Име с Б :)

  • 3 197
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 399
Здравейте! Трябва ми име за момченце с буква Б, това е буквата на бащата. Имаме дъщеря също кръстена на него (буквата) Бориса. Още не сме сигурни за пола, но нямаме мъжко име ако се окаже момче. Там е работата, че мъжките имена с Б, които ми харесват са твърде малко - Борис, Боян (името на бащата) и Борян. А до Бориса ще седят малко нелепо май, а? Ще се радвам ако чуя нещо различно Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 23 032
Божидар?

# 2
  • Мнения: 3 025
Бранимир. Бисер.

# 3
  • Мнения: X
Борислав, Божидар, Богомил, Бисер

# 4
  • София
  • Мнения: 72
На първо четене се сещам за Благовест,Борил,Браян.

# 5
  • Мнения: 3 434
Боил, Бранко.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 026
Боримир

# 7
  • Мнения: 2 761
За мен самата идея и двете деца да са кръстени на бащата е меко казано странна. Иначе с Б предлагам Борил, Боил, Благой.

# 8
  • Мнения: 12 859
И аз се чудя защо все на бащата, ама вие си знаете.
Богдан, Богомил, Благовест, Бойко, Борил, Борислав.
Най-читавото е Боян според мен, но вие си имате вече Боян и Бояна.

# 9
  • Мнения: X
Абе не я мислете сестрата, че ще са им сходни имената. Момчето си е свой човек и заслужава това име, което най-много харесвате. За мен примерно Борис и Боян са доста по-красиви от другите, но личен вкус. Абстрахирайте се от каката и мислете само за него.

# 10
  • Мнения: 8 578
Защо не направо на бащата - Боян?
Други с Б: Бойчин, Бранимир, Благой, Братой.

# 11
  • Мнения: 1 327
Борил, Бранимир, Божидар, Белослав.
Чужди: Браян.

# 12
  • Мнения: 41 343
Бойко, бре Simple Smile

# 13
# 14
  • Мнения: 399
Интересни предложения, благодаря ви, момичета Simple Smile Бойко не е зле, но такива асоциации си правя заради някои известни личности... 😁 Иначе, защо на бащата, ами... Бабите и дядовците са с еднакви буквички, а едни от тях не заслужават тази чест. Мислех и да не е на никого, но едното кръстено на някого, а другото не...?  Моята буква също съвпада с родствениците. Абе странен казус ми е още 😁 Все си мислех, че ако са Бориса и Борил/Борян/ ще се намеря тук в някоя тема да ме бъзикат за кофти избор 😁

# 15
  • София
  • Мнения: 18 734
Боил
Билян

# 16
  • Мнения: 41 343

Извинявай, ама Боил не е име. Все едно Болярин да е име.

# 17
  • София
  • Мнения: 18 734
Айде бе,ама вярно ли?

# 18
  • Мнения: 399

Извинявай, ама Боил не е име. Все едно Болярин да е име.
Напоследък често го срещам Боил, защо да не е?

# 19
  • Мнения: 41 343
Ами вярно. Борил е име, другото е старобългарска благородническа титла. Разбира се, може да си кръстиш детето и Граф, или Херцог, но това пак няма да са имена по принцип.  

Напоследък често го срещам Боил, защо да не е?

То няма служба, която да следи кое е име и кое не, и всеки може да си кръсти детето както му хрумне, което не значи, че "Пейка" е име, нали? А има жена, кръстена така.

https://pik.bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D1%81%D0%BC%D0%B5%D1%88%D0%BD … 0-news156009.html

# 20
  • София
  • Мнения: 18 734
Добре,щом казваш.Да спират да празнуват и имен ден хората с това име на 28.03 освен.

# 21
  • Мнения: 41 343
Добре,щом казваш.Да спират да празнуват и имен ден хората с това име на 28.03 освен.

Не знаех, че празнуват.

https://fro-spam156-/laif-stail/etno-kalendar/imen-den-praznuvat … o-boika-boko.html

Ама иначе кой пречи и на някой Божипръцко да празнува? Нали с Б почва името Simple Smile

# 22
  • София
  • Мнения: 2 603
Никога не бях чувала името Борян. За мен винаги си е било Боряна.. Иначе харесвам Боян и Борис

# 23
  • Мнения: 159
Боян ми харесва най-много след като Борис не е вариант. Или Божидар.

Само не Борян и Билян моля ви, нелепо е.

# 24
  • Мнения: 1 404
И аз съм за Бисер или Благовест. Борислав - не, защото е почти еднакво с Бориса.

Последна редакция: пн, 04 май 2020, 21:58 от Radilena

# 25
  • Мнения: 3 025
Борян мога да го приема само в женски вариант, но не и име за момче. Бориса и Борил стават, но на галено да не станат сходни имената.
Щом неискате да го кръщавате с буквичка на друг,но държите да е кръстен на някой, защо не изберете име, което има имен ден в месеца на раждане на детето.

# 26
  • Мнения: 5 442
Благовест не е лошо. Боян също.
Ама според мен и двете на таткото.. Знам ли. По-добре неутрално.

# 27
  • Down south
  • Мнения: 7 722
Щом имате БорисА и искате вид комбинация, Билян и Борян, биха могли да се съчетаят с Бориса.
Други опции Билен, Белослав,  Благой, Божидар, Бранимир, Боримир

Байрон, Бенет, Браян, Бен, Брус, Бенджамин, Блейк, Брендън. Броди, Брансън, Бернард, Били, Браксън и т.н.

Последна редакция: вт, 05 май 2020, 04:21 от Daylily

# 28
  • Мнения: 382
Лично на мен фаворит за име на момче ми е Борис( и моят мъж е Боян). Но тъй като вече си имате Бориса, на мен лично нито едно друго име с Б не ми харесва. Щом първото детенце е кръстено на таткото, кръстете второто на себе си.  Нищо,че буквата Ви съвпада с нечия друга. Ясно ще заявите,че кръщавате детето на себе си за да няма сърдити или излишно възгордели се баби.

# 29
  • Мнения: 41
Божидар , Богомил, Борис, Боян, Бранимир, Борислав , Бисер

# 30
  • Мнения: 12 355
В такъв случай защо не кръстите детето на кръстника/ кръстницата? В миналото е имало и такава традиция. По-големите брат и сестра на баща ми са кръстени дословно на кръстниците, а баща ми като трето дете на един свой рано починал вуйчо.
Друг вариант е да изберете име на някой голям светец, който искате да закриля детето Ви (ако вярвате в тези неща). Така детето ще е кръстено на светеца.

# 31
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 308
Бориса и Боян
Бориса и Божидар
Бориса и Богдан-с ударение на първата сричка.
Бориса и Бисер

# 32
  • Мнения: 6 998
Бран! (Старк)

# 33
  • Мнения: 399
Това сериозно ли е Simple Smile

# 34
  • Мнения: 6 998
Да Grinning Не ми харесват имена с -мир, зар , слав накрая. Като има Бранимир, що да няма само Бран. Старк вече на шега го добавих Simple Smile

# 35
  • Мнения: 12 355
Бран означава война. Старославянска / старобългарска дума.
Бранко има такова сръбско име.

# 36
  • Мнения: 399
Да Grinning Не ми харесват имена с -мир, зар , слав накрая. Като има Бранимир, що да няма само Бран. Старк вече на шега го добавих Simple Smile
Интересно да Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 404
Има и Бранислав. Като писателя Бранислав Нушич. Видях, че името означава "защитавам славата си":

https://www.behindthename.com/name/branislav.

На една позната пък синът й се казва Богослав. Чувала съм и Боголюб, както и Божимир.

Смятам, че Бойко не е лоша идея. Близко е до Боян - името на бащата - но същевременно е малко видоизмененено. Значението е еднакво с Боян. Означава "боен, боец". Ще празнуват заедно имен ден на 28 март.

Борян не ми се струва подходящо. То е почти еднакво с Бориса - името на първото ви дете. Все едно Гергана и Георги. Освен това Бориса е женски вариант на мъжко име, а пък Борян - мъжки вариант на женско.

Последна редакция: сб, 09 май 2020, 00:25 от Radilena

# 38
  • София
  • Мнения: 149
Има българско име Браян, видоизменено от Брайо, Брайко.
Билян? Свързва се с билки, празнува на Цветница или Еньовден. Кратко име - Били.
Силното и популярно Биляна го обезличава много. Много хора не си падат по мъжки имена, съкратени или преобразувани от женски, но Билян и Дилян ми допадат.

# 39
  • Мнения: 937
Ето решението кръстете го Борис. Бориса и Борис. Супер комбинация. Между другото има много хубави мъжки имена, не се ограничавайте само с Б. Бориса и Боян нямат нищо общо. Моля ви не го кръщавайте Борян или Билян. Това е гавра с детето. Моето мнение е, че е по-добре да изберете име, което е често срещано, но красиво и мъжествено, изпълнено с хубав смисъл, отколкото рядко срещано име от което детето ще се срамува. А може и с В - Виктор, следващата буква от азбуката.

# 40
  • Мнения: 1 769
И двете деца на бащата! Wink Аз бих се опълчила, да не му стане много голямо Егото?
Четох, четох и май не видях предложение за Благой.

# 41
  • Мнения: 399
И двете деца на бащата! Wink Аз бих се опълчила, да не му стане много голямо Егото?
Четох, четох и май не видях предложение за Благой.
На себе си ли да се опълча, идеята е изцяло моя Simple Smile Но пък ако не ми хареса нещо до тогава, все ще сменя буквата. Името на дъщеря ни дойде в мига, в който се роди Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 769
Апропо  моите деца са горе долу с еднакви имена, всъщност вариации на едно име( не съм ги измисляла аз). Simple Smile

# 43
  • Мнения: 39 467
За мен децата е трябвало да са с разменени имена- Борис и Бояна, Боряна.

# 44
  • Мнения: 3 722
Боян е много хубаво.
Харесвам Благовест, Богдан, Богомил, Бранислав.

# 45
  • Мнения: 1 187
Борис е в топ 5 имена за последните 2 3 години. Аз харесвам Боян, Бисер Бранимир

# 46
  • Мнения: 8 939
аз ще изчакам, когато наистина бъдете наясно за пола на бебето.

# 47
  • Мнения: 399
Апропо  моите деца са горе долу с еднакви имена, всъщност вариации на едно име( не съм ги измисляла аз). Simple Smile
Може ли да ги напишете, ако не е твърде лично, разбира се Simple Smile

# 48
  • Мнения: 3 040
Боян, Борис, Божидар и Богомил са имената, които ми харесват с тази буква.
Май не е от значение и ще се повторя с много от пишещите тук, но ми е странна идеята да се кръщават две деца на бащата, ама хора всякакви.

# 49
  • Мнения: 8 919
Бранимир, с уговорката, че не харесвам особено имена, завършващи на  -мир. Конкретно в случая го предлагам, заради твърдото му звучене (от двете р-та), а щом търсите хармония в имената на децата ви, ще трябва по-твърдо звучене и на мъжкото име.
Бранко и Боян също ми харесват.

В последния момент Бориса... ей затова е хубаво човек да се подготви от по-рано.

# 50
  • Мнения: 989
Интересно ми е защо и двете деца искате да са кръстени на бащата? Майката няма ли никакъв дял в раждането и отглеждането им? Wink

# 51
  • Мнения: 11 961
Божан. Старо, архаично, но ми звучи силно
Богдан, Бранимир.

# 52
  • Мнения: 399
На много хора им е странно защо съм решила така, ами на мен пък ми е странно когато не можеш да понасяш свекърите или не им харесваш имената, но кръщаваш детето на тях, понеже било традиция... Познавам мъж с 5 деца, всички са с неговата буква, но тя е с доста по-голям избор на имена, ами звучат много готино едно до друго Simple Smile

# 53
  • София
  • Мнения: 149
Извън буквите на съпруга Ви, Вашата и на бабите,  няма ли имена, които Ви харесват, вдъхновяват и свързвате с положителни емоции?

# 54
  • Мнения: 11 961
Не помня дали е предложено Борислав.

Иначе, около 2000г имаше един филм "Шаферки" Там една от героините така беше кръщавала всичките си деца с Б, интересно е като хрумване.

# 55
  • Мнения: 39 467
Е то и на царя всичките му деца започват с К.

# 56
  • Мнения: 46 562
Заключвам по желание на автора.

Общи условия

Активация на акаунт