Предстои ми замразен трансфер, да поговорим - Тема 8

  • 33 902
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 5 900
Yve_Yve, по принцип само на теб трябва да се пуснат изследвания. Но все пак си зависи от клиниката.
Няма логика на ТМ да пускат като не участва изобщо в процеса и дето се вика изобщо няма логика и да го пускат в клиниката. Имате готови ембриони все пак.

# 691
  • Мнения: 53
Не за ЗЕТ за мъжете нищо не се пуска 😊

# 692
  • Мнения: 522
Благодаря ви! Hug

# 693
  • Мнения: 68
Момичета, имам 1 ембрионче на 3ти ден. Останалите ги изчаках до 5ти, но не се развиха. С мъжки фактор сме. Моля ви, да споделите, ако някой е успял по този начин. Другия месец ще бъде трансфера има ли шанс според вас?

# 694
  • Мнения: 7 898
Естествено че има успели. Шанса както за всичко друго е 50/50.

# 695
  • Мнения: 66
Момичета, записвам се в темата. Предстои ми ЗЕТ в петък на два 5-дневни борци. Колко време продължава процедурата? Аз съм в "Надежда".
Също някоя от вас ходила ли е на акупунктура преди това? Първи ЗЕТ ми е и съм решила да опитам всичко, което би помогнало. Ден преди трансфера ще направя и вливки с интралипид, предписани са от Русев. Какво друго можете да ми препоръчате?
Успех на всички 🍀стискайте ми палци! 🌞

# 696
  • София
  • Мнения: 1 156
Момичета, записвам се в темата. Предстои ми ЗЕТ в петък на два 5-дневни борци. Колко време продължава процедурата? Аз съм в "Надежда".
Около 1 минута е самият трансфер, но преди него (поне в Щерев, не знам как е в Надежда, но предполагам, че е подобно) правят ехографски преглед, бият ти една мускулна инжекция, слагаш си свещичка, съответно за тази цел трябва да си в болницата известно време преди трансфера (в Щерев е около 45 мин. по-рано). След трнсфера лежиш някакво време (около час e в Щерев) и те пускат да си ходиш.

# 697
  • Sofia
  • Мнения: 417
Момичета, записвам се в темата. Предстои ми ЗЕТ в петък на два 5-дневни борци. Колко време продължава процедурата? Аз съм в "Надежда".
Също някоя от вас ходила ли е на акупунктура преди това? Първи ЗЕТ ми е и съм решила да опитам всичко, което би помогнало. Ден преди трансфера ще направя и вливки с интралипид, предписани са от Русев. Какво друго можете да ми препоръчате?
Успех на всички 🍀стискайте ми палци! 🌞
Аз на акупунктура не съм ходила. Качват ви горе, бият ви но-шпа мускулно, след това извикват и се настанявате в една от залите, от пункцията. Преместват ембрионите, дават рецепта, снимки на "човеците" и оставят да полежите 20мин Simple Smile

# 698
  • Мнения: 66
Супер, че ще си имам и снимка Simple Smile Пропуснах да си поискам такава навреме преди замразяването.
Тези от вас с предразположеност към тромбофилия, как подхождате с аспирин протект и фраксипарин: има ли значение кое кога се взима/слага? Чета, че някои бият фракси сутрин, а АП вечер?

# 699
  • София
  • Мнения: 1 156
Аз да ви питам дали ли са ви инструкции относно алкохола и секса преди ЗЕТ - предвид че не правим стимулация и пункция, а лекарите обичайно подтискат овулацията с естрофем, съответно не ни трябват качествени яйцеклетки в конкретния месец, алкохолът преди трансфер не би трябвало сякаш да е проблем. Обаче не съм питала изрично, може и да греша в разсъжденията си.
За секса също се чудя - проблем ли е в периода преди замразен трансфер?
Не ми хрумнаха тези въпроси своевременно, така че да ги задам на лекарката, сега си чакам датата за ЗЕТ след няколко дни - в понеделник.

# 700
  • Мнения: 34
Здравейте за първи път ще правя замразен трансфер. Доктора ми каза да му се обадя първия ден на цикъла за да ми каже кога трябва да отида за първи преглед, около 2-3 ден се ходело. Вчера ми дойде (вторник) но в началото беше много слабо, като зацапване и той каза щом е така в петък да отида. Обаче вечерта се засили и сега много се притеснявам като отида в петък да не би да е много късно и да се наложи да отложим за следващия месец. На вас кога ви направиха първия преглед?

# 701
  • Панагюрище
  • Мнения: 42
Здравейте за първи път ще правя замразен трансфер. Доктора ми каза да му се обадя първия ден на цикъла за да ми каже кога трябва да отида за първи преглед, около 2-3 ден се ходело. Вчера ми дойде (вторник) но в началото беше много слабо, като зацапване и той каза щом е така в петък да отида. Обаче вечерта се засили и сега много се притеснявам като отида в петък да не би да е много късно и да се наложи да отложим за следващия месец. На вас кога ви направиха първия преглед?
Щом се е засилило вечерта за първи ден се брои следващият ден тоест днес. На първи преглед мен ме извикаха на 3 ден, така че при теб всичко ще е навреме защото петък ти е точно 3-ти ден Simple Smile

# 702
  • Мнения: 5 900
В петък си е добре и изобщо не е фатално. Особено, ако е на ЕЦ трансферът. Но дори да е стимулиран, естрофем може да се започне и на по-късен ден.

# 703
  • Мнения: 137
Здравейте за първи път ще правя замразен трансфер. Доктора ми каза да му се обадя първия ден на цикъла за да ми каже кога трябва да отида за първи преглед, около 2-3 ден се ходело. Вчера ми дойде (вторник) но в началото беше много слабо, като зацапване и той каза щом е така в петък да отида. Обаче вечерта се засили и сега много се притеснявам като отида в петък да не би да е много късно и да се наложи да отложим за следващия месец. На вас кога ви направиха първия преглед?

Аз първия път отидох на 4ти ден, и резултата ми беше положителен. Не се притеснявай!

# 704
  • Мнения: 399
Момичета,
какви изследвания е добре да се направят преди ЗЕТ трансфер? Питам защото мисля преди следващия такъв да ги направя.
При първи ми опит ме гледаха единствено на ултразвук, а седмица преди това ми изследваха прогестерона.

Общи условия

Активация на акаунт