Каква е храната в яслата ?

  • 1 994
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
мойта щерка е на ясла от 2 седмици. Сборна група са, тъй като е лято.. Помагат и да се храни, но ме ужаси факта, че днес сутринта са и давали филия със салам, а за следобеда бяха приготвили филия със сладко  Confused така че освен за начина на хранене говори и за вида и..
Малииии,мойта филий със сладко или лютеница така ги лепи по дрехите си и покривката,че не знам какво ще я правят ? LaughingВсе наказана ще е. Mr. Green

# 16
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
мойта щерка е на ясла от 2 седмици. Сборна група са, тъй като е лято.. Помагат и да се храни, но ме ужаси факта, че днес сутринта са и давали филия със салам, а за следобеда бяха приготвили филия със сладко  Confused така че освен за начина на хранене говори и за вида и..


 Shocked

Тия пък, филия със салам в ясла  Shocked, ми нали има и бебета там, те милите какво ядат и те ли филия със салам и сладко  #Crazy

# 17
  • Мнения: 1 327
мойта щерка е на ясла от 2 седмици. Сборна група са, тъй като е лято.. Помагат и да се храни, но ме ужаси факта, че днес сутринта са и давали филия със салам, а за следобеда бяха приготвили филия със сладко  Confused така че освен за начина на хранене говори и за вида и..


 Shocked

Тия пък, филия със салам в ясла  Shocked, ми нали има и бебета там, те милите какво ядат и те ли филия със салам и сладко  #Crazy


ами да... днес говорих с госпожата и се разбрахме да не и дават подобни закуски  Laughing

# 18
  • Мнения: 6 039
храната изобщо не ме задоволяваше. Всеки път когато аз я взимам ми дават по една филия хляб в ръката намазана с масло и малко сирене. Детето ми не се храни добре и след ясла ми се случваше да изяде по 3 банана. Thinking Ака полусурова леща....какво да ти кажа, определено не ги хранят добре. В яслата даваха в буркани и вечеря, никога не я взимах, нямма идея каква е била.
Сега сме си в къщи и нещата изглеждат по съвсем друг начин.

# 19
  • Мнения: X
Каквато беше в кухнята. В нашата ясла готвят и храната за кухнята, много съм доволна. Иначе лелите ги хранят, но много бързо се научават и сами, което е хубаво, няма да остане гладно детето, не го мисли, там си хапват по-добре от вкъщи, защото се изморяват повече, а и гледат едно от друго.

# 20
  • Мнения: 268
Менюто в яслите се определя по специални рецептурници, изготвени от специалисти, съобразно яслената възраст на децата: 2-3 г. Разбира се, когато има деца, които по-изключение имат един или друг "проблем", лелките и сестрите, когато са предупредени ги имат предвид. Дъщеря ми е на 2 г. и 4 м., храни се сама, но когато има филийка с лютеница например, я хранят с малки хапчици, за да не се цапа. Тя също не може или по-скоро не иска да яде филийка с парченца салам, затова не й ги слагат върху филийката, а й ги дават отделно, и ако пожелае си ги хапва и тях. Освен това в яслата яде много неща, които в къщи не желае, гледайки от останалите. Преди да тръгне на ясла например не можех да я накарам да хапне намазана филийка с нещо, а сега е абсолютен фен  Laughing

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз мисля, че се грижат достатъчно добре /поне в нашата ясла/. Беба не е имала проблем с храната, даже напълня доста в яслата /качва по 500 грама на месец-като новородено Laughing/. Казват, че вече си изяжда всичко, а и свикна да си яде доста неща сама. Например ябълка или банан /е, естествено, че се омазва цялата, но си ги изяжда до край Laughing/. Тръгна на 11 месеца на ясла....
  Аз все си мисля, че ние, майките се притесняваме малко повече, отколкото трябва, а дребчовците си се справят доста по-добре, отколкото очакваме Laughing Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 1 327
днес ми казаха, че в нашата ясла правили сухи супи  Shocked а те са пълни с консерванти и сол..
някой има ли впечатления от друга ясла с подобни експерименти?

# 23
  • Варна
  • Мнения: 10 793
В нашата ясла готвят вкусно, веднъж едвам се сдържах да не изям ориза с месо.... добре, че Вики не си го изяде докрай, та и аз намазах.  Crazy

Така че, не може да се говори общо за всички ясли.  Peace

# 24
  • 1st floor
  • Мнения: 9 117
В нашата ясла/детска на вратата стои залепено менюто за седмицата и така знаеш какво ще ядат или какво са яли.А и на дъщерята й харесваше и е искала често допълнително/което в къщи не й се  е случвало-не че готвя лошо/, не са й отказвали и не се е прибирала гладна.
А понеже си е голяма мърла - когато беше в яслата, менюто го откривах по дрехите Laughing Joy Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 6 803
Ние май ще имаме обратния проблем. Моята не дава някой да я храни. Но пък и сама не може кой знае колко. Особенно супата...няма да ви казвам. Но не дава дори половин ъжичка да и набуташ. Аз съм я оставила на смотек, яде, не яде...като я гледам не заслабва, та ако иска да яде...но дали няма да я карат да си яде яденето на яслата?  newsm78

# 26
  • Мнения: 4 187
храната изобщо не ме задоволяваше. Всеки път когато аз я взимам ми дават по една филия хляб в ръката намазана с масло и малко сирене. Детето ми не се храни добре и след ясла ми се случваше да изяде по 3 банана. Thinking Ака полусурова леща....какво да ти кажа, определено не ги хранят добре. В яслата даваха в буркани и вечеря, никога не я взимах, нямма идея каква е била.
Сега сме си в къщи и нещата изглеждат по съвсем друг начин.

Тъй като става въпрос за яслата, която дъщеря ми посещава, ще си позволя да репликирам! Храната е добра , Рая я яде с удоволствие.
 Вечерята винаги е различна , случвало се е в продължение на две седмици да няма повторено ястие. Относно закуската след обяд, не ми се е случвало да попадам на филия с масло и сирене, въпреки че понякога вкъщи яде такава. Когато я везма никога не е била гладна. Не е имала стомашно чревни проблеми, не е акала сурова храна.

# 27
  • Мнения: 4 187
днес ми казаха, че в нашата ясла правили сухи супи  Shocked а те са пълни с консерванти и сол..
някой има ли впечатления от друга ясла с подобни експерименти?

Струва ми се абсурдно, най - малкото за това, че ще им излиза по -скъпо!

# 28
  • Мнения: 7 640
Тъй като става въпрос за яслата, която дъщеря ми посещава, ще си позволя да репликирам! Храната е добра , Рая я яде с удоволствие.
 Вечерята винаги е различна , случвало се е в продължение на две седмици да няма повторено ястие. Относно закуската след обяд, не ми се е случвало да попадам на филия с масло и сирене, въпреки че понякога вкъщи яде такава. Когато я везма никога не е била гладна. Не е имала стомашно чревни проблеми, не е акала сурова храна.

дават вечеря за вкъщи?

# 29
  • София
  • Мнения: 9 864
днес ми казаха, че в нашата ясла правили сухи супи  Shocked а те са пълни с консерванти и сол..
някой има ли впечатления от друга ясла с подобни експерименти?

Струва ми се абсурдно, най - малкото за това, че ще им излиза по -скъпо!
За съжаление не е абсурдно-случва се.Моя приятелка ми каза,че в тяхната детска кухня слагат от бульоните Маги в супата,за да е по-вкусна.Това и го казали готвачките,когато ги попитала как готвят толкова вкусно и детето яде всичко от кухнята,пък ако тя сготви не иска. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт