изток, а един каже, че пътят е на юг, стадото няма да го последва. Но ще го последват поне двама.
Ако всички вървят на изток, а трима кажат, че пътят е на юг, стадото отново няма да ги последва. Но към тях ще дойдат още 10.
След време мнозина ще вървят на изток, мнозина - на юг, а помежду им ще остане само съмнението. То ще роди онзи, който ще каже, че пътят е на север.
След време ще има тръгнали в много посоки, всеки направил своя избор - чрез главата и сърцето си.


Говорейки за толерантност, СЕКТАНТ е често използвана обида в този форум, с нея се заклеймяват инакомислещите. Предполагам, че в близките дни отново ще бъде често срещан "термин" тука.
Не мога да виня хората във форума за това, че са такива, каквито са, но много ми се ще да могат поне за малко да се отърсят от клишетата, в които живеят и да се огледат по какъв път са тръгнали. Дали вървят по него, защото им е заставено да вярват, че това е пътят или вървят по него, защото това е пътят, който те са избрали.

Моето мнение (отразяващо пътя, по който съм поел със семейството си) е, че:

    * Ваксините понякога дават някакъв имунитет.
    * Ваксините внасят опасни вещества в организма, чиито странични ефекти се проявяват често, а в редки случаи завършват фатално.
    * Ваксините "предпазват" от болести, които в повечето случаи са или редки, или се прекарват/лекуват лесно, или вероятността да се заразиш е по-ниска, октолкото да те удари гръм насред полето.
    * Дългосрочните последици от ваксините са обект на множество съмнения и спекулации, като моето убеждение е, че ползотворният им е ефект (когато го има) намалява драстично, а "помощните" вещества увреждат непоправимо организма.
    * Ваксините са сериозен бизнес, в който са замесени много пари, много интереси, а търсеният ефект е с преобладаващо финансов характер.
    * Информация относно вредата от ваксините умишлено се крие от широката публика, за да се защитят интересите от горната точка.
    * Движенията против ваксините в Западна Европа, Северна Америка и Япония са много сериозни и започват постепенно да печелят медийни позиции. (В България това скоро няма да стане - затова отделям време да пиша в тази тема - за да спомогна за преодоляването на енергeтичния бариер [колегите химици ще ме разберат])
    * Правителствата на страни от третия свят започват да отказват хуманитарни помощи с медикаменти, както и да участват в доброволни програми при разработката на ваксини и лекарства.

И поради всички тези неща, които съм изброил по-горе, смятам, че ваксинациите в никакъв случай не трябва да бъдат задължителни. И смятам също така, че на мощната про-ваксин-пропаганда трябва да се отвръща с анти-ваксин-пропаганда. Тогава и само тогава, хората ще имат истински избор. Избор - не само в юридическия смисъл на думата.
Също така мисля, че използването на думата СЕКТАНТ е много изтъркан начин да обидиш някого. Не е възпитано да наричаш някого така, след като дори не познаваш човека лично, неговия мироглед, начин на живот и т.н.
Кристиян, кога ще раздаваш заплатите.... Mr. Green

Последна редакция: вт, 22 авг 2006, 14:26 от dutci

# 108
  • Мнения: 4 150
Ето,раzдавам zаплатите... Grinning
http://www.lewrockwell.com/miller/miller15.html

# 109
  • Мнения: 4 150
Амарена,
Ще имаШ ли време да преведеШ поне част от тоzи линк?
Благодарности...хиляди....  bouquet
http://www.laleva.org/de/2006/03/lanka_wo_ist_der_nachweis_krank … hender_viren.html

# 110
  • Мнения: 4 392
Christian ,запиши ме и мен в сектата! Grinning
В момента съм затрупана с доста обемни текстове на друга тематика.Влизам в нета за по 10-15 минути , само да видя какво сте изписали по темата и пак излизам.Но при първа възможност ще продължа делото,не се отказвам тъй лесно! PeaceПросто съм в надпревара с времето. Embarassed
Дано ,дано се включат и други с превеждането,иначе няма смогване. Sad

# 111
  • Мнения: 1 858
Май обсъждането по темата ще продължи сега, когато и филма е готов?!

# 112
  • Мнения: 3 161
Чудесно решение за темата с ваксините. Наистина, няма смисъл вече от спора за и против. Аз също съм за правото на родителя на информиран избор и ще следя с интерес.

# 113
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
И аз съм "за " свободния избор......не дочетох темата, но ще го направя по- късно........

# 114
  • Мнения: 1 858
В другата тема е публикуван линк към арена с филм относно ваксините. Току що го изгледах...
Горещо го препоръчвам на всички (да го гледат) най-вече на защитниците на ваксините... много е възможно след това да се разубедят.

# 115
  • Мнения: 1 080
най - ме ужаси култивирането на вируса в животински тъкани , тримесечно бебе получава материал съдържащ някакви части от маймунски бъбрек или пък заешки мозък . noИ друго се чудих нали вкаравт полумъртъв вирус а когато се зарази с  жив вирус няма ли имунната система да реагира полвинчато ??

Последна редакция: ср, 04 окт 2006, 21:14 от catch

# 116
  • Мнения: 49
АБСОЛЮТНО ПРОТИВ ВАКСИНИТЕ! Ако някой може да ни помогне с идея за това как могат да бъдат избегнати в БГ, моля да ми пише на лични.  Hug Благодаря предварително!   bouquet

# 117
  • Мнения: 3 161
Що на лични бе, човек? Много от нас искат да ги избегнат или отложат максимално - нека си помогнем заедно. Днес приемрно чух, че след като влезем в ЕС, вече няма да има задължителни, а само препоръчителни ваксинации. Ако отложим нещата с два месеца само... Все пак хубаво е, че повдгаш темата, че нещо се беше загубила.

# 118
  • Мнения: 49
хехе  Hug
темата е доста деликатна, а аз съм ЗА правото на избор. та рекох хем да не дразним останалите, които не са на нашето мнение, хем да потърся помощ  Wink
пък дай Боже да ти е достоверна инфото и тази дискусия да стане безмислена, ама дотогава..
 newsm78

# 119
  • Мнения: 46 539
Никол,мога да ти пратя една ваксина zа варицела.Искам zа нея 500 лева.Предполагам не е много Щом е zа zдравето на детето ти.... Peace ...

 doh Не знам как, но това го виждам чак сега  Laughing

Проблемът не е нито в това някой да ми я прати, нито в парите, просто не мога да намеря кой да я сложи, проверих на няколко места, но ми отказват, аз самата не съм медицинско лице и не мога да я сложа сама.

Общи условия

Активация на акаунт