Как решихте проблема с избора на име за бебчо/

  • 3 230
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Най добрия вариант да не го кръщаваш на никой роднина. Аз избрах името на бебето преди да решим още да имаме бебе. И още щом забременях заявих на всеослушание, ще се казва или Давид или Сара. На никой няма да го кръстя. И ги стопирах още от начало, е като се роди сина ми имаше опит за натиск за определено име, но аз казах това е край, няма да се обсъжда. И сега нямам проблеми, стана така както си бях решила.  Peace
Не слушай никой ваше си е бебето и вие решавате какво име да носи, нека никой не ви отнема това право.

# 46
И ние в момента решаваме този "труден въпрос"  Wink
Аз избирам имена - вече имам цял списък  Heart Eyes и после ги обсъждаме,
но не се съобразяваме с някакви специални традиции и букви  Naughty
А може да го кръстим на таткото - като гледам как щастливо му светят очичките като
подхвърлям тази идея...  Heart Eyes

# 47
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Избери си име, което ти харесва на теб и не е свързано с никой дядо или баба.  Naughty
Или го кръсти на себе си или на мъжа ти  Whistling
Напълно подкрепям.Аз не съм имала проблеми, единодушно решихме, че няма да е кръстен на никой от роднините, а после единодушно решихме и за името Simple Smile

# 48
  • Мнения: 8 917
здравейте, започвам тази тема ,която може би е била обсъждана и преди аз да се регистрирам, но за мен е особено важно.Моето и семейството на съпруга ми не се разбират особенно и това с името на бебето стана световен проблем-то не беше обсъждане за това какви били традициите, как било модерно вече ме побъркаха.Моля ви за съвет защото бебо ще се появи след 3 месеца, а времето си лети......Благодаря ви предварително.

Искахме да зарадваме някоя баба или дядо и така направихме - кръстена е на дядо си Георги /свекър ми/ - Гергана  Peace - с името му взе сините очи и русата коса Mr. Green /и  двамата с татито сме с кафяви очи Mr. Green/

# 49
  • Мнения: 64
на татко съм я кръстила, защото много го обичкам!

# 50
  • Мнения: 339
Всички много ги обичкам, но направо я ненавиждам тая традиция и бебчо ще си е кръстен себе си WhistlingОказа се обаче, че не е много лесно да стигнем до консенсус с "тати" и накрая май ще престана въобще и да търся одобрение #Crazy и ще го кръстя както съм си решила...

Сещам се за 1 история на наши близки: бяха решили, че ще кръстят сина си на свекъра. Детето се роди, свекъра прави почерпка за едноименния внук и т.н., обаче на майката й прищрака и го кръсти на баща си Sick Голям гаф стана, а бащата на детето и до ден днешен никога не се обърна към него по име...много гадна работа ooooh!

# 51
  • Мнения: 5 103
Детето ми не е кръстено на никой, не одобрявам кръщаването на баби и дядовци и т.н.

# 52
  • Мнения: 619
Ние умишенно не кръстихме детето на никой за да няма обидени.А и искахме име което да ни харесва.
 Другият вариант е да пуснеш анкета с имената които предпочитате, ние ще гласуваме и ще го кръстим WinkТова вече е традиция във форума.
Това мнение споделям и аз.

# 53
Сещам се за 1 история на наши близки: бяха решили, че ще кръстят сина си на свекъра. Детето се роди, свекъра прави почерпка за едноименния внук и т.н., обаче на майката й прищрака и го кръсти на баща си Sick Голям гаф стана, а бащата на детето и до ден днешен никога не се обърна към него по име...много гадна работа ooooh!

Много гадно!!! Имам впредвид, че бащата на детето не се обръща към него по име.... много е гадно!

# 54
  • Мнения: 1 232
Някой по нагоре го е казал добре майката решава как да кръсти детето,не казвам,че трябва да го прави през бащата,но и не мисля,че свекърите трябва да имат претенции след като рода им се продължава децата носят тяхната фамилия не тази на майката

# 55
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Някой по нагоре го е казал добре майката решава как да кръсти детето,не казвам,че трябва да го прави през бащата,но и не мисля,че свекърите трябва да имат претенции след като рода им се продължава децата носят тяхната фамилия не тази на майката

Това изказване ми харесва, нямат право на претенции достатъчно е че децата носят фамилиите им. Че и това им е много.

# 56
  • Мнения: 1 983
ние нямахме проблеми със свеки или с моите родители, просто никой не претендираше как ще се казва малката, мислехме да е Катерина или Екатерина, защото на 24.11 разбрахме че съм бременна, но времето си течеше и честно казано хич не сме мислили Embarassed, 4 дни преди да се роди бяхме на един р.д. и там един познат ни пита " а защо не я кръстите Виктория?", а ние двамата чак тогава се усетихме, че за това име не се бяхме сещали Embarassed, хареса ни и в момента, в който се роди, аз казах на акушерката " това е Виктория " Hug

# 57
  • Мнения: 193
Името на моето дете бях избрала около 2години преди да забременея. Просто един ден, повреме на лекция, попаднах на подходящото име и реших след години, когато родя момченцето си да се казва точно така! Родих точно момче и вече носи най-прекрасното име!

# 58
  • Мнения: 1 232
Името на моето дете бях избрала около 2години преди да забременея. Просто един ден, повреме на лекция, попаднах на подходящото име и реших след години, когато родя момченцето си да се казва точно така! Родих точно момче и вече носи най-прекрасното име!
страхотно име носи синът ти мама Ваня и аз имам име за момченце Самуил страшно ми харесва,за момиченце незнаем още Стела,Снежина,Сабина,Саня или Симона ,ух тук е трудно Grinning,ама имаме доста време да мислим,дай боже само всичко да е наред Simple Smile

# 59
  • Мнения: 600
Не е било особен проблем. От години бях решила, че ако имам дъщеря - тя ще се казва Сияна (името на майка ми започва със "С") . Мъжа ми пък държеше на "С"-то, защото името на баща му започва със С. Когато му казах името, което съм избрала за дъщеря си, той страшно много го хареса. Бях избрала и момчешко име със С - Светлин, но пък мъжа ми не го хареса и през цялата бременност той горещо се надяваше (беше сигурен всъщност), че чакаме девойка. Та така.   

Общи условия

Активация на акаунт